שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן
רעמה ולא קרחת

המדריך המקיף להשתלת שיער

» נשירת שיער - דף הבית
» לפורום נשירת שיער     
» שלבי ההתקרחות   
» תזונה ונשירת שיער    
» נשירת שיער בנשים   
» אירובי ונשירת שיער   
» תרופות המזיקות לשיער
» השתלת שיער           
» מדריך השתלת שיער
» שיער דליל           
» טופיק             
» טיפולים בהתקרחות    
   » מינוקסידיל              
   » אבודרט                  
   » פרופסיה               
   » פרוקיור-פרוסקר
   » חיתוך פרוקיור
   » ספירונולקטון         
   » חומצה אזלאית        
   » חומצה רטינואית      
   » שמפו ניזורל           
   » שמפו רוויטה           
   » קונדישינר רוויטה        
   » דקל ננסי               
   » טריקומין               
   » פלורידיל               
   » RU58841              
   » מסרק המחטים        
   » לוניטן                   
   » MSM                   
   » ג'לטין              
   » ל-ארגינין              
   » תה ירוק               
   » פוליגנום מולטיפורום
» S.L.S                      

רקע: לפני כשנה עברתי השתלת שיער. ההשתלה באה לאחר שעברתי תהליך ארוך של קריאה, למידה ומחקר בנושא. מדריך זה בא לשתף אתכם במה שלמדתי מכיוון שאין כיום ברשת מדריך יסודי ומעמיק לנושא השתלת השיער וכל מה שצריך לדעת לקראת ההשתלה.

אני בן 34 ומקריח מגיל 20. ההתקרחות שלי לא הייתה מאסיבית אלא איטית והדרגתית כאשר לקראת גיל 22 ראיתי לראשונה איזור קירח בקודקוד הראש.

בגיל 23 התחלתי עם הטיפולים למניעת נשירה ועידוד הצמחת שיער, אך השתדלתי להיצמד לטיפולים שעובדים ומוכחים על פי מחקרים רציניים ולא התעסקתי עם טיפולים אחרים שאולי עובדים (לא שאני לא שולל אותם). בהתחלה התעסקתי עם מינוקסי (מינוקסידיל) בשנים הראשונות ולאחר מכך הוספתי פינסטרייד (פרופסיה). אך עם השנים הפחתתי את המינונים של שני הטיפולים ולעתים גם לקחתי הפסקות קצרות.

במהלך שנות ה-20 שלי כבר התחלתי להתעניין ולקרוא על תהליך השתלת השיער אך רק בגיל 32, כשהגעתי לשלב 4 בסולם נורווד ("סולם המתקרחים"), החלטתי שאני הולך על זה.

ועדיין אני חייב להודות, שלמרות שאני קורא כבר הרבה שנים על נשירת שיער, הטיפולים השונים ועל השתלת השיער וראיתי הרבה תמונות וסרטונים, עד שלא הגעתי לשבוע לפני ההשתלה לא הבנתי לגמרי את התהליך. ואני בטוח שיש כאלה שמגיעים אפילו ליום ההשתלה עצמה מבלי להבין עד הסוף את משמעות התהליך.

אז ראשית אסביר את הבסיס שמאחורי נשירת השיער:

רוב המועמדים שמתאימים להשתלה הם אלו שסובלים (מי שבאמת סובל מזה) מ"התקרחות על רקע הורמונלי גברי". הטסטוסטרון שבגופנו עובר הסבה להורמון אחר שנקרא DHT (דהידרוטסטוסטרון). הורמון ה-DHT הוא בין הגורמים העיקריים להתקרחות גברית טיפוסית שמתבטאת בהתקרחות מלמעלה כאשר בצדדים ומאחור נשאר שיער מלא. כל מה שאינו מתאפיין בצורת התקרחות זו "אינה" התקרחות גברית טיפוסית (כפי שנקרא באנגלית – Male pattern baldness).

למה חשוב לי להבהיר את זה? כי להפתעתי היו כמה דברים קטנים אך מהותיים בתהליך ההשתלה שלא הבנתי עד ממש שבועות לפני ההשתלה, וקרה לי שדיברתי עם אנשים שאמרו לי "שמע, יש לי שיער מלא מאחורה ובצדדים ורק למעלה מקריח". אז חברים מזל טוב וברוכים הבאים למועדון "המקריחים הגבריים".

כמה זקיקים אתם צריכים?

רבים משתמשים בסולם נורווד להערכה ראשונית של מצב ההתקרחות ולהערכת כמות הזקיקים הראשונית הנדרשת להשתלה כאשר כלל האצבע הוא כ-1,000 זקיקים לכל שלב בסולם נורווד +1,000 זקיקים נוספים.

למשל אם אתם בשלב 2 (שזה אומר 2,000 זקיקים +1,000) אזי תצטרכו לפחות כ-3,000 זקיקים לכיסוי טוב של הראש. אם אתם בשלב 3, תצטרכו 4,000 זקיקים. בשלב 4 תצטרכו כ-5,000 זקיקים וכך הלאה. חשוב לציין שזו הערכה גסה ולא מדוייקת שכן יש לעיתים הבדלים בין אנשים שונים בשטח הקרקפת בסמ"ר (ובמילים אחרות תלוי בגודל הראש והקרקפת ולא רק שטח ההקרחה היחסי הוא שקובע את כמות הזקיקים הנדרשת).

סולם נורווד-המילטון - דרגות ההתקרחות הגברית הטיפוסית.

hamilton norwood סולם נורווד המילטון נלקח מהאתר הבא:
https://www.fueclinics.com/male-pattern-baldness/

בשלבים 6-7 בסולם נורווד, כלל האצבע שהזכרנו לעיל כבר לא מתאים כאן כיוון שכמות הזקיקים הנדרשת לכיסוי מלא היא גבוהה יותר. אבל זו רק ההערכה הראשונית הגסה שניתן לעצמנו לפני שנעבור הערכה מקצועית יותר אצל רופא משתיל.

עכשיו שהבנו את הבסיס ומדוע אנו מתקרחים, נסביר את הרעיון שמאחורי השתלות השיער:

בהקרחה גברית טיפוסית אנו מקריחים רק מלמעלה, בעוד צפיפות השיער בצדדים ומאחור נותרת מלאה. אומרים שצפיפות השיער הנדרשת לנו כדי לקבל "מראה שיער מלא" היא 60-70% מצפיפות השיער בפועל. וזה אומר שאם ניקח כמות גדולה של זקיקי שיער מהאזורים הללו ("האזור התורם") ונוריד את צפיפות השיער מ-100% ל-80%, עדיין נישאר עם צפיפות שיער יפה באזור התורם, וכל עוד לא נדלל את צפיפות השיער לרמה שמתחת ל- 60-70% מהצפיפות המקורית, אף אחד לא יבחין בדלילות כלשהי של השיער באיזור זה.

ההשתלות המאתגרות ביותר הן בשלבים 6-7 בסולם נורווד, כאשר בד"כ אין מספיק זקיקים באזור התורם לכיסוי הראש מבלי לגרום לדלילות מאחור, אך לעתים בשילוב השתלת שיער גוף וזקן ניתן להגיע לתוצאה אסתטית רצויה וריאליסטית עבור המטופל.

כמה זקיקים ניתן להוציא?

לאדם הלבן הממוצע יש בערך 6,000-8,000 זקיקים באזור התורם שניתן להוציא לפני שהעין האנושית תתחיל לזהות דלילות (מתחת לצפיפות של 60-70 אחוז), לפיכך זה קריטי לזכור שכמות הזקיקים שלנו מוגבלת ושהשתלת שיער דורשת תכנון לטווח ארוך שכן יתכן שעלינו לשמור זקיקים לעתיד ולא "לזרוק" את כולם על אזור מצומצם יחסית שעשוי להתרחב בעתיד.

השתלת שיער גוף:

שיער הגוף הוא תמיד בעדיפות שנייה אחרי שיער הקרקפת (שנלקח מאחור ומהצדדים), מכיוון שכל זקיק מוציא שערה בודדת לעומת זקיקי הקרקפת שלרוב מכילים 2-3 שערות. כמו כן מחזור החיים שונה וזה משפיע על אורך השערה בראש לעומת הגוף. האזורים המועדפים ללקיחת שערות הם הזקן והחזה, כאשר לשיער הזקן יש תוצאות מעט טובות יותר, וכבר ראיתי גם השתלות שיער מבתי השחי. עם זאת לדעתי (ולדעת הרבה רופאים) עדיף ללא שיער גוף ואם חייבים אז לוקחים קודם כל מהזקן ורק אח"כ ממקומות אחרים בגוף.

מתי הזמן הנכון להשתלה?

עכשיו שהבנו ששיטות ההשתלה הקיימות היום מוגבלות בכמות הזקיקים שאנחנו לוקחים מהאזור התורם (לאחר מכן נצטרך להשתמש בשיער גוף), אנו צריכים להחליט האם אנו מעוניינים בהשתלה ומתי הזמן הנכון להשתלה.

רבים בארצנו בוחרים ישר בתספורת הגלאח ברגע שהם רואים סימנים ראשונים להידלדלות ולנסיגת שיער, אך חשוב שתדעו שיש עוד פתרונות מלבד תספורת הכסאח קרחת. אם אתם צעירים מאד (החל מתחילת שנות ה-20) ואם ההקרחה ממש בשלביה הראשונים (החל משלב נורווד 2) אפשר להתחיל עם טיפול תרופתי כאשר שני היחידים שאושרו עד כה ע"י ארגון ה-FDA האמריקאי לטיפול בנשירת שיער על רקע גנטי - הם מינוקסידיל ופינסטריד (פרופסיה).

מאמר זה עוסק בהשתלות שיער ולכן רק אכתוב ממש בקצרה על הטיפולים התרופתיים:

פינסטרייד – מולקולה שמורידה את כמות הדהידרוטסטוסטרון בדם (ההורמון האחראי להתקרחות גברית).

מינוקסידיל – תמיסה נוזלית למריחה מקומית על הקרקפת באזורים הדלילים, ועוזרת למנוע נשירת שיער ואף להצמיח שיער חדש ועבה יותר (לאחר תקופה קצרה של נשירה מוגברת בעקבות התחלפות השערות הישנות בזקיקים בשיער חדש). יש גם גרסת קצף, שלדעתי היא טובה יותר.

אז כאמור אם אתם מקריחים מתחילים ו/או צעירים מאד אני בהחלט ממליץ להתחיל קודם עם טיפול תרופתי ע"מ לשמר את המצב למשך מספר שנים נוספות לפני שהייתי ממשיך עם פתרון ההשתלה.

יש גם טיפול שנקרא PRP שיצא לי לראות תמונות של אנשים עם תוצאות יפות שזו גם אופציה מעניינת.

כמה מילים על טיפול PRP:

זהו טיפול שבו לוקחים דם מן המטופל, מכניסים למכשיר במעבדה שדי עושה פעולה דומה לזו של מכונת כביסה ומפריד לנו את הדם לשני חלקים - אחד אשר מכיל את תאי הדם האדומים (אשר נותנים את הצבע האדום לדם) והחלק השני (שאותו אנו צריכים) זה חלק נוזלי אשר נקרא פלסמה, בצבע שקוף צהבהב, אשר מכיל תאים אשר נקראים טסיות. תאים אלו מפרישים הורמוני גדילה והחוקרים מאמינים שהורמני גדילה אלו עשויים לעודד צמיחה מחודשת של השיער.

על ידי הפרדת הפלסמה והזרקת ריכוז הטסיות שבה לנקודות דלילות בקרקפת מנסים בכך לעודד צמיחה של השיער על ידי הורמוני גדילה שקיימים באופן טבעי בגוף כל הזמן ופשוט מביאים למצב שבו המינון המקומי יהיה גבוה יותר.

לא לעשות כלום?

כאשר לא לעשות כלום זו בהחלט אפשרות ותאמינו לי אם אתם יכולים לבחור את האפשרות הזאת אתם באמת ברי מזל. אני למשל כבר ניסיתי כמה פעמים את מראה הקרחת אבל אני נראה לא טוב עם קרחת עד כדי כך שכנראה עדיף לי להיות ג'ורג' קונסטנטה מ"סיינפלד" (סדרה פופולרית משנות התשעים) מאשר לעשות כסאח קרחת.

george constanza

השתלת שיער - הפתרון למתקדמים

היה ועברתם את שלב המתחילים והגעתם לשלב נורווד 3 או 4 או אפילו יותר והגעתם למסקנה שכסאח גלאח קרחת או אפילו "רחמנא ליצלן "תספורת ג'ורג' קונסטנטה לא מתאימה לכם אז זה השלב לחפש את המרפאה המתאימה לכם, לשלוח תמונות לקליניקות שונות, לחכות לתשובות לשאלותיכם ואז לבחור.

למרבה הצער לא כולם מתאימים להשתלה מלא אצל כולם צפיפות השיער זהה וכמו שאמרנו השיער המושתל צריך להיראות בצפיפות סבירה ובמקביל לשמור שגם האזור התורם לא יידלדל מעבר לצפיפות סבירה.

אזי השלב הבא הוא להכיר את טכניקות השתלה העיקריות בשוק ולהבין מראש מה אתם רוצים וצריכים ומה לא רוצים.

טכניקות השתלת השיער השונות

קיימות שתי שיטות השתלה עיקריות כאשר אחת היא (FUT (follicular unit transplantation והשנייה נקראת (FUE (follicular unit extraction

טכניקת FUT ("סטריפ")

טכניקת FUT, או בשפת העם טכניקת הסטריפ - שיטה זו היא הישנה והקלאסית בה המשתיל חותך ומוציא רצועת עור עם שיער מאחורי הראש ואז, באמצעות מיקרוסקופ במעבדה, הטכנאים מפרידים ממנה את זקיקי השיער ולאחר מכן הזקיקים מושתלים חזרה באזור המקריח של המושתל.

יתרונות לשיטה זו:

• ניתן להפיק יותר זקיקי שיער בשיטה זו לעומת השיטה השנייה (FUE) ולמתקרחים ברמות המתקדמות יתכן שזו האופציה הטובה או היחידה עבורם, נדרש צוות קטן יותר ומכך גם פחות עלויות.

• יתרון נוסף הוא אחוזי קליטה קצת יותר גבוהים של הזקיקים במקומם החדש בשיטה זאת לעומת FUE. עם זאת שיטת FUE נהיית טובה ומדויקת יותר עם הזמן ואחוזי הקליטה של הזקיקים בקליניקה מוצלחת מאד מתקרבים לאחוזי הקליטה של שיטת ה- FUT.

חסרון לשיטה זו:

החסרון הגדול והמשמעותי ביותר של שיטה זו היא צלקת גדולה שנותרת מאחורה ושתאלץ אותכם ללכת עם שיער ארוך כל חייכם ואם ההשתלה לא תצליח או תמשיכו להקריח משמעותית אזי יתכן כי תספורת גורג קונסטנה תהיה האפשרות היחידה שלכם .

fut hairtransplant נלקח מהאתר הבא:
https://www.darlingbudsindia.com/blog/5-points-noted-repairing-strip-scar

טכניקת FUE -

שיטה זו לוקחת זקיקים באופן מפוזר מכלל האזור התורם ומשאירה צלקות נקודתיות קטנות שלרוב לא מבחינים בהן אם הוצאת הזקיקים נעשית כהלכה ועם מחט שקוטרה לא עולה על 1 מ"מ. זהו מספר אמפירי שהצלחתי לסכם בין דעות של מספר רופאים שונים שקראתי כך שזה המספר שהחלטתי לאמץ במטרה להשאיר צלקות קטנות ככל האפשר. אם המחט תהיה קטנה מדי, היא עלולה לחתוך את זקיקי השערה ואז אמנם לא יראו צלקות אבל במקרה זה הזקיקים לא יהיו שווים כלום ולא יצמיחו שיער חדש. אז כמה יותר קטן? זה תלוי ומשתנה בין הקליניקות והמטופלים.

שיטת הוצאת הזקיקים:

שיטת ההוצאה יכולה להיות ידנית באמצעות מחט רגילה, מחט מוטורית (עובדת על חשמל, נכנסת בצורה סיבובית לקרקפת ומוציאה את הזקיק) ויש את השיטה הרובוטית.

בשתי השיטות הראשונות (הידנית והמוטורית) יש יתרונות וחסרונות אך לא הייתי בוחר קליניקה על סמך שיטת הוצאת הזקיקים שכן לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה. מה שכן, השיטה השלישית (על ידי רובוט) היא ללא ספק העתיד בתחום ולדעתי ככה ייראו ההשתלות בעתיד שכן מה לעשות רובוטים מסוגלים להיות מדוייקים יותר מאיתנו אך לצערי הרובוטיקה בתחום עדיין מתפתחת ואין מספיק דיווחים של מטופלים שהושתלו בצורה זו בשביל לקבל פידבק יותר טוב על השיטה בהווה, כך שאני אמנם חושב שבעתיד כל ההשתלות יבוצעו על ידי רובוט אך היום שתי השיטות הנפוצות הן ידנית ומוטורית.

הבהרה: בשיטת ה-FUT משתמשים ברצועת עור ובסכינים תחת מיקרוסקופ כדי לבודד את זקיקי השיער, שזה שונה לחלוטין ממחט ידנית או מוטורית ישירות מהקרקפת בשיטת ה-FUE.

צלקות נקודתיות שנעשו בשיטת FUE:

דוגמא לצלקות בולטות של שיטת FUE שאנו רוצים להימנע מהן

fue hairtransplant נלקח מהאתר הבא:
https://www.quora.com/Are-FUE-scars-repairable

דוגמא לצלקות שבקושי נראות לעין עם שיער קצוץ על רמה 1 במכונה, שזו התוצאה הרצוייה מבחינתנו: fue hairtransplant נלקח מהאתר הבא:
https://www.hairrestorationnetwork.com/topic/22554-my-fue-2-years-after-scars-and-with-1-buzz/

אז איזו קליניקה לבחור?

יש הרבה קליניקות בעולם כשמעצמת הקליניקות הכי גדולה באזורנו ואף בעולם מרוכזת משום מה בטורקיה. זה לא נובע בהכרח מכך שההשתלות בטורקיה הן הכי טובות אלא מכיוון שהן מצליחות לשחרר משם אחוז סביר של השתלות סבירות פלוס במחירים מאד נמוכים ביחס למדינות מערביות, אך לדעת רבים הקליניקות המתאימות ביותר בשבילכם לא נמצאות בהכרח בטורקיה.

מרפאות טכנאים: תופעה נוספת שקיימת בטורקיה הינן מרפאות שבהן הניתוח מבוצע ברובו ואף ככולו על ידי טכנאים ואני מתכוון לטכנאים ממש ולא לרופא שמייצג את המרפאה. הטכנאים מורכבים מצוותי אחיות ויתכן מאד שאף רופאים שסיימו לא מזמן את לימודיהם ומנסים להיכנס לתחום אך לא מדובר ברופא המנתח הרשמי של המרפאה. יש לזה שני צדדים:

1. הטכנאים לרוב מנוסים ויודעים מה לעשות אך יתכן שיעשו זאת פחות טוב מרופא מנוסה בתחום.

2. ביצוע הניתוח על ידי טכנאים מוזיל משמעותית את עלות הניתוח, וזה אחד הגורמים שמאפשרים מחירים זולים במרפאות אלו.

כפי שאתם מבינים, יש יותר סיכון אם בוחרים במרפאות מסוג זה אך החסכון הכספי הוא משמעותי.

ניסיון ותוצאות הקליניקה:

פקטור מאד מרכזי עבורנו בבחירת הקליניקה הוא תוצאת ההשתלה במטופלים קודמים. קליניקה שבה הרופאים והטכנאים יודעים לספק תוצאות איכותיות מראה הרבה מטופלים עם תוצאות טובות לאורך זמן ובצורה עקבית. לשם כך נעקוב אחרי מקורות באינטרנט כמו פייסבוק ואתרים בהם מושתלים מפרסמים את התוצאות שלהם ומביעים חוות דעת.

אתר פופולרי בו מושתלים רבים מפרסמים תוצאות: https://www.hairrestorationnetwork.com/

עם זאת לפי דעתי לא מספיק לראות תמונות וחשוב מאד גם לדבר באופן ישיר עם אנשים שהושתלו במרפאה בה אתם מתעניינים. הם יכולים לספק לכם פידבק עוד יותר אמין על אחוזי ההצלחה של המרפאה ושל השיטה שבחרתם לעשות.

מה לגבי השתלה בארץ?

למרבה הצער המידע על איכות הקליניקות בארץ לוקה בחסר, בין היתר כיוון שישראלים רבים בוחרים לעבור השתלת שיער בחו"ל. יתכן שיש לנו את הפוטנציאל להיות איכותיים לפחות כמו האחרים אך אין כמות מספיק משמעותית של מטופלים שמציגה עקביות והצלחות לאורך זמן. אני מקווה שזו רק שאלה של זמן עד שנראה מקומות כאלה בארץ ובמחירים סבירים.

באיזו תקופה של השנה כדאי לעשות?

יש להימנע מחשיפה לשמש בחודשים הראשונים באופן ישיר, אם תעשו בחודשי הקיץ תצטרכו להקפיד על שימוש בכובע בכל מקום לאורך היום ולכן הרבה יותר קל ונוח לעשות זאת במהלך החורף אך כמובן מסיבות טכניות לא לכולנו זה מתאפשר לעבור השתלה בחורף.

מחירים:

הפער במחירים בין הקליניקות יכול להיות מאד גדול כשהמינימום לפי דעתי מתחיל סביב 2,000 יורו להשתלה במרפאת טכנאים בטורקיה (פחות מזה יגרום לי לחשוד במקצועיות הקליניקה) ועד ל-10,000 יורו פלוס בקליניקות נחשבות ומבוקשות באירופה, בארה"ב ובקנדה.

במרפאות הטכנאים בטורקיה המחיר הוא בד"כ לפי טיפול כללי ללא תלות במספר הזקיקים בעוד בקליניקות היוקרתיות המחיר משוקלל לפי מס' הזקיקים המושתלים והמחיר עשוי להאמיר אף ל-8 דולר לזקיק. אם מדובר בטכניקת FUT, התמחור פר זקיק בדרך כלל יותר זול אך הצלקת שנותרת מאחור היא חסרון משמעותי.

האם התוצאות בקליניקה נחשבת מאד יהיו טובות יותר?

לפי דעתי התוצאות בדרך כלל קצת יותר טובות אך לרוב לא בפער שמשקף את ההבדל הזה במחירים.

עם זאת חשוב לא להתפשר על עקביות בתוצאות ובהצלחות. כנראה שלא תמצאו קליניקה שמציגה 100% סיפורי הצלחה אבל אתם צריכים לחפש קליניקה עם אחוז גבוה מאד של הצלחות ולדבר ישירות עם כמה מטופלים שחוו הצלחה כזו מאותה הקליניקה.

חלוקת ההשתלה לסשנים (sessions):

כאשר מדובר בהשתלות גדולות ובייחוד מעל 4,000 זקיקים, יש צורך לחלק את ההשתלה ליומיים ולעיתים אף מומלץ לחלק לשתי תקופות השתלה נפרדות – למשל השתלה בפרונט ולאחר שנה באזור הקודקוד.

אחריות הקליניקה:

חשוב לברר מהי מדיניות הקליניקה במידה וההשתלה לא מצליחה – האם יש החזר כספי או השתלה חוזרת? קליניקות עם מוניטין מציעות לפחות השתלה חוזרת ללא עלות במקרה של תוצאות חלשות.

חופשה מהעבודה או מהלימודים:

למרות שמדובר בפרוצדורה עם פולשנות מינימלית, עדיין מדובר בניתוח פלסטי לכל דבר, עם נפיחות ותרופות שתצטרכו לקחת בימים הראשונים שלאחר הניתוח. מה גם שאני בספק שבכלל תרצו לצאת מהבית בשבוע הראשון שלאחר ההשתלה.

לפיכך הצעתי היא לקחת לפחות שבועיים חופש שזה הזמן שיקח לרוב הגלדים מהניתוח לנשור. בתקופה הזו לא תוכלו להניח את הראש על כרית ויותר מזה – הראש המושתל לא אמור לגעת בכלום. כמו כן מומלץ לא להזיע יותר מדי בשבועיים הראשונים, מה שמעצים את המלצתי לקחת חופש לתקופה שאחרי הניתוח.

תרופות לאחר ההשתלה:

לאחר ההשתלה תקבלו אנטיביוטיקה לקחת בימים הראשונים למניעת זיהומים וסטרואידים להורדת הנפיחות. כמו כן תקבלו גם משככי כאבים על פי צורך.

בנוסף על פי הנחיות הקליניקה והמלצותיהם, כיומיים אחרי ההשתלה תתחילו עם חפיפה עדינה של הראש כפי שידריכו אתכם ועד לנשירת הגלדים מהקרקפת.

בנוסף לתרופות שאחרי הניתוח אתם תחליטו ותתייעצו עם הרופא המטפל גם לגבי הטיפול התרופתי למניעת המשך תהליך הנשירה הטבעי במקומות בהם לא הושתלו זקיקים חדשים.

בהצלחה לכולם!

נכתב ע"י המשתמש Highride - מנהל פורום השתלות ושכפול שיער באתר רעמה (ניר).

הערה:
בכתיבת המאמר נעזרתי בספרו של Dr. Arvind Poswal:
Grafts estimates in modern hair transplants אזהרה-אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש ממנהלי אתר רעמה.

היכנס ולמד יותר בפורומים השתלת שיערנושאים אחרונים בפורום

תנאי השימוש

השימוש באתר רעמה (להלן: "האתר" או "רעמה") ותכניו השונים (כל מידע המובא באתר - מילולית, חזותית, קולית או כל שילוב שלהם) מעיד על הסכמתך לתנאים הבאים, ולכן נבקשך לקרוא אותם בקפידה.

המידע המתפרסם באתר זה, מתבסס ברובו על מחקרים. והוא נועד אך ורק להשכלה, ריכוז , הנגשה וכן שיתוף של מידע הקיים והזמין באינטרנט.

בשום פנים ואופן אין לראות במידע הזמין באתר, מכל סוג, רפואי ושאינו רפואי - תחליף ראוי לייעוץ של רופא או רוקח מוסמכים. אנו לא מתירים, ואין להתייחס לכל מידע באתר כאל המלצה לשימוש כלשהו בכל טיפול, אוראלי, טופיקלי או כל סוג אחר של טיפול כלשהו.

בעלי האתר משתדלים להביא את המידע הרפואי המדוייק והנאמן ביותר והמבוסס על מחקרים בנושא, אך אין להתייחס למידע כאל מדוייק. כדי לקבל מידע מלא אודות תרופות וטיפולים שונים המוזכרים באתר זה, יש להתייעץ עם רופא או רוקח מוסמכים, או לעיין בעלון לרופא.

אתר רעמה לא יישא בכל אחריות לכל נזק שעלול להיגרם, או ייגרם, כתוצאה משימוש מורשה או בלתי מורשה במידע ובתכנים מאתר רעמה, בין אם המידע והתכנים נכונים, שגויים, מעודכנים או שאינם מעודכנים.

כל אחד רשאי להשתמש באתר רעמה למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להשתמש בתכנים אשר מובאים מאתר רעמה למטרות ציבוריות ומסחריות כלשהן, ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש מן מנהלי אתר רעמה, וזאת בכפוף לתנאי ההסכמה (אם ניתנה הסכמה שכזאת, בכתב).

אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו, ידני או ממוחשב.


תכנים הנמסרים לפרסום באתר רעמה ובפורומי רעמה השונים על ידי משתמשים -


אתר רעמה תומך בקיום דיונים בין משתמשים שונים באתר, ובחופש הדיבור, אך בעלי האתר שומרים לעצמם את הזכות לא לפרסם, לשנות, או למחוק תכנים שלדעתם הינם שגויים, שקריים, או לא חוקיים לפי שיקול דעתם הבלעדי, וזאת ללא הפעלת שיקול דעת משפטי. למשתמש בפורומי רעמה לא תהיה כל טענה, דרישה או תביעה כלפי בעלי אתר רעמה בעניין זה.

אתר רעמה אינו נושא בכל אחריות לתכנים אלה, שנמסרו על ידי משתמשים באתר ובפורומים, והאחריות המלאה והבלעדית על תכנים אלו ועל כל תוצאה או נזק הנובע מהם חלה על המשתמש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעתם של בעלי האתר או עמדתם, ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

המשתמש צריך להקפיד שתכנים כאלה, הנמסרים והמפורסמים על ידיו, יהיו חוקיים ונכונים.

פרסום ברעמה תנאי שימוש רעמה© כל הזכויות שמורות
שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן