שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן
רעמה ולא קרחת

אבודרט

» נשירת שיער - דף הבית
» לפורום נשירת שיער     
» שלבי ההתקרחות   
» תזונה ונשירת שיער    
» נשירת שיער בנשים   
» אירובי ונשירת שיער   
» תרופות המזיקות לשיער
» השתלת שיער           
» מדריך השתלת שיער
» שיער דליל           
» טופיק             
» טיפולים בהתקרחות    
   » מינוקסידיל              
   » אבודרט                  
   » פרופסיה               
   » פרוקיור-פרוסקר
   » חיתוך פרוקיור
   » ספירונולקטון         
   » חומצה אזלאית        
   » חומצה רטינואית      
   » שמפו ניזורל           
   » שמפו רוויטה           
   » קונדישינר רוויטה        
   » דקל ננסי               
   » טריקומין               
   » פלורידיל               
   » RU58841              
   » מסרק המחטים        
   » לוניטן                   
   » MSM                   
   » ג'לטין              
   » ל-ארגינין              
   » תה ירוק               
   » פוליגנום מולטיפורום
» S.L.S                      


אבודרט-קפסולות ג'ל
אישור ה-FDA ניתן לתרופה זו ב-9 באוקטובר 2002.

תרופה זו היא אומנם החדשה החמה ביותר בתחום הטיפולים למניעת נשירת שיער מאז אישור ה FDA שניתן לפרופסיה בדצמבר 1997, אך התרופה אינה מותווית על ידי ה-FDA לטיפול בנשירת שיער. תרופה זו, אבודרט (חומר פעיל Dutasteride) מאושרת לטיפול בהגדלה שפירה של בלוטת הערמונית, תופעה נפוצה בגברים בגילאים 50 ומעלה, הגורמת לאי סדרים ותכיפות גבוהה בהטלת שתן. תרופה זו חוסמת את שני סוגי האנזים 5 אלפא רדוקטאז, זהו אנזים הידוע כאחראי להמרת הטסטוסטרון שבגוף לדה-הידרוטסטוסטרון (DHT).

DHT נחשב הגורם המרכזי הן לגדילת הפרוסטטה והן לנשירת שיער גנטית טיפוסית בגברים.

מינונים שונים לאבודרט והשפעתם:
הרכבו הכימי של הדוטסטרייד
אבודרט מגיע כקפסולות ג'ל המכילות 0.5 מ"ג חומר פעיל של Dutasteride.

מדענים אשר בדקו את השפעת הדוטסטרייד במינונים שונים החל מ-0.01 מ"ג, דרך 0.05, 0.5, 2.5 ו-5 מ"ג, מצאו כי התוצאות המיטביות ביותר כנגד נשירת שיער נמדדו כאשר האדם צרך 2.5 עד 5 מ"ג דוטסטרייד ליום. במינונים אלה, הדוטסטרייד מוריד קרוב ל-100 אחוז מה-DHT שבגוף, בעוד הפינסטרייד (החומר הפעיל שבפרופסיה) מוריד קרוב ל-70% כאשר צורכים 5 מ"ג פינסטרייד ליום. על פי הנתונים שהציגה חברת גלקסו, אין הבדל משמעותי בירידה בכמות ה-DHT בגוף במינונים שנעים בין 2.5 מ"ג ל-5 מ"ג ליום, והמינון שהומלץ על ידי גלקסו לשם טיפול בהתקרחות הוא 0.5 מ"ג דוטסטרייד ליום, ואולם, כאמור, המינון שהניב את התוצאות המירביות ביותר, נצפו במינון של 2.5 מ"ג ליום.

יש להבחין בין רמת ה-DHT שבגוף לעומת רמת ה-DHT שבקרקפת, ורבים נוטים להתבלבל בין השניים, למעשה בעוד 0.5 מ"ג דוטסטרייד מוריד 92% מה-DHT שבגוף, הוא מוריד רק 55% מה-DHT שבקרקפת, ואילו 2.5 מ"ג דוטסטרייד מוריד 95% מה-DHT שבגוף (הבדל זניח לעומת 0.5 מ"ג), אך מוריד 82% מה-DHT שבקרקפת (!) – ומכאן התוצאות הטובות יותר שמינון גבוה זה נותן.

דיכוי ה-DHT בגוף הולך וגובר עם משך השימוש באבודרט: לאחר שבוע, רמת ה-DHT בגוף יורדת ב-85% וכעבור שבועיים מדובר על הפחתה של 90% מרמת ה-DHT הרגילה בגוף. כאשר נעשו בדיקות כעבור שנה ושנתיים של שימוש, רמת ה-DHT ירדה ביותר מ-92%.

אבודרט ומשך זמן הפעולה:


אבודרט הינה תרופה בעלת זמן מחצית חיים גדול בהרבה מאשר הפרופסיה (כ-5 שבועות), ואולם, אין זה אומר שהתרופה נשארת בשיאה לאורך כל התקופה הנ"ל, וכדי לקבל תוצאות מקסימליות לא ניתן לחסוך בעלויות.

אזהרות שימוש:


אבודרט היא תרופת מרשם ואסורה לשימוש על ידי נשים וילדים. לנשים בהריון אסור לבוא במגע עם אבודרט עקב חשש לסיכון לעובר זכרי, אך חשוב להדגיש שלא קיים ולא תיעוד אחד בכל ההיסטוריה של פגם מולד כתוצאה מנטילת פינסטרייד או דוטרסטרייד, אך עם זאת, כדאי לנקוט במשנה זהירות ולא לזלזל באזהרות.

תרומות דם: יש איסור על גברים הנוטלים דוטסטרייד לתרום דם במשך 6 חודשים מהפסקת השימוש באבודרט, עקב החשש שמנת הדם שתרמו תגיע לנשים בהריון.

אבודרט ותופעות לוואי:


אחוז קטן ממשתמשי התרופה דיווחו על אימפוטנציה וירידה בליבידו (חשק מיני). במהלך נטילת התרופה לא חל שום שינוי בספירת הזרע, אולם חלק מהמשתתפים דיווחו על ירידה בכמות נוזל הזרע. (יש להניח שבעקבות הקטנת הפרוסטטה אשר אחראית על ייצור נוזל הזרע). מחקר בן שנתיים הורה על כך שתופעות לוואי מיניות כגוון אימפוטנציה, ירידה בליבידו ובעיות בפליטת הזרע – ירדו באופן משמעותי עם הזמן.

גברים הסובלים מבעיות כבד – עדיף שיימנעו מצריכת התרופה.

דחיסות העצם – לא נצפה שום שינוי בדחיסות העצם לאחר 52 שבועות (שנה).

אחסון - איך לאחסן אבודרט:


יש לאחסן את התרופה בטמפרטורות הנעות בין 15 ל-30 מעלות צלזיוס.

אזהרה-אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש ממנהלי אתר רעמה.

היכנס ולמד יותר בפורומים אבודרטנושאים אחרונים בפורום

תנאי השימוש

השימוש באתר רעמה (להלן: "האתר" או "רעמה") ותכניו השונים (כל מידע המובא באתר - מילולית, חזותית, קולית או כל שילוב שלהם) מעיד על הסכמתך לתנאים הבאים, ולכן נבקשך לקרוא אותם בקפידה.

המידע המתפרסם באתר זה, מתבסס ברובו על מחקרים. והוא נועד אך ורק להשכלה, ריכוז , הנגשה וכן שיתוף של מידע הקיים והזמין באינטרנט.

בשום פנים ואופן אין לראות במידע הזמין באתר, מכל סוג, רפואי ושאינו רפואי - תחליף ראוי לייעוץ של רופא או רוקח מוסמכים. אנו לא מתירים, ואין להתייחס לכל מידע באתר כאל המלצה לשימוש כלשהו בכל טיפול, אוראלי, טופיקלי או כל סוג אחר של טיפול כלשהו.

בעלי האתר משתדלים להביא את המידע הרפואי המדוייק והנאמן ביותר והמבוסס על מחקרים בנושא, אך אין להתייחס למידע כאל מדוייק. כדי לקבל מידע מלא אודות תרופות וטיפולים שונים המוזכרים באתר זה, יש להתייעץ עם רופא או רוקח מוסמכים, או לעיין בעלון לרופא.

אתר רעמה לא יישא בכל אחריות לכל נזק שעלול להיגרם, או ייגרם, כתוצאה משימוש מורשה או בלתי מורשה במידע ובתכנים מאתר רעמה, בין אם המידע והתכנים נכונים, שגויים, מעודכנים או שאינם מעודכנים.

כל אחד רשאי להשתמש באתר רעמה למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להשתמש בתכנים אשר מובאים מאתר רעמה למטרות ציבוריות ומסחריות כלשהן, ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש מן מנהלי אתר רעמה, וזאת בכפוף לתנאי ההסכמה (אם ניתנה הסכמה שכזאת, בכתב).

אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו, ידני או ממוחשב.


תכנים הנמסרים לפרסום באתר רעמה ובפורומי רעמה השונים על ידי משתמשים -


אתר רעמה תומך בקיום דיונים בין משתמשים שונים באתר, ובחופש הדיבור, אך בעלי האתר שומרים לעצמם את הזכות לא לפרסם, לשנות, או למחוק תכנים שלדעתם הינם שגויים, שקריים, או לא חוקיים לפי שיקול דעתם הבלעדי, וזאת ללא הפעלת שיקול דעת משפטי. למשתמש בפורומי רעמה לא תהיה כל טענה, דרישה או תביעה כלפי בעלי אתר רעמה בעניין זה.

אתר רעמה אינו נושא בכל אחריות לתכנים אלה, שנמסרו על ידי משתמשים באתר ובפורומים, והאחריות המלאה והבלעדית על תכנים אלו ועל כל תוצאה או נזק הנובע מהם חלה על המשתמש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעתם של בעלי האתר או עמדתם, ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

המשתמש צריך להקפיד שתכנים כאלה, הנמסרים והמפורסמים על ידיו, יהיו חוקיים ונכונים.

פרסום ברעמה תנאי שימוש רעמה© כל הזכויות שמורות
שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן