שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן

»» חזרה לאתר רעמה: נשירת שיער ••• לפורום נשירת שיער ••• פרסום ברעמה
טיפולים לשיער: מינוקסידיל | פרופסיה | אבודרט | פרוקיור | שמפו ניזורל | שמפו רוויטה | RU58441 | דקל ננסי | פלורידיל | טריקומין | ספירונולקטון
מאמרים באתר: שלבי ההתקרחות | כושר גופני | תזונה | נשירת שיער בנשים | השתלת שיער | שיער דליל | טופיק | מסרק המחטים | חיתוך פרוקיור
תוספים ושונות: חומצה אזלאית | ל-ארגינין | ג'לטין | דטרגנט SLS | תה ירוק | חומצה רטינואית | MSM | תרופות המזיקות לשיער

נושאים אחרונים בפורום
הרשמה    התחבר    פורום    חיפוש    שאלות נפוצות

פרסם נושא חדש ×”גב לנושא  [ 14 הודעות ] 
מחבר הודעה
 × ×•×©× ההודעה: אזהרה! ספירו טופיקלי גורם לגניקומסטיה
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 19/08/2009 
משתמש חדש
משתמש חדש

לאחר שימוש עדין מאוד במשחת ספירו 5% מד"ר לי, למשך שבועיים וחצי של מריחה בכמות מזערית פעם ביום, החלו תופעות לוואי שכללו רגישות וגירוד בפטמה. והגרוע מכל הצד השמאלי תפח. ללא ספק גניקומסטיה בתחילת דרכה ואני בדרך לאנדוקרינולוג.

אני עם השטויות הפסקתי.
המלצתי למי שרגיש לפרופסיה וחווה ממנה תופעות לוואי, שלא יתעסק עם פתרונות אחרים.

ומי שאמר שהספירו לא נספג באופן סיסטמתי, הוא נוכל או מטומטם במקרה הטוב.
ומי שכמוני, מוכן לעשות ניסויים על הגוף שלו בשביל לשמר שתייים וחצי שיערות, הוא מטומטם לא פחות.

ראו הוזהרתם,
בהצלחה לכולם!

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
מנהל אתר
מנהל אתר
סמל אישי של המשתמש

תודה על האזהרה... חלק מהמשתמשים מפתחים תופעות לוואי חזקות יותר מאחרים.

עשית נכון שהפסקת עם הטיפול, אני מאמין שהתופעה תחלוף מאליה בתוך שבועות.

אנא ספר לנו מה דובר בפגישה אצל האנדוקרינולוג, זה עשוי לתרום רבות לידע בפורום. וכן אם המצב באזור החזה שלך משתפר

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
משתמש חדש
משתמש חדש

תודה יובל
אעדכן. מקווה שאכן זה יחלוף.
שמעתי תאוריה קצת מלחיצה שגניקומסטיה שנגרמת מספירו היא שונה מגניקומסטיה המתפתחת מפרופסיה, ובאופן כללי פחות הפיכה.
מקווה שלא כך יהיו הדברים. בינתיים עברו שלושה שבועות וזה המצב..

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה: לגמרי מבין אותך.
משתמש באימונים
משתמש באימונים

גם אני התייאשתי מהאנטיאנדרוגנים כבר בהתחלה. פלורידיל עוד ניסיתי, אך שם סיימתי. אני משתמש בשמפו ניזורל פעמים בשבוע וזהו ... שקלתי לנסות את משחת הניזורל אולם אינני מתכוון לעשות את זה בסוף. מה שאפשר עכשיו לעשות זה לנסות את מה שפרוספי ניסה (ואולי נכשל כי נעלמו עקבותיו), SPECTRAL RS, טריקומין או ACTIV M שוורצקוף. במינוקסי אתה משתמש ? אגב מנסיוני בעייתי לשלב SPECTRAL RS עם דברים נוספים כי הוא גורם לתופעות לוואי בגלל שהוא מגביר ספיגות שלהם. אפשר לנסות גם תה ירוק טופיקלי ... רפואה שלמה. מדכא לראות את השיער נושר, אך אין מה לעשות. צריך לקבוע גבולות ...

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 20/08/2009 
מנהל אתר
מנהל אתר
סמל אישי של המשתמש

אני לא רואה סיבה שיהיה הבדל בין גינקומסטיה של ספירו לגינקומסטיה של פרופסיה?

3 שבועות מאז שהפסקת את הטיפול, או 3 שבועות מאז התחלת הטיפול? זה הבדל משמעותי...
האומנם הפסקת את הטיפול לפני 3 שבועות ומאז אין שינויים?

ל-mmoss,
אני הייתי מציע להשתמש גם בשמפו רביטה (אני משתמש בו אבל רק פעם פעמיים בשבוע אז
קשה להגיד אם יש לו השפעה, הוא מריח נעים ומקציף טוב וזה בקבוק גדול של 180 מ"ל כך
שבשימוש של פעם פעמיים בשבוע הוא מספיק לי להמון זמן) בנוסף לשמפו ניזורל שגם בו אני
משתמש (בשניהם לסירוגין). נ.ב, שמפו הרביטה מיוצר על ידי אותה החברה שמייצרת את
ה-Spectral RS (שאיתו אין לי ניסיון).

אפשר גם לשקול הוספת MSM.

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה: ספקטרל RS בעייתי
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 21/08/2009 
משתמש באימונים
משתמש באימונים

אי אפשר לשלב איתו דברים אחרים (לפחות אני לא יכול) בגלל שהוא מגביר ספיגות וגורם לתופעות לוואי (קשיי נשימה, הרגשה כללית לא טובה). עם ה ACTIV M הפסקתי בכלל ובכדי להשתמש בניזורל/טריקומין (פעמיים בשבוע בלבד עכשיו) אני עושה הפסקה של יום וחצי בספקטרל. אני מתלבט אם בכלל להפסיק עם הדברים האחרים ולנסות אותו בלבד, כי ההפסקה של יום חצי יום פעמיים בשבוע גורמת לי לחשוש שאני לא נותן לזה את הצ'אנס המתאים. אני טיפה אופטימי לגבי הספקטרל למרות שמצויין עליו שכטיפול לבד לנשירת שיער תורשתית הוא לא מתאים בד"כ, כי הוא גרם לנשירה מוגברת כעבור שבוע וחצי-שבועיים של שימוש (בדומה למינוקסידיל אך טיפה פחות חריפה). רוב הסיכויים שרויטה גם יגרום לתופעות לואי בשילוב עם הספקטרל בגלל הקטוקונזול. חבל שלא התחלתי עם הספקטרל ישר ... להתחיל ולהפסיק בשלב מוקדם זה ממש בזבוז זמן יקר (הכסף כבר לא מטריד).

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
משתמש חדש
משתמש חדש

יובל כתב:
אני לא רואה סיבה שיהיה הבדל בין גינקומסטיה של ספירו לגינקומסטיה של פרופסיה?

3 שבועות מאז שהפסקת את הטיפול, או 3 שבועות מאז התחלת הטיפול? זה הבדל משמעותי...
האומנם הפסקת את הטיפול לפני 3 שבועות ומאז אין שינויים?

שלושה שבועות מאז הפסקתי....והשתמשתי בין שבועיים לשלושה

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
מנהל אתר
מנהל אתר
סמל אישי של המשתמש

התופעה (של גינקומסטיה) נובעת מכך שיש עלייה בהורמוני המין הנקביים (אסטרוגן) בגוף לעומת
ירידה בייצור ההורמון הזכרי טסטוסטרון. והטסטוסטרון עובר המרה לאסטרדיול (שייך להורמונים
הנקביים אם אינני טועה).

אני מציע לך בינתיים לעשות הרבה פעילות גופנית, זה יעלה לך את רמות הטסטוסטרון בגוף.
וכמובן להתייעץ עם האנדוקרינולוג לגבי טיפול מתאים.

יש פה מקרה אחד (אמנם יחיד) של מישהו מבוגר שלקח תרופות שונות וביניהן פינסטרייד
וספירונולקטון (סביר להניח שאוראלי) והתפתחה לו גינקומסטיה. החליפו לו את הספירונולקטון
בתרופה אחרת והתופעה נעלמה אחרי 3 חודשים.

http://www.cmaj.ca/cgi/content/full/176/5/620-a

ציטוט:
Spironolactone is a well-known cause of gynecomastia and may act by displacing androgen from the androgen receptor and sexual-hormone-binding globulin, and by causing increased metabolic clearance of testosterone and higher estradiol production.1,2 The patient's spironolactone was replaced with eplenerone, a new aldosterone-receptor blocker that has greater selectivity for the aldosterone receptor and a lower incidence of gynecomastia, mastodynia, abnormal vaginal bleeding and sexual impotence than spironolactone has.

At follow-up 3 months later, the patient was stable and his mastodynia and gynecomastia had resolved.

במקום אחר כתוב שגינקומסטיה היא תופעת לוואי שכיחה של ספירונולקטון ושתלוייה בריכוז
ובמשך הטיפול ומופיעה אצל כ-10% מהמטופלים.
ציטוט:
Gynecomastia is a well-described adverse effect of spironolactone and is related to dose and duration of treatment; overall prevalence is 10%.

בהמשך באותו עמוד כתוב שהתופעה בד"כ הפיכה ותיעלם לאחר שהטיפול מופסק.

ציטוט:
Generally, the effects are reversible after discontinuation of the drug.

http://www.mayoclinicproceedings.com/content/84/8/672.full

בלינק הבא גם ניתן למצוא הרבה דיונים בכל הנושא של גינקומסטיה וגם טיפולים וכו'.
http://www.hairsite.com/hair-loss-info/hair-loss-gynecomastia.htm

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
מנהל אתר
מנהל אתר
סמל אישי של המשתמש

mmoss,

כשאתה לא משלב דבר עם spectral RS אז הכל בסדר? אין קשיי נשימה או תחושה לא טובה?

למה הפסקת עם ה-ACTIV M TONIC? כי זה לא משתלב טוב עם הSPECTRAL RS?

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה: כן. לבד אין שום בעיה.
משתמש באימונים
משתמש באימונים

בלי הספקטרל הסתדרתי מצויין עם הטריקומין, ניזורל ו ACTIV M ביחד.
לגבי הניזורל שימוש פעמיים בשבוע הוא המומלץ, ואני מקווה שגם לטריקומין זה סביר (אני מורח פעמיים לפני שינה ובבוקר אז זה בעצם ארבע כאשר יש שני צמדים קרובים). מה היית עושה במקומי ?

מכיוון ששוורצקוף מומלץ לשימוש פעמיים ביום, אני לא מוצא טעם להשתמש בו פעמיים בשבוע.
בינתיים אני משאיר אותו בצד.
היצרנים של ספקטרל בעצמם מזהירים מהחמרת תופעות לוואי, במקרה של שימוש בטופיקלים נוספים בגלל מנגנון הספיגה המתקדם שלהם.

ציטוט:
Safety Information

Spectral RS ® is an exceptionally safe treatment as it does not contain any chemical compounds that can induce an adverse reaction.

However, due to the use of nanosomes as a carrier agent users should exercise caution when combining Spectral RS with minoxidil or other topical hair loss treatments. Since nanosomes greatly enhance absorption, they will also amplify absorption of other substances increasing the chance of side effects.

If you experience rapid heart beat, dizziness, shortness of breath, or other adverse effects then you should never combine Spectral RS with other topical treatment.

http://www.heranswer.com/spectral_rs.asp
צברתי סטוקים מכובדים מכל החומרים (היו מחירים טובים אז קניתי).

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 23/08/2009 
משתמש חדש
משתמש חדש

רגע רגע רגע -

לא אמרנו שפעילות גופנית דווקא מורידה את הטוסטסטורון בגוף ובכך ישנו סיכוי שהיא יעילה כנגד התקרחות?

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 25/08/2009 
משתמש חדש
משתמש חדש

יובל כתב:
אנא ספר לנו מה דובר בפגישה אצל האנדוקרינולוג, זה עשוי לתרום רבות לידע בפורום. וכן אם המצב באזור החזה שלך משתפר

הייתי בפגישה. רק אעדכן שלילה לפני הפגישה בעודי שוכב במיטה הרגשתי גושים מוזרים מתחת לחזה באותו הצד המדובר.
לא מדובר בגוש הצפוי מתחת לפטמה אלא במספר גושים קטנים בצד שמטפסים לכיוון בית השחי. אני לא יודע אם זה קשור לכל העניין אבל הדבר הדאיג אותי מאוד.

בכל מקרה , לגבי הגניקומסטה, האנדוקרינולוג ניסה להרגיע אותי ואמר שאמנם ישנו הבדל בין הצדדים, אך לעיניו זה מינורי ולא צריך להדאיג אותי.
שאלתי אותו לדעתו לגבי נטילת טמוקסיפן כדי להילחם בגניקומסטיה, כי קראתי לא מעט מחקרים שהוכיחו יעילות בטיפול בגניקומסטיה במיוחד בשלביה המוקדמים.
הוא לא התייחס ספציפית לתרופה, אך בגדול רמז שאני צריך להפסיק להתנסות על עצמי במיוחד לנוכח הלקח שלמדתי..
אי אפשר שלא להסכים איתו אבל מצד שני, אני רואה ומרגיש הבדל וזה מציק לי מאוד-
אני מרגיש שיש חלון הזדמנויות לטפל בתופעה לפני שהיא הופכת לקבועה, ועל כך לא קיבלתי שום עצה או פתרון.
בגדול, עושה רושם שהוא לא התרגש יותר מידי, ולא ימליץ לי על שום טיפול,
אך בכל מקרה, הוא הפנה אותי לבדיקות דם, טסטסטורון, פרולקטין וכד..ואמר שאם משהו יוצא דופן אחזור אליו.

לגבי הגושים, הוא הפנה אותי לצילום אולטרה סאונד ולכירורוג שימשש (איזה כיף :?) ויחווה דעה נוספת..אני מקווה שאין פה שום דבר מפחיד יותר. תחזיקו אצבעות.

אשתדל לעדכן כשיהיה חדשות.
בינתיים, אין שינוי במצב החזה ואני מתפלל שהמצב יחזור לקדמותו..(ועל הדרך גם השיער :wink: )
רות סוף!

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 26/08/2009 
מנהל אתר
מנהל אתר
סמל אישי של המשתמש

viciousalex:
יש להבדיל בין פעילות אירובית, שעוזרת להוריד טסטוסטרון לבין אימוני כוח שמעלים טסטוסטרון.

בולדי הון:
תודה על הדיווח. מדובר במספר גושים קטנים? לא בדיוק מה שהייתי מצפה שגינקומסטיה תהיה.
האם האנדוקרינולוג הסכים איתך שזאת גינקומסטיה?

לפחות הוא שלח אותך לבדיקות דם וצילומים, ואני מקווה שזה יעבור מעצמו בסופו של דבר

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה: עדכון קצר
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 11/09/2009 
משתמש חדש
משתמש חדש

עדכון:
לדברי הרופא (אנדוקרינולוג), תוצאות בדיקות הדם אינן מראות על בעיות הורמונליות מלבד ערך הפרולקטין שיצא גבוה מידי.
אבל הוא שכח לציין שצריך להיות ער שלוש שעות לפני בדיקת פרולקטין אז שלח אותי לבדיקת פרולקטין חוזרת שיצאה בסדר.
צילום האולטרה סאונד לא הצביע על משהו מיוחד אך למרות זאת אני פוגש כירורג בשבוע הבא ואמשיך לעדכן.

ששאלתי אותו לגבי שימוש בטמוקסיפן כדי להיחלם בג'ינו, הוא ביטל אותי ואפילו לא שקל את זה לרגע..אני חושש שגם אם כן היה חלון הזדמנויות, פספסי אותו ורקמת השד שלי כבר "התקבעה" לה...

לעניין הג'ינו- לצערי אין שינוי. חזה עדיין נפוח בצד שמאל וגירודים מעצבנים בחלקו העליון כמה פעמים ביום.

אני מפרסם פה את תוצאות בדיקות הדם ואשמח אם מישהו רואה משהו ששווה בדיקה.

בדיקה ראשונה:
הערה ערכי נורמה יחידות תוצאה שם בדיקה
<184- pmol/L 114 ESTRADIOL (E-2)

4.20- 0.35 mIU/L 2.27 TSH

- IU/L 5.90 LH

- IU/L 1.60 FSH

375.0- 45.0 mIU/L 396.1 PROLACTIN

- IU/L <2 BETA-HCG

28.70- 8.40 nmol/L 23.40 TESTOSTERONE- TOTAL

בדיקת פרולקטין חוזרת:

375.0- 45.0 mIU/L 150.7 PROLACTIN

לעזאזל עם הספירו הזה, ואמן דברים יחזרו לקדמותם.

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

הצג הודעות החל מה:  ×ž×™×™×Ÿ לפי  

פרסם נושא חדש ×”גב לנושא  [ 14 הודעות ] 

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל:  

שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן