שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן
רעמה ולא קרחת

מינוקסידיל - Minoxidil

» נשירת שיער - דף הבית
» לפורום נשירת שיער     
» שלבי ההתקרחות   
» תזונה ונשירת שיער    
» נשירת שיער בנשים   
» אירובי ונשירת שיער   
» תרופות המזיקות לשיער
» השתלת שיער           
» מדריך השתלת שיער
» שיער דליל           
» טופיק             
» טיפולים בהתקרחות    
   » מינוקסידיל              
   » אבודרט                  
   » פרופסיה               
   » פרוקיור-פרוסקר
   » חיתוך פרוקיור
   » ספירונולקטון         
   » חומצה אזלאית        
   » חומצה רטינואית      
   » שמפו ניזורל           
   » שמפו רוויטה           
   » קונדישינר רוויטה        
   » דקל ננסי               
   » טריקומין               
   » פלורידיל               
   » RU58841              
   » מסרק המחטים        
   » לוניטן                   
   » MSM                   
   » ג'לטין              
   » ל-ארגינין              
   » תה ירוק               
   » פוליגנום מולטיפורום
» S.L.S                      

רקע על המינוקסידיל:


מינוקסידיל מינוקסידיל הינו מרחיב כלי דם שתחילה היה קיים כטיפול אוראלי (בשם לוניטן) בלחץ דם גבוה. אחת מתופעות הלוואי של התרופה היתה צמיחת שיער והפיכת הליך ההתקרחות. בשנות ה-80 חברת אפג'ון השיקה לראשונה תמיסת מינוקסידיל, במינון 2% המיועד לטיפול בהתקרחות ונשירת שיער, הנמכר תחת השם רוגיין בארה"ב וריגיין מחוץ לארה"ב, בשנת 1997 הושק לראשונה מינוקסידיל בגרסה של 5%.

נתוני צמיחת שיער טרמינלי לאיזור נתון מצביעים על כך שמינוקסידיל הינו התכשיר היעיל ביותר כיום לטיפול בהתקרחות.

מנגנון הפעולה של מינוקסידיל


מינוקסדיל (MINOXIDIL) מכיל את ההרכב של תחמוצת חנקתית (NO) בשמו, החומר הנ"ל קשור לפתיחת ערוצי אשלגן, הידועים גם כ- K-channels. ומרחיב את כלי הדם. עובדה זו וגירוי תאי האפיתל שבזקיקי השיער מסבירות את יכולתו של המינוקסידיל לעודד צמיחת שיער. מינוקסידיל מקצר את תקופת הטלוגן (המנוחה) ומאריך את תקופת האנאגן (הצמיחה) כך שיותר שיערות נמצאות באנאגן בכל זמן נתון.

תוצאות מחקרים לגבי יעילות מינוקסידיל לעצירת נשירה:
ההבדל בין ריכוזי המינוקסידיל והפלסבו במהלך הטיפול
ולאחר הפסקתו בשבוע 96.
מחקר 1: ע"מ להעריך את יעילות המינוקסידיל , נערך מחקר בו השתתפו 4 קבוצות של 9 גברים (בכל קבוצה) הסובלים מהתקרחות גברית טיפוסית, במשך 120 שבועות.

3 קבוצות השתמשו במינוקסידיל 5% או לחילופין 2%, בעוד לקבוצה הרביעית ניתן פלסבו (תרופת דמה).

לפי הגרף הבא ניתן לראות את השיפור המרשים (באחוזים) במספר השערות ל-1 סמ"ר שהניב המינוקסידיל. לאחר 96 שבועות חלה עליה ממוצעת של 30% ו-25% במספר השיערות לשטח של 1 סמ"ר ביחס לתחילת הטיפול במינוקסידיל 5% ו-2% בהתאמה.

עם זאת ניתן לראות כי הפסקת הטיפול (בשבוע 96) עלולה להוביל לנשירה מסיבית תוך פרק זמן קצר.

מחקר 2: מחקר בן 393 משתתפים בגילאים 18-49 בוצע על גברים בעלי התקרחות אנדרוגנית. ל-157 מהמשתתפים ניתן מינוקסידיל 5%, בעוד ל-158 משתתפים אחרים ניתן 2%, ול-78 גברים ניתן פלסבו, פעמיים ביום. לאחר 48 שבועות אובחנה עליונות ניכרת של תמיסת ה-5% על פני ה-2% והפלסבו במונחים של צמיחת שיער טרמינלי לאיזור נתון, מאחר ותמיסת המינוקסידיל בריכוז 5% הצמיחה כ-45% יותר שיער מהתמיסה בריכוז 2%.

נתוני צמיחת השיער הצביעו על כך שהמשתתפים הגיבו לטיפול ה-5% מוקדם יותר מה-2%, ואולם גירוי מוגבר של העור אובחן בקבוצת ה-5% בהשוואה ל-2%.

מחקר 3: מחקר בן 169 משתתפים, בגילאי 19 עד 47 בוצע על קבוצה ממוצא מזרח תיכוני ע"מ לבדוק את יעילות מינוקסידיל 2%. תהליך התתקרחות בקרב המשתתפים החל 6-10 שנים אחורה. במחקר נמצא שלאחר 12 חודשים חלה עליה ב-234 שערות בשטח 2.5 סמ"ר, וש-80% מהמשתתפים העידו על שיפור בינוני עד גדול.

ניתוח תוצאות המחקרים במינוקסידיל:


לשם השוואה, 5 מ"ג פינסטריד מביא לעליה של 95 שיערות לעיגול בקוטר 1 אינץ',כלומר 5.07 ס"מ בריבוע. ע"פי מחקר 3 ,מינוקסידיל 2% מביא לעליה של 234 שיערות לשטח של 2.5 סמ"ר, כלומר 6.25 ס"מ בריבוע ו-190 שיערות ל-5.07 ס"מ בריבוע. מהנתונים הנ"ל עולה כי מינוקסידיל 2% יעיל יותר מפי 2 מפרופסיה. העובדה שבספירת השיער במינוקסידיל נמדדו רק שיערות טרמינליות ובפינסטריד נמדדו טרמינליות + וולוסניות עושה את תוצאות המינוקסידיל למרשימות אפילו יותר.

התוויה של המינוקסידיל:


כיום, תמיסת ה-2% מיועדת לנשים וה-5% מיועדת לגברים, בעוד מינונים גבוהים יותר של מינוקסידיל נמכרים ברשת, לרוב עם תוספת של חומצה אזלאית במינון 5%. בספטמבר 2006 השיקו היצרנים מינוקסידיל בצורת קצף במינון 5% המיועד לגברים, בשם Rogaine Foam, שלטענתם אמור לתת תוצאות טובות יותר מאלה של התמיסה. במינוקסידיל קצף יש דגש על נוחות השימוש, מאחר והוא אינו שמנוני ואינו מכיל פרופילן גליקול (עוד על הפרופילן גליקול – בהמשך).

בארץ נמכרת גירסה מקומית של המינוקסידיל ע"י חברת תרימה, בשם "מינוקסי 5%" או "מינוקסי 2%".
אין צורך במרשם רופא, וניתן לקנות בכל בית מרקחת או באינטרנט.

מינוקסידיל ותופעות לוואי אפשריות:


ישנו רכיב בתמיסת המינוקסידיל הנקרא פרופלין גליקול, החומר הנ"ל שמנוני, גורם לעיתים לקשקשים ולגירויים בלתי רצויים של העור. ניתן לפתור את הבעיה ע"י שמפו ניזורל או לחילופין שימוש בקצף מינוקסידיל אשר אינו מכיל את החומר הנ"ל.

כאמור גרסת ה-5% מיועדת לגברים, עם זאת ישנן נשים אשר משתמשות גם הן בגרסת ה-5% וזאת ע"מ להגיע לתוצאות משמעותיות יותר. צמיחת שיער לא רצויה לעיתים מדווחת ע"י אותן נשים בחלקים מסויימים בגוף.


היכנס ולמד יותר בפורום מינוקסידיל

אזהרה-אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש ממנהלי אתר רעמה.נושאים אחרונים בפורום

תנאי השימוש

השימוש באתר רעמה (להלן: "האתר" או "רעמה") ותכניו השונים (כל מידע המובא באתר - מילולית, חזותית, קולית או כל שילוב שלהם) מעיד על הסכמתך לתנאים הבאים, ולכן נבקשך לקרוא אותם בקפידה.

המידע המתפרסם באתר זה, מתבסס ברובו על מחקרים. והוא נועד אך ורק להשכלה, ריכוז , הנגשה וכן שיתוף של מידע הקיים והזמין באינטרנט.

בשום פנים ואופן אין לראות במידע הזמין באתר, מכל סוג, רפואי ושאינו רפואי - תחליף ראוי לייעוץ של רופא או רוקח מוסמכים. אנו לא מתירים, ואין להתייחס לכל מידע באתר כאל המלצה לשימוש כלשהו בכל טיפול, אוראלי, טופיקלי או כל סוג אחר של טיפול כלשהו.

בעלי האתר משתדלים להביא את המידע הרפואי המדוייק והנאמן ביותר והמבוסס על מחקרים בנושא, אך אין להתייחס למידע כאל מדוייק. כדי לקבל מידע מלא אודות תרופות וטיפולים שונים המוזכרים באתר זה, יש להתייעץ עם רופא או רוקח מוסמכים, או לעיין בעלון לרופא.

אתר רעמה לא יישא בכל אחריות לכל נזק שעלול להיגרם, או ייגרם, כתוצאה משימוש מורשה או בלתי מורשה במידע ובתכנים מאתר רעמה, בין אם המידע והתכנים נכונים, שגויים, מעודכנים או שאינם מעודכנים.

כל אחד רשאי להשתמש באתר רעמה למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להשתמש בתכנים אשר מובאים מאתר רעמה למטרות ציבוריות ומסחריות כלשהן, ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש מן מנהלי אתר רעמה, וזאת בכפוף לתנאי ההסכמה (אם ניתנה הסכמה שכזאת, בכתב).

אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו, ידני או ממוחשב.


תכנים הנמסרים לפרסום באתר רעמה ובפורומי רעמה השונים על ידי משתמשים -


אתר רעמה תומך בקיום דיונים בין משתמשים שונים באתר, ובחופש הדיבור, אך בעלי האתר שומרים לעצמם את הזכות לא לפרסם, לשנות, או למחוק תכנים שלדעתם הינם שגויים, שקריים, או לא חוקיים לפי שיקול דעתם הבלעדי, וזאת ללא הפעלת שיקול דעת משפטי. למשתמש בפורומי רעמה לא תהיה כל טענה, דרישה או תביעה כלפי בעלי אתר רעמה בעניין זה.

אתר רעמה אינו נושא בכל אחריות לתכנים אלה, שנמסרו על ידי משתמשים באתר ובפורומים, והאחריות המלאה והבלעדית על תכנים אלו ועל כל תוצאה או נזק הנובע מהם חלה על המשתמש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעתם של בעלי האתר או עמדתם, ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

המשתמש צריך להקפיד שתכנים כאלה, הנמסרים והמפורסמים על ידיו, יהיו חוקיים ונכונים.

פרסום ברעמה תנאי שימוש רעמה© כל הזכויות שמורות
שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן