שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן
רעמה ולא קרחת

ל-ארגינין

» נשירת שיער - דף הבית
» לפורום נשירת שיער     
» שלבי ההתקרחות   
» תזונה ונשירת שיער    
» נשירת שיער בנשים   
» אירובי ונשירת שיער   
» תרופות המזיקות לשיער
» השתלת שיער           
» מדריך השתלת שיער
» שיער דליל           
» טופיק             
» טיפולים בהתקרחות    
   » מינוקסידיל              
   » אבודרט                  
   » פרופסיה               
   » פרוקיור-פרוסקר
   » חיתוך פרוקיור
   » ספירונולקטון         
   » חומצה אזלאית        
   » חומצה רטינואית      
   » שמפו ניזורל           
   » שמפו רוויטה           
   » קונדישינר רוויטה        
   » דקל ננסי               
   » טריקומין               
   » פלורידיל               
   » RU58841              
   » מסרק המחטים        
   » לוניטן                   
   » MSM                   
   » ג'לטין              
   » ל-ארגינין              
   » תה ירוק               
   » פוליגנום מולטיפורום
» S.L.S                      

רקע:
הרכבה הכימי של ל-ארגינין
ל-ארגינין (L-arginine) הינה חומצת אמינו ,אחת מעמודות התווך של החלבון. לא החלבון משחק תפקיד בהקשר של נשירת שיער אלא תכונותיה הייחודיות של חומצת אמינו זו.

ע"פי מחקרים ,ל-ארגינין מעודד ייצור של תחמוצת חנקנית (Nitric Oxide) בגוף בצורת גז.במילים אחרות הגוף לוקח את ה ל-ארגינין ומייצר ממנה תחמוצת חנקתית(NO). התחמוצת החנקתית ,נוצרת על ידי השכבה המצפה של כלי הדם, הידועה בשם האנדותליום הוואסקולרי.

במשך שנים רבות לא יוחסה לתחמוצת החנקתית חשיבות מלבד היותה מרכיב של ערפיח, ורק בשנים האחרונות תפקידה הקריטי בגוף האדם התגלה.

בגלל שת"ח קיימת רק כמה שניות מרגע היווצרותה ,לקח זמן לגילויה. החוקרים הבינו שזו מולקולה מסתורית ששולטת על הרחבת כלי הדם הגורמת לכלי הדם להירגע ,ע"י פתיחתם ועידוד זרימת דם קלה יותר.

ל-ארגינין הינה מרכיב נפוץ במוצרי מזון שונים כגון ,בקר,דגים ,אגוזים,מוצרי חלב ועוף, אבל יכולה גם להירכש כקפסולות לנטילה.

בעקבות המחקרים האחרונים ,רבים החלו להתנסות בל-ארגינין ואפילו בצורה טופיקלית.

במשך שנים ,אתלטים ,מפתחי גוף,ואנשים המודעים מבחינה בריאותית נטלו מינונים גבוהים של ל-ארגינין ע"מ לעודד את גדילת ההורמונים בגוף ע"י בלוטות יתרת המח. למטרות אלו ,המינונים נעים בין 5-10 גרם. אולם ,גדילה של הורמונים ועידוד יצירת ת"ח הם שני דברים שלא קשורים אחד למשנהו. מינונים נמוכים בהרבה של ל-ארגינין, 1-2 גרם כנראה מספקים לגוף מספיק חומרי גלם ע"מ לייצר ת"ח.

מנגנון הפעולה של ל-ארג'ינין


ת"ח הינה מולקולה בעלת ניידות גבוהה ,הנמצאת בכל מקום עם השפעות מרחיקות לכת על הגוף. ת"ח יכולה לסכל נזק לתוך כלי הדם ,דבר שקורה במהלך הזדקנות נורמלית.

הסיבה שת"ח מעניינת אותנו בהקשר של נשירת שיער הינה שהנ"ל משמשת תפקיד בדירבון צמיחת שיער ,ע"י פתיחת ערוצי אשלגן ,הידועים גם כ- K-channels.

נשים דגש כי, זהו גם אחד מדרכי הפעולה של המינוקסידיל הטופיקלי לעידוד צמיחת השיער. לא מפתיע ששניהם חולקים את תכונה זו ,מכיוון שמינוקסידיל (MINOXIDIL) מכיל את ההרכב של ת"ח (NO) בשמו. במקרה של מינוקסידיל זה לא בצורה של גז אך בהחלט ישנו דמיון כימי.

דגשים להתנסות טופיקלית:


ל-ארגינין מסיס במים אך מסיס רק במעט באלכוהול חם. למעשה ,התוצאות המיטביות הינן ע"י שימוש במים מזוקקים. קרם "דרמובן" יהיה מועמד אידיאלי."דרמובן" הינו תחליב שמן המהול במים הידוע בתכונות האטימה שלו. הנ"ל ידוע גם כקרם שנעלם מהר מכיוון שהוא מכיל ריכוז גבוה של מים שהינם מחדיר מצויין. קרם המכיל 2-5% ל-ארגינין יהיה ריכוז ריאלי לניסוי עצמי ,וניתן לתרגם זאת ל-40-100 מ"ג לחצי כפית.

האם ל-ארגינין טופיקלי אפקטיבי?


ברור שזהו לא טיפול מאושר ע"י ה-FDA ואף פעם לא יהיה עקב חוסר כדאות כלכלית. אולם אלו שחפצים לנסות ,יכולים להעריך את רמת האפקטיביות לבד. רצוי להשאר עם הרגלים על הקרקע ,זכרו שאפילו הטיפולים המאושרים ע"י ה-FDA אינם מחוללי ניסים. ל-ארגינין הינו טיפול בטוח,ויחסית זול ,לכן הסיכון בהתנסות הינו נמוך.

תופעות לוואי אפשריות:


לעיתים רחוקות ,ל-ארגינין יכולה לעודד הצטננות אצל אנשים הרגישים הנוטים להצטנן ,הדבר יהיה גם נכון לגבי תזונה העשירה בל-ארגינין.

אלו אשר אינם מסוגלים לסבול את המינוקסידיל ותופעותיו ימצאו בל-ארגינין אלטרנטיבה מענינת.

לסיכום:


חשוב להדגיש כי רק משום שישנה אנלוגיה בין מינוקסידיל ותחמוצת חנקנית אין זה אומר שכדאי להחליף את המינוקסידיל בל-ארגינין. יהיה עדיף לחשוב על ל-ארגינין כשילוב בטיפול במקום תחליף למשהו. בשימוש אוראלי ,ל-ארגינין יוכל להציע יתרונות נוספים מלבד השיער (כמובן כאשר נלקח במינונים מספיקים ע"מ לייצר תחמוצת חנקנית), כמו הרגעה (לסובלים ממתח) ושיפור בתפקוד המיני.

כאשר מחקרים נוספים יערכו בתחום, יתרונות נוספים של התחמוצת חנקנית יהפכו ברורים יותר.

היכנס ולמד יותר בפורומים ויטמינים מינרלים ותוספים טיבעיים

אזהרה-אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש ממנהלי אתר רעמה.נושאים אחרונים בפורום

תנאי השימוש

השימוש באתר רעמה (להלן: "האתר" או "רעמה") ותכניו השונים (כל מידע המובא באתר - מילולית, חזותית, קולית או כל שילוב שלהם) מעיד על הסכמתך לתנאים הבאים, ולכן נבקשך לקרוא אותם בקפידה.

המידע המתפרסם באתר זה, מתבסס ברובו על מחקרים. והוא נועד אך ורק להשכלה, ריכוז , הנגשה וכן שיתוף של מידע הקיים והזמין באינטרנט.

בשום פנים ואופן אין לראות במידע הזמין באתר, מכל סוג, רפואי ושאינו רפואי - תחליף ראוי לייעוץ של רופא או רוקח מוסמכים. אנו לא מתירים, ואין להתייחס לכל מידע באתר כאל המלצה לשימוש כלשהו בכל טיפול, אוראלי, טופיקלי או כל סוג אחר של טיפול כלשהו.

בעלי האתר משתדלים להביא את המידע הרפואי המדוייק והנאמן ביותר והמבוסס על מחקרים בנושא, אך אין להתייחס למידע כאל מדוייק. כדי לקבל מידע מלא אודות תרופות וטיפולים שונים המוזכרים באתר זה, יש להתייעץ עם רופא או רוקח מוסמכים, או לעיין בעלון לרופא.

אתר רעמה לא יישא בכל אחריות לכל נזק שעלול להיגרם, או ייגרם, כתוצאה משימוש מורשה או בלתי מורשה במידע ובתכנים מאתר רעמה, בין אם המידע והתכנים נכונים, שגויים, מעודכנים או שאינם מעודכנים.

כל אחד רשאי להשתמש באתר רעמה למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להשתמש בתכנים אשר מובאים מאתר רעמה למטרות ציבוריות ומסחריות כלשהן, ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש מן מנהלי אתר רעמה, וזאת בכפוף לתנאי ההסכמה (אם ניתנה הסכמה שכזאת, בכתב).

אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו, ידני או ממוחשב.


תכנים הנמסרים לפרסום באתר רעמה ובפורומי רעמה השונים על ידי משתמשים -


אתר רעמה תומך בקיום דיונים בין משתמשים שונים באתר, ובחופש הדיבור, אך בעלי האתר שומרים לעצמם את הזכות לא לפרסם, לשנות, או למחוק תכנים שלדעתם הינם שגויים, שקריים, או לא חוקיים לפי שיקול דעתם הבלעדי, וזאת ללא הפעלת שיקול דעת משפטי. למשתמש בפורומי רעמה לא תהיה כל טענה, דרישה או תביעה כלפי בעלי אתר רעמה בעניין זה.

אתר רעמה אינו נושא בכל אחריות לתכנים אלה, שנמסרו על ידי משתמשים באתר ובפורומים, והאחריות המלאה והבלעדית על תכנים אלו ועל כל תוצאה או נזק הנובע מהם חלה על המשתמש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעתם של בעלי האתר או עמדתם, ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

המשתמש צריך להקפיד שתכנים כאלה, הנמסרים והמפורסמים על ידיו, יהיו חוקיים ונכונים.

פרסום ברעמה תנאי שימוש רעמה© כל הזכויות שמורות
שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן