שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן
רעמה ולא קרחת

לוניטן

» נשירת שיער - דף הבית
» לפורום נשירת שיער     
» שלבי ההתקרחות   
» תזונה ונשירת שיער    
» נשירת שיער בנשים   
» אירובי ונשירת שיער   
» תרופות המזיקות לשיער
» השתלת שיער           
» מדריך השתלת שיער
» שיער דליל           
» טופיק             
» טיפולים בהתקרחות    
   » מינוקסידיל              
   » אבודרט                  
   » פרופסיה               
   » פרוקיור-פרוסקר
   » חיתוך פרוקיור
   » ספירונולקטון         
   » חומצה אזלאית        
   » חומצה רטינואית      
   » שמפו ניזורל           
   » שמפו רוויטה           
   » קונדישינר רוויטה        
   » דקל ננסי               
   » טריקומין               
   » פלורידיל               
   » RU58841              
   » מסרק המחטים        
   » לוניטן                   
   » MSM                   
   » ג'לטין              
   » ל-ארגינין              
   » תה ירוק               
   » פוליגנום מולטיפורום
» S.L.S                      


הרכבה הכימי של לוניטן.

לוניטן (טבליות בליעה מינוקסדיל) פותחה ע"י חברת אפג'ון (Upjohn) ומיועדות לסובלים מלחץ דם גבוה. בניגוד לציפיות החברה התרופה לא הניבה רווחים מספקים ,תופעות הלוואי היו מרובות ואחת הבולטות שבהן אשר הבחינו אנשי החברה הייתה צמיחת השיער

בעקבות כך רוגיין (חומר פעיל מינוקסידיל) הופק מלוניטון והפך להיות הצלחה כלכלית אדירה כטיפול בנשירת שיער.מחקרים על השפעת הלוניטן:


במחקרים רבים שביצעה חברת אפג'ון, ללא תלות ביניהם , נבחנה השפעת הלוניטן על קבוצות גדולות.80% מהנבדקים דיווחו על צמיחת שיער בנטילת טבליות לוניטן לאחר 3-6 שבועות מתחילת הטיפול. הצהרה זו די משמעותית בהתחשב בכך שהיא מגיעה מאחת חברות התרופות הגדולות והמכובדות ביותר בעולם.עוד דווח כי אובחנה צמיחת שיער לא רצויה בשאר חלקי הגוף (רגליים ,לחיים ,בין הגבות, מפרצים וקרקפת) ב-8 מתוך 10 אנשים , שיערות הגוף התארכו והפכו לקהות יותר. אפג'ון הוסיפו כי צמיחת השיער אינה תמידית וכל מה שצמח ינשור לאחר 1-6 חודשים לאחר הפסקת הטיפול.

בעקבות התוצאות המעודדות ישנם אנשים המתענינים במינון נמוך של מינוקסדיל אוראלי כמעודד צמיחה.

אפג'ון פירסמו הודעה מפורשת שחומר משתנן (כגון ספירונולקטון) חייב להילקח ביחד עם לוניטן ,ההגיון בכך הוא שבעוד לוניטן מורידה את לחץ הדם ,המערכת החיסונית מחזירה בצורה אוטומטית את הלחץ לערכו המקורי. הגוף מבצע את הפעולה ע"י אגירה של מים ומלח כדי שיהיו יותר נוזלים להחדיר לגוף, לכן ע"מ שנטילת התרופה תהיה בטוחה ,הכרחי להשתמש בתרופה משתננת להוריד את כמות המים והמלח בגוף.

ספירונולקטון הינה הבחירה הטיבעית לרוב הסובלים מנשירת שיער מאחר והיא לא רק חומר משתנן אלא גם אנטי אנדרוגן חזק.

תופעות הלוואי בשימוש בלוניטן:


לוניטון עלולה לגרום למספר תופעות לוואי לא רצויות ולכן רצוי להיוועץ ברופא לפני התחלת השימוש.תופעות לוואי נפוצות הינן:

1. אגירה של מים ומלח -חשוב לעקוב אחר משקל הגוף כאשר נוטלים את את התרופה. אם לוניטן נלקחת ללא חומר משתנן ,עלול להיווצר נפח נוזלים בין רקמתי ותוך תאי מוגברים היכולים לגרום לבצקת מקומית או כללית, עליה במשקל יכולה לקרות לאחר כמה ימים. חומר משתנן לבד או בשילוב עם צריכה מוגבלת של מלח בד"כ יורידו את אגירת המים בגוף. יש צורך להיוועץ מיד עם רופא באם ישנה עליה של 2-3 ק"ג או יותר ,או אם חלה התנפחות בפרצוף,ידיים,קרסוליים או הבטן ,סימנים המצביעים על אגירת מים.

2. דפיקות לב מואצות –לוניטן מגבירה את קצב פעימות הלב ולעיתים הרופא ימליץ על נטילת תרופה נוספת אחרת לטיפול בבעיה זו.לכן ע"מ ליבדוק האם ישנו קצב לב מואץ ,יש לימדוד את הדופק במנוחה ,במידה וישנו קצב של 20 פעימות יותר מהקצב הרגיל ,יש צורך להיוועץ עם הרופא במיידי.

3. אינטרקציה עם גואניטידין (Guanethidine) –נטילת לוניטן בשילוב עם גואניטידין עלול ליצור תופעות לוואי לא רצויות ,לכן אם אפשרי יש להפסיק את נטילת הגואניטידין לפני תחילת הטיפול בלוניטן.

4. תופעות נוספות הן קושי בנשימה , כאבים בחזה , כתפיים , זרועות, הפרעות בעיכול , סחרחורת , התלעפויות , חזה רך , בחילה והקאות.

המינונים הקיימים:


לוניטן מגיעה במינונים של 2.5 ,5 ו-10 מ"ג.

היכנס ולמד יותר בפורומים מינוקסדיל

אזהרה-אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש ממנהלי אתר רעמה.נושאים אחרונים בפורום

תנאי השימוש

השימוש באתר רעמה (להלן: "האתר" או "רעמה") ותכניו השונים (כל מידע המובא באתר - מילולית, חזותית, קולית או כל שילוב שלהם) מעיד על הסכמתך לתנאים הבאים, ולכן נבקשך לקרוא אותם בקפידה.

המידע המתפרסם באתר זה, מתבסס ברובו על מחקרים. והוא נועד אך ורק להשכלה, ריכוז , הנגשה וכן שיתוף של מידע הקיים והזמין באינטרנט.

בשום פנים ואופן אין לראות במידע הזמין באתר, מכל סוג, רפואי ושאינו רפואי - תחליף ראוי לייעוץ של רופא או רוקח מוסמכים. אנו לא מתירים, ואין להתייחס לכל מידע באתר כאל המלצה לשימוש כלשהו בכל טיפול, אוראלי, טופיקלי או כל סוג אחר של טיפול כלשהו.

בעלי האתר משתדלים להביא את המידע הרפואי המדוייק והנאמן ביותר והמבוסס על מחקרים בנושא, אך אין להתייחס למידע כאל מדוייק. כדי לקבל מידע מלא אודות תרופות וטיפולים שונים המוזכרים באתר זה, יש להתייעץ עם רופא או רוקח מוסמכים, או לעיין בעלון לרופא.

אתר רעמה לא יישא בכל אחריות לכל נזק שעלול להיגרם, או ייגרם, כתוצאה משימוש מורשה או בלתי מורשה במידע ובתכנים מאתר רעמה, בין אם המידע והתכנים נכונים, שגויים, מעודכנים או שאינם מעודכנים.

כל אחד רשאי להשתמש באתר רעמה למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להשתמש בתכנים אשר מובאים מאתר רעמה למטרות ציבוריות ומסחריות כלשהן, ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש מן מנהלי אתר רעמה, וזאת בכפוף לתנאי ההסכמה (אם ניתנה הסכמה שכזאת, בכתב).

אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו, ידני או ממוחשב.


תכנים הנמסרים לפרסום באתר רעמה ובפורומי רעמה השונים על ידי משתמשים -


אתר רעמה תומך בקיום דיונים בין משתמשים שונים באתר, ובחופש הדיבור, אך בעלי האתר שומרים לעצמם את הזכות לא לפרסם, לשנות, או למחוק תכנים שלדעתם הינם שגויים, שקריים, או לא חוקיים לפי שיקול דעתם הבלעדי, וזאת ללא הפעלת שיקול דעת משפטי. למשתמש בפורומי רעמה לא תהיה כל טענה, דרישה או תביעה כלפי בעלי אתר רעמה בעניין זה.

אתר רעמה אינו נושא בכל אחריות לתכנים אלה, שנמסרו על ידי משתמשים באתר ובפורומים, והאחריות המלאה והבלעדית על תכנים אלו ועל כל תוצאה או נזק הנובע מהם חלה על המשתמש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעתם של בעלי האתר או עמדתם, ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

המשתמש צריך להקפיד שתכנים כאלה, הנמסרים והמפורסמים על ידיו, יהיו חוקיים ונכונים.

פרסום ברעמה תנאי שימוש רעמה© כל הזכויות שמורות
שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן