שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן
רעמה ולא קרחת

פרופסיה - Propecia

» נשירת שיער - דף הבית
» לפורום נשירת שיער     
» שלבי ההתקרחות   
» תזונה ונשירת שיער    
» נשירת שיער בנשים   
» אירובי ונשירת שיער   
» תרופות המזיקות לשיער
» השתלת שיער           
» מדריך השתלת שיער
» שיער דליל           
» טופיק             
» טיפולים בהתקרחות    
   » מינוקסידיל              
   » אבודרט                  
   » פרופסיה               
   » פרוקיור-פרוסקר
   » חיתוך פרוקיור
   » ספירונולקטון         
   » חומצה אזלאית        
   » חומצה רטינואית      
   » שמפו ניזורל           
   » שמפו רוויטה           
   » קונדישינר רוויטה        
   » דקל ננסי               
   » טריקומין               
   » פלורידיל               
   » RU58841              
   » מסרק המחטים        
   » לוניטן                   
   » MSM                   
   » ג'לטין              
   » ל-ארגינין              
   » תה ירוק               
   » פוליגנום מולטיפורום
» S.L.S                      הרכבו הכימי של פינסטריד.
טבליות בליעה פיינסטרייד נמכרות במינון 5 מ"ג תחת השם פרוסקר ו-1 מ"ג תחת השם פרופסיה . תחילה פרוסקר היתה קיימת כטיפול בהגדלה שפירה של בלוטות הערמונית. אנשים הנטלו פרוסקר הבחינו בתוצאות חיוביות בהקשר של שיער, לכן מרק התחילו במבחנים על פיינסטרייד כדי לבחון את אפקטיביות החומר. ע"מ להקטין את תופעות הלוואי שבאות עם פרוסקר (5 מ"ג) , מרק ביצעו מחקרים על 1 מ"ג פיינטרייד כטיפול בנשירת שיער. בנובמבר 1997 מרק קיבלו אישור ראשון מסוגו מה- FDA המאשר כי פרופסיה כטבלית בליעה יעילה בטיפול בנשירת שיער.


מכניזם - מנגנון הפעולה של הפרופסיה


פרופסיה (פינסטרייד) הינה תרופה החוסמת את האנזים 5 אלפא רדוקטז (5AR) מהסוג השני. האנזים 5 אלפא רדוקטז הינו האנזים שממיר את ההורמון הגברי טסטוסטרון ל-DHT (דיהידרוטסטוסטרון) , הנחשב לסיבה המרכזית להתקרחות, וחסימתו גורמת לירידה ברמות ה-DHT שבגוף.

כתוצאה מכך, בעקבות השימוש בפרופסיה, זקיקי השיער נפגעים פחות מנוכחות ה-DHT המופחתת בקרקפת ונשירת השיער מואטת או נעצרת ברוב המקרים. במקרים רבים התהליך אף מתהפך וחלה צמיחת שיער מחודשת.

תוצאות מחקרים בפרופסיה


במחקר שבוצע על 1215 גברים עם דרגות שונות של התקרחות, 83% מהמשתתפים דיווחו על שימור המצב או שיפור, לעומת 23% של הקבוצה שקיבלה את תרופת הדמה. לאחר 6 חודשים התרופה הניבה שיפור בספירת השיער ב-61 ו-77 שיערות לעיגול בקוטר 1 אינץ', במינונים יומיים של 0.2 ו-1 מ"ג בהתאמה. ישנם אנשים החווים נשירת שיער מוגברת בהתחלת השימוש . ישנם מספר תאוריות המנסות להסביר את התופעה , אך זו עדיין תופעה מיסתורית בעולם הרפואה בנוגע לסיבת התרחשותה.

פרופסיה ותופעות לוואי


תופעת הלוואי הנפוצה ביותר בקרב משתמשי הפרופסיה, כפי הנראה, היא ירידה בליבידו.
לפי חברת Merck/MSD ובהתבסס על תוצאות מחקרים שהוגשו ל-FDA, אחוז הסובלים מתופעה זו עומד על אחוזים בודדים, עקב שינוי במערכת ההורמונלית הגברית.

חברת Merck מזהירה מפני כניסה להריון בזמן שימוש בפרופסיה עקב החשש לפגמים בעוברים זכריים, ויש להימנע מתרומת דם במשך חצי שנה לאחר הפסקת נטילת התרופה פרופסיה, על מנת למנוע מצב בו מנת דם המכילה פינסטרייד תגיע לאישה בהריון. כמו כן אין לתת לאשה בהריון או מניקה ונשים בכלל לבוא במגע עם הפרופסיה, שבריה או האבקה שבה. חשוב להדגיש שלא מוכר ולו תיעוד אחד בכל ההיסטוריה של פגם מולד כתוצאה מנטילת פינסטרייד (פרופסיה/פרוקיור), אך עם זאת כדאי לנקוט במשנה זהירות.

תופעות הלוואי האפשריות עם 1 מ"ג פרופסיה הינן:
• ירידה בחשק המיני
• איכות זקפה חלשה יותר
• ירידה בכמות הזרע הנפלט
• הפחתה או הפסקת זקפות בוקר
• רגישות באזור החזה כולל גדילת שדיים (גינקומסטיה)
• כאבים קלים באשכים

כאמור, לפי הנתונים של חברת מרק, התופעות האלה קיימות באחוזים בודדים מתוך סך כל המשתמשים, אך יש נטייה להאמין שחלק מהתופעות המיניות נפוצות יותר, חלקן אולי כתוצאה מהשפעה פסיכולוגית ונאמר גם שחלקן עובר לאחר תקופה מסויימת, ושעל פי רוב תופעות הלוואי בתחום המיני הינן הפיכות.

לפירוט באתר הרשמי באנגלית

קרא עוד בקטגוריה: תכשירים לשיער

פרוקיור
מדריך: לחתוך פרוקיור
אבודרט
פרוקיור
מדריך: לחתוך פרוקיור
אבודרט


היכנס ולמד יותר בפורום פרופסיה

אזהרה-אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש ממנהלי אתר רעמה.נושאים אחרונים בפורום

תנאי השימוש

השימוש באתר רעמה (להלן: "האתר" או "רעמה") ותכניו השונים (כל מידע המובא באתר - מילולית, חזותית, קולית או כל שילוב שלהם) מעיד על הסכמתך לתנאים הבאים, ולכן נבקשך לקרוא אותם בקפידה.

המידע המתפרסם באתר זה, מתבסס ברובו על מחקרים. והוא נועד אך ורק להשכלה, ריכוז , הנגשה וכן שיתוף של מידע הקיים והזמין באינטרנט.

בשום פנים ואופן אין לראות במידע הזמין באתר, מכל סוג, רפואי ושאינו רפואי - תחליף ראוי לייעוץ של רופא או רוקח מוסמכים. אנו לא מתירים, ואין להתייחס לכל מידע באתר כאל המלצה לשימוש כלשהו בכל טיפול, אוראלי, טופיקלי או כל סוג אחר של טיפול כלשהו.

בעלי האתר משתדלים להביא את המידע הרפואי המדוייק והנאמן ביותר והמבוסס על מחקרים בנושא, אך אין להתייחס למידע כאל מדוייק. כדי לקבל מידע מלא אודות תרופות וטיפולים שונים המוזכרים באתר זה, יש להתייעץ עם רופא או רוקח מוסמכים, או לעיין בעלון לרופא.

אתר רעמה לא יישא בכל אחריות לכל נזק שעלול להיגרם, או ייגרם, כתוצאה משימוש מורשה או בלתי מורשה במידע ובתכנים מאתר רעמה, בין אם המידע והתכנים נכונים, שגויים, מעודכנים או שאינם מעודכנים.

כל אחד רשאי להשתמש באתר רעמה למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להשתמש בתכנים אשר מובאים מאתר רעמה למטרות ציבוריות ומסחריות כלשהן, ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש מן מנהלי אתר רעמה, וזאת בכפוף לתנאי ההסכמה (אם ניתנה הסכמה שכזאת, בכתב).

אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו, ידני או ממוחשב.


תכנים הנמסרים לפרסום באתר רעמה ובפורומי רעמה השונים על ידי משתמשים -


אתר רעמה תומך בקיום דיונים בין משתמשים שונים באתר, ובחופש הדיבור, אך בעלי האתר שומרים לעצמם את הזכות לא לפרסם, לשנות, או למחוק תכנים שלדעתם הינם שגויים, שקריים, או לא חוקיים לפי שיקול דעתם הבלעדי, וזאת ללא הפעלת שיקול דעת משפטי. למשתמש בפורומי רעמה לא תהיה כל טענה, דרישה או תביעה כלפי בעלי אתר רעמה בעניין זה.

אתר רעמה אינו נושא בכל אחריות לתכנים אלה, שנמסרו על ידי משתמשים באתר ובפורומים, והאחריות המלאה והבלעדית על תכנים אלו ועל כל תוצאה או נזק הנובע מהם חלה על המשתמש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעתם של בעלי האתר או עמדתם, ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

המשתמש צריך להקפיד שתכנים כאלה, הנמסרים והמפורסמים על ידיו, יהיו חוקיים ונכונים.

פרסום ברעמה תנאי שימוש רעמה© כל הזכויות שמורות
שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן