שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן
רעמה ולא קרחת

פרוקיור/פרוסקר - 5 מ"ג פינסטרייד

» נשירת שיער - דף הבית
» לפורום נשירת שיער     
» שלבי ההתקרחות   
» תזונה ונשירת שיער    
» נשירת שיער בנשים   
» אירובי ונשירת שיער   
» תרופות המזיקות לשיער
» השתלת שיער           
» מדריך השתלת שיער
» שיער דליל           
» טופיק             
» טיפולים בהתקרחות    
   » מינוקסידיל              
   » אבודרט                  
   » פרופסיה               
   » פרוקיור-פרוסקר
   » חיתוך פרוקיור
   » ספירונולקטון         
   » חומצה אזלאית        
   » חומצה רטינואית      
   » שמפו ניזורל           
   » שמפו רוויטה           
   » קונדישינר רוויטה        
   » דקל ננסי               
   » טריקומין               
   » פלורידיל               
   » RU58841              
   » מסרק המחטים        
   » לוניטן                   
   » MSM                   
   » ג'לטין              
   » ל-ארגינין              
   » תה ירוק               
   » פוליגנום מולטיפורום
» S.L.S                      

טבליות של 5 מ"ג פינסטרייד


פרוקיור-פינסטרייד 5 מיליגרם טבליות פרוקיור (או פרוסקאר – Proscar בארה"ב) הן טבליות לבליעה המכילות פינסטרייד כחומר פעיל ומיועדות בעיקר לגברים מבוגרים עם בעיות של ערמונית מוגדלת. אותו חומר פעיל בדיוק, פינסטרייד (Finasteride), קיים גם בטבליות פרופסיה, המיועדות לטיפול בהתקרחות גברית תורשתית, ההבדל ביניהם הוא שבפרוקיור יש 5 מ"ג פינסטרייד לטבליה, בעוד בפרופסיה המינון נמוך פי 5, משמע 1 מ"ג פינסטרייד לטבליה בפרופסיה.

שתי התרופות מיוצרות ומשווקות על ידי אותה החברה ובעלת הפטנט הרשום על החומר הפעיל פינסטרייד: חברת MSD (הנקראת בארה"ב ובקנדה Merck).

עלויות השימוש בפרוקיור לעומת פרופסיה:


מקריחים רבים המשתמשים בפרופסיה מוצאים לעתים קרובות שמשתלם יותר מבחינת עלות לחלק פרוקיור מקורי לארבעה-חמישה חלקים של 1 מ"ג עד 1.25 מ"ג לחתיכה. מחיר הפרוקיור עלה בעבר 230-280 ש"ח ולאחרונה ירד מחירו משמעותית וכיום מחירו 140 ש"ח בלבד, לחפיסה של 30 טבליות, עובדה ההופכת את הפרוקיור לאחר חלוקתו ל-5 חתיכות למוצר זול ביותר בהשוואה לפרופסיה. כ-30-35 ש"ח לחודש על מנת לטפל בהתקרחות!

לעומתו, מחיר פרופסיה נע כיום סביב 200 ש"ח או יותר, למרות שהיא מכילה פי 5 פחות חומר פעיל. הסיבה העיקרית להבדל במחיר הוא שהפטנט על פרוקיור, שפותח מספר שנים לפני פרופסיה, פג כבר בשנת 2006, ומותר לשווק מוצרים גינריים של פרוקיור במחיר זול בעוד הפטנט על פרופסיה יפוג רק בשנת 2013. למרות זאת, ישנן שמועות שכבר כיום ניתן להשיג בחלק מבתי מרקחת גם פינסטרייד 1 מ"ג גינרי של חברת טבע ב-45 עד 90 ש"ח בלבד לחפיסה חודשית של 30 טבליות.

איפה משיגים פרוקיור / פרוסקר / פינסטרייד?


הן הפרופסיה והן הפרוקיור הינם תרופות מרשם (דרוש מרשם רופא), קל יחסית לקבל מרשם לפרופסיה, אך כדי לקבל פרוקיור, המותווה כללית לבעיות ערמונית ולא להתקרחות, יותר קשה לשכנע את רופא המשפחה/ העור שייתן מרשם ולעתים צריך להסביר לרופא משפחה/ רופא עור שמדובר באותו חומר פעיל בדיוק, פינסטרייד, ושהמטרה היא שהכדור יחולק למספר חלקים על מנת להוזיל בעלויות לעומת עלות הפרופסיה.

ניתן לרכוש באינטרנט תרופות גנריות לפרוקיור ע"י יצרנים שונים, למשל פינסט (Finast) של חברת התרופות ההודית ד"ר רדי (Dr. Reddy). תרופות גינריות הן תרופות זהות לתרופת המקור, המיוצרות על ידי חברות מתחרות ואשר מכילות בדיוק את אותו החומר הפעיל – במקרה זה 5 מ"ג פינסטרייד, ובהתאם גם הוראות השימוש, החיתוך, ותופעות הלוואי אמורות להיות זהות לתרופת המקור.

פינסטרייד ותופעות לוואי של פרוקיור/פרוסקר


תופעות הלוואי המופיעות להלן הן תופעות הלוואי האפשריות שמופיעות בשימוש בפרופסיה - 1 מ"ג.
ישנם אנשים שמטופלים ב5 מ"ג פינסטרייד על מנת לטפל בערמונית מוגדלת, וניתן להניח שתופעות הלוואי האפשריות הינן דומות אך חזקות יותר. מאחר ולעניינו רלוונטי רק מה שעלול לקרות בשימוש יומיומי של 1 מ"ג פינסטרייד:

תופעות הלוואי האפשריות עם 1 מ"ג פינסטרייד (פרופסיה / פרוקיור חתוך ל4-5 חלקים) הינן:
• ירידה בחשק המיני
• איכות זקפה חלשה יותר
• ירידה בכמות הזרע הנפלט
• הפחתה או הפסקת זקפות בוקר
• רגישות באזור החזה כולל גדילת שדיים (גינקומסטיה)
• כאבים קלים באשכים

לפי הנתונים של חברת מרק, התופעות האלה קיימות באחוזים בודדים מתוך סך כל המשתמשים, אך יש נטייה להאמין שחלק מהתופעות המיניות נפוצות יותר, חלקן אולי כתוצאה מהשפעה פסיכולוגית ונאמר גם שחלקן עובר לאחר תקופה מסויימת, ושעל פי רוב תופעות הלוואי בתחום המיני הינן הפיכות.

קרא עוד בקטגוריה: תכשירים לשיער

מדריך: לחתוך פרוקיור
מינוקסידיל
פלורידיל
מדריך: לחתוך פרוקיור
מינוקסידיל
פלורידיל


אזהרה-אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש ממנהלי אתר רעמה.נושאים אחרונים בפורום

תנאי השימוש

השימוש באתר רעמה (להלן: "האתר" או "רעמה") ותכניו השונים (כל מידע המובא באתר - מילולית, חזותית, קולית או כל שילוב שלהם) מעיד על הסכמתך לתנאים הבאים, ולכן נבקשך לקרוא אותם בקפידה.

המידע המתפרסם באתר זה, מתבסס ברובו על מחקרים. והוא נועד אך ורק להשכלה, ריכוז , הנגשה וכן שיתוף של מידע הקיים והזמין באינטרנט.

בשום פנים ואופן אין לראות במידע הזמין באתר, מכל סוג, רפואי ושאינו רפואי - תחליף ראוי לייעוץ של רופא או רוקח מוסמכים. אנו לא מתירים, ואין להתייחס לכל מידע באתר כאל המלצה לשימוש כלשהו בכל טיפול, אוראלי, טופיקלי או כל סוג אחר של טיפול כלשהו.

בעלי האתר משתדלים להביא את המידע הרפואי המדוייק והנאמן ביותר והמבוסס על מחקרים בנושא, אך אין להתייחס למידע כאל מדוייק. כדי לקבל מידע מלא אודות תרופות וטיפולים שונים המוזכרים באתר זה, יש להתייעץ עם רופא או רוקח מוסמכים, או לעיין בעלון לרופא.

אתר רעמה לא יישא בכל אחריות לכל נזק שעלול להיגרם, או ייגרם, כתוצאה משימוש מורשה או בלתי מורשה במידע ובתכנים מאתר רעמה, בין אם המידע והתכנים נכונים, שגויים, מעודכנים או שאינם מעודכנים.

כל אחד רשאי להשתמש באתר רעמה למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להשתמש בתכנים אשר מובאים מאתר רעמה למטרות ציבוריות ומסחריות כלשהן, ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש מן מנהלי אתר רעמה, וזאת בכפוף לתנאי ההסכמה (אם ניתנה הסכמה שכזאת, בכתב).

אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו, ידני או ממוחשב.


תכנים הנמסרים לפרסום באתר רעמה ובפורומי רעמה השונים על ידי משתמשים -


אתר רעמה תומך בקיום דיונים בין משתמשים שונים באתר, ובחופש הדיבור, אך בעלי האתר שומרים לעצמם את הזכות לא לפרסם, לשנות, או למחוק תכנים שלדעתם הינם שגויים, שקריים, או לא חוקיים לפי שיקול דעתם הבלעדי, וזאת ללא הפעלת שיקול דעת משפטי. למשתמש בפורומי רעמה לא תהיה כל טענה, דרישה או תביעה כלפי בעלי אתר רעמה בעניין זה.

אתר רעמה אינו נושא בכל אחריות לתכנים אלה, שנמסרו על ידי משתמשים באתר ובפורומים, והאחריות המלאה והבלעדית על תכנים אלו ועל כל תוצאה או נזק הנובע מהם חלה על המשתמש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעתם של בעלי האתר או עמדתם, ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

המשתמש צריך להקפיד שתכנים כאלה, הנמסרים והמפורסמים על ידיו, יהיו חוקיים ונכונים.

פרסום ברעמה תנאי שימוש רעמה© כל הזכויות שמורות
שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן