שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן

»» חזרה לאתר רעמה: נשירת שיער ••• לפורום נשירת שיער ••• פרסום ברעמה
טיפולים לשיער: מינוקסידיל | פרופסיה | אבודרט | פרוקיור | שמפו ניזורל | שמפו רוויטה | RU58441 | דקל ננסי | פלורידיל | טריקומין | ספירונולקטון
מאמרים באתר: שלבי ההתקרחות | כושר גופני | תזונה | נשירת שיער בנשים | השתלת שיער | שיער דליל | טופיק | מסרק המחטים | חיתוך פרוקיור
תוספים ושונות: חומצה אזלאית | ל-ארגינין | ג'לטין | דטרגנט SLS | תה ירוק | חומצה רטינואית | MSM | תרופות המזיקות לשיער

נושאים אחרונים בפורום
הרשמה    התחבר    פורום    חיפוש    שאלות נפוצות

פרסם נושא חדש ×”גב לנושא  [ הודעה אחת ] 
מחבר הודעה
 × ×•×©× ההודעה: 1400 זקיקים - ד"ר קול
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 18/10/2019 
משתמש חדש
משתמש חדש

שלום לכולם
אני קורא בפורום כבר הרבה שנים, קיבלתי הרבה ידע מכל החברים פה והגיע הזמן שאתרום את חלקי. זה הולך להיות ארוך, אבל שווה קריאה. צירפתי לינק לתמונות בסוף הפוסט.

שמי ניר, בן 28, מקריח באיטיות מגיל 18, מטפל במינוקסידיל קצף בערך 8 שנים.
אני קורא המון בפורומים בחו"ל וצופה בתוכנית של ספנסר קוברן וג'ו טילמן, כדי לצבור כמה שיותר ידע ולקבל את ההחלטות הנכונות.
בשנה האחרונה הגעתי למצב שכבר המפרצים לא קיימים וגם השיער שמאחוריו פחות צפוף וקיבלתי החלטה שהגיע הזמן לעשות השתלת שיער.

המצב לפני ההשתלה לא היה נורא, במיוחד אם הייתי מאריך את השיער, אבל לא ראיתי טעם לחכות שהמצב ידרדר עוד יותר כשאפשר להשתיל כבר עכשיו בכמות קטנה יחסית ולסגור את הפינה לשנים הקרובות.
בגלל שאבא שלי מדורג כנורווד 6/7 יש צורך בגישה שמרנית מאוד עם חשיבה לעתיד.
תמיד היה לי קו שיער גבוה בצורת V, והרעיון הוא ליצור קו שיער חדש בצורה הנ"ל, כמה שיותר קרוב למה שהיה לי עד לפני כמה שנים, גבוה יחסית (לרוב האנשים שמבקשים קו שיער של נער), כך שלא אצטרך להשתמש ביותר מדי זקיקים ואוכל עוד כמה שנים למלא במידת הצורך את החלקים עם הפוטנציאל להקרחה.
ירידה עם קו השיער בעוד סנטימטר משמעותו "בזבוז" של עוד כ1200 זקיקים, שיבואו אולי בהמשך על חשבון צפיפות בשאר הראש.

למי שמתעניין, יש כמה "מחקרים" דומים, לקחו 200 גברים ונשים לא מקריחים ומדדו את גובה קו השיער הטבעי שלהם. קיבלו שהגובה הממוצע של קו השיער לגברים הוא 6.14 סנטימר, כאשר הגבול העליון הוא 7.1 סנטימטר:
w ww.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/27830323

הפורום חסום לפרסום לינקים, פשוט תמחקו את הרווח אחרי הw הראשון.

לטעמי, מי שאין לו פוטנציאל הקרחה רציני כמו אצלי, יכול להתפרע ולרדת לכיוון ה6 וזה יראה נורמאלי.

התוכנית היא להתחיל טיפול יותר כבד, לבחון את מצב ההתקרחות עוד כמה שנים טובות ואז לקבל החלטה. הורדה של קו השיער תמיד אפשרית בהמשך בהתאם למצב. יש סיכוי שאצטרך גם לשחזר באיזור הרקות - עוד 1000 זקיקים יקרים.

סתם לצורך השוואה - שלחתי תמונות לכמה מרפאות בטורקיה, גם לרציניים יותר כמו ארדוגן ודוגני וגם לכמה מרפאות טכנאים, ההמלצות היו בין 3200 ל4500 זקיקים. הבדל עצום בכמות ובגישה.

אני עוקב אחרי דר קול כבר הרבה זמן. המחירים במרפאה בארצות הברית הם 8 דולר לזקיק, זה לא היה ריאלי מבחינתי. איך ששמעתי שנפתחה המרפאה החדשה ביוון זה היה לי כ"כ ברור שאני הולך לעשות שם. אחד הגדולים ואולי הגדול מכולם ב2.5 יורו לזקיק? אין בכלל התלבטות.

למי שלא מכיר, אספר בקצרה על דוקטור קול.
ב2003, קול היה הראשון שהצליח להבין איך עושים FUE (עד לאותו רגע, רק דוקטור וודס מאוסטרליה, ממציא השיטה, ידע איך להשתמש בשיטה זו ולא רצה ללמד אף אחד, כנראה ממניעים כלכליים).
מאז, קול ביצע הכי הרבה ניתוחי FUE בעולם, מכאן שיש לו יותר ניסיון מכולם. הוא העביר את הידע שלו לעוד הרבה רופאים שנחשבים היום בין הטובים בעולם.
הוא הקים חברה שמייצרת את הכלים הנדרשים להשתלה. הוא ממשיך להכשיר רופאים וטכנאים וחוקר את התחום של regenerative medicine בהקשר של התקרחות גנטית.

בזמן האחרון הוא התחיל להילחם במרפאות לואו קוסט. מה זה אומר? הנושא של מרפאות הקצבים מטורקיה נטחן פה כבר דיי הרבה ואין טעם שאכנס לכל הסכנות, מי שזה מעניין אותו יכול לחפש בעצמו או לשאול אותי בפרטי.
בגדול, קול מתמקד באיזורים שקרובים אלינו גאוגרפית, שבהם אנשים עם תקציב מוגבל מחליטים ללכת למרפאות זולות שדופקות להם את הראש לכל החיים.
המטרה בכל הסיפור הזה היא לא להרוויח כסף (בארה"ב כאמור זה 8 דולר לזקיק ויש לו אינסוף עבודה) אלא להנגיש ולעזור לאנשים עם תקציב מוגבל, לקבל השתלת שיער ע"י צוות מנוסה עם רקורד מוכח של הרבה שנים, בלי לשלם מחירים הזויים כמו 100,000 ש"ח להשתלה ובלי לטוס לקצה השני של העולם.

אני ואחי סגרנו את כל הפרטים ושילמנו מקדמה, כמה חודשים לפני ההשתלה. בערך חודש לפני שהיינו אמורים לטוס, קול החליט שהוא עוזב את המרפאה ביוון (הסיבות בהמשך) ונתן לנו 2 אופציות: לבטל הכל ולקבל את הכסף בחזרה או לטוס לטורקיה למרפאת HLC ולבצע שם את ההשתלה. לא ידענו אם תהיה הזדמנות אחרת והחלטנו ללכת על זה.

כפיצוי על הביטול ביוון, קיזזו לנו מהחשבון הסופי את מחיר כרטיסי הטיסה, קיבלנו prp בחינם וגם שילמו לנו על השהות במלון למשך 6 ימים.
קיבלנו ביחד גם עוד 350 זקיקים ללא עלות.

HLC (טורקיה, אנקרה) היא מרפאה על רמה, בראשה עומד דוקטור אוזגור שלמד הרבה מקול. לא נכנסתי יותר מדי לעומק אבל ראיתי תוצאות מאוד מרשימות מהם. הם בהחלט יכולים להיות אופציה טובה למי שמחפש לעשות השתלה בטורקיה.
הוא לוקח 2.7 יורו לזקיק. יש שם עוד 4 רופאים שלוקחים 2.2 יורו לזקיק.

מסתבר שקול הגיע לHLC כדי להעביר סדנה לרופאים מתחילים וגם קצת יותר מנוסים, ביחד עם צוותים של טכנאים.
אחרי 3 ימים הסדנה הסתיימה ואז הגיעו 2 הטכנאיות שעובדות איתו במרפאה בארצות הברית.

הגענו לאנקרה אני, אחי ועוד בחור אחד מישראל.

יום למחרת פגשתי את דוקטור קול. הוא סימן את קו השיער שהוא ממליץ. בתמונה רואים 3 קווים:
העליון - הקו הנוכחי (לא באמת קו אלא יותר שיערוך של המצב העכשווי)
האמצעי - עליו הוא המליץ - כ1000 זקיקים, סוג של חצי עיגול שפחות התחברתי אליו.
התחתון - 7cm, לא המליץ עליו, ובכל מקרה אסור יהיה לרדת ממנו - כ2000 זקיקים.

מגיל 18 יש לי קו די שפיצי ורציתי לשמר את המראה הזה של המפרצים, שיתאים במיוחד גם לשנים הבאות.
ביקשתי שבחלק האמצעי של קו השיער הוא ירד למטה עד לפס התחתון, ואז להשתלב במפרצים לכיוון הפס האמצעי, בצורה של V עם עיקול מסויים.
קול אמר שזו בחירה טובה, במיוחד בגלל העובדה שאני צפוי להגיע לנורווד 6 (שלא נדע), כך אוכל לשמור עוד זקיקים להשתלה נוספת בהמשך.

תמונה

את ההשתלות שלנו ליוו כמה רופאים מהעולם ועוד כמה טכנאיות מטורקיה. לניתוח של אחי התלווה רופא מהפיליפינים. בניתוח שלי השתתפו 2 טכנאיות שקיבלו הדרכה מהצוות של קול. הם עזרו בניקיון הכלים, מיינו חלק מהזקיקים, ונתנו להם לשלוף לי 10 זקיקים מהחלק האחורי, אחרי שקול עשה את הניקובים. הם קיבלו בעצם הדרכה ודגשים על כל שלב בהשתלה.

שתי הטכנאיות מארצות הברית (קים וסאוון) עובדות עם דוקטור קול משנת 2004 והם עשו ביחד כבר אלפי ניתוחים (מקסימום 2 אנשים ביום, סך הכל לא יותר מ2500 זקיקים ליום). בכל ניתוח זה תמיד אותו הרכב: קול ו2 הטכנאיות.
לכל איש צוות יש מיקרוסקופ על הראש והם משתמשים בהם לאורך כל שלבי ההשתלה, אפילו לשליפה של הזקיקים, אחרי שקול ניקב אותם וכמובן גם בהכנסה של הזקיק לחריץ המתאים, בזווית שדוקטור קול הגדיר.

תמונה

ראיתי שבמקומות זולים אנשי הצוות לא משתמשים במיקרוסקופים. כששאלתי את הטכנאיות האם זה אפשרי לבצע השתלה, על כל שלביה, רק עם המשקפים הרגילות, הם אמרו שזה הרבה פחות מדוייק ויוצר פתח לבעיות מכיוון שלא ניתן להבחין היטב בפרטים.
ההוכחה הכי טובה לזה היא שבמקומות הזולים יותר קו השיער מלא בשיערות עם דאבלים וטריפלים. אולי לא מנסים בכלל להפריד את הזקיקים ואולי במקומות אחרים כן מנסים, אבל העובדות הן שאין מיקרוסקופים בכל התהליך וקו השיער, ברוב הפעמים לא נראה טבעי.

כאשר דוקטור קול חילץ את הזקיקים, הוא עבד עם 3 כלים בעלי קוטר שונה כדי להתאים לכל סוג זקיק את הגודל המתאים.
כנ"ל גם בניקוב החריצים בקדמת הראש, 3 או 2, כבר לא זוכר, סוגי חורים עם קוטר שונה כאשר את זקיקי הסינגל מקדימה הכניסו לחור היותר צר.

הכל היה מאוד סטרילי. כולם עם כיסוי פנים ונעלים, כפפות וחלוקים וכנ"ל כל מי שנכנס לחדר להתלמדות.
ראיתי כבר במקומות זולים, כל מני מקרים של זיהומים קשים. זה אולי נשמע ברור מאליו שצריך להקפיד על היגיינה אבל מסתבר שלא לכולם זה הגיוני שאם אני יושב בחדר ניתוח, עם 6000 חורים בראש, אז כדאי מאוד שלאנשי הצוות יהיה כיסוי פנים.
תתפלאו, אבל גם זה לא תמיד ברור שאם מישהו נוגע בטלפון מפוצץ חיידקים באמצע הניתוח, הוא צריך להחליף כפפות.

הזריקות בהתחלה ניתנו ע"י אחת הטכנאיות של קול ובהמשך ע"י קול עצמו. מרגישים צריבה קלה ובהחלט נסבלת. זה נראה שאם מישהו מיומן עושה את הזריקות אז הכאב מינימלי. קראתי כבר על אנשים שסיפרו שהם התפתלו מכאבים.

רק לקראת סוף הניתוח הבנתי עד כמה משמעותית העבודה של הטכנאיות. הן עבדו הרבה מאוד זמן על הראש, משהו כמו 70% מהזמן - זה המון.
הן היו צריכות לשלוף את כל הזקיקים מאחורה, למיין אותם ואחכ להשתיל אחד אחד מקדימה.
חוץ מהייעוץ הראשוני שכולל ציור קו השיער ותכנון תוכנית עבודה להמשך, העבודה של קול מסתכמת בפועל בניקוב הזקיקים מהאיזור התורם ובחירור החריצים באיזור שבו משתילים - אלה פעולות קריטיות להצלחת ההשתלה אבל יחסית מהירות. אחרי הפעולות האלה הוא סיים את שלו וחזר רק לקראת הסוף כדי לוודא שהכל תקין.

כדי לקבל תוצאה טובה וטבעית צריך שכל מי שמעורב בכל שלב בניתוח, יעשה את העבודה הכי טובה שיש, לאורך הרבה שעות. אני יודע שעשיתי את הבחירה הנכונה, לא יכולתי לקבל צוות יותר מיומן מזה.

כחלק מההשתלה, ד"ר קול מאפשר להוסיף חומר שנקרא ACELL שעלותו 222 יורו. מורחים אותו באיזור התורם מיד לאחר ההשתלה והוא יכול לגרום לצמיחה מחודשת של הזקיקים שנלקחו מהאיזור התורם! זה דבר אדיר שיכול לפתור הרבה בעיות ולעזור לאנשים עם איזור תורם בעייתי.

מסתבר שנעשו הרבה מחקרים וניסויים וכמה מהרופאים הרציניים בתחום משתמשים בשיטות שונות לחילוץ זקיקים ובמקרה הטוב הצליחו להגיע ל70% צמיחה מחודשת.
העיקרון הוא לחתוך את הזקיק בצורה כמה שיותר "שטחית", עם כלי כמה שיותר צר. לפי מה שהוא אומר - בעזרת השיטה הזאת בתוספת מריחת ACELL, מצליחים להשאיר חלק מתאי הגזע במקום והם מצליחים במקרה הטוב להתחדש ובמקרה "הפחות" טוב, האיזור יחלים יותר מהר ולא יראו צלקות.
סרטון של דוקטור קול מסביר על הנושא- החל מ 2:50:
w ww.youtube.com/watch?v=khVm4wSpzjo
מהאתר של המרפאה שלו בארה"ב : "In fact, results show that CIT® plus ACell encourage anywhere from 30% to 40% of all donor extractions to regenerate. This means patients grow 300 to 400 more follicles for every 1,000 grafts.CIT® plus ACell are among the first hair restoration strategies that offer such an impressive yield."
עוד סרטון שלו:
w ww.youtube.com/watch?v=XtBSsUKwzGU&t=230s
ב3:12 יש תמונה מגניבה שמראה זקיקים ש"התחדשו".
יש הרבה מידע בנושא.. חפש בגוגל "follicle regeneration"

לצערי החומר נתקע במכס של טורקיה ביחד עם עוד ציוד של קול אז לא יכולתי לקבל את זה.
לדעתי כבר עכשיו זה דבר חובה בהשתלות שיער, ועם קצת שיפור באחוזי הצמיחה המחודשת, נקבל פה שובר שוויון רציני שישנה את התחום.

ההשתלה עצמה נמשכה כ8 שעות, עם הפסקת אוכל אחת בצהריים.
בסיום ההשתלה שמו לי תחבושת על הראש ואח"כ יצאנו לאכול במסעדה קרובה.
הרגשתי רגיל לחלוטין ויכולתי להסתובב בחוץ בלי בעיה. רק ביום צריך להיזהר לא להסתובב בשמש, לפחות בכמה חודשים הבאים.
לא אמרו לי שצריך לישון בזווית מסויימת, רק להיזהר לא לישון על השתלים.
להבנתי העניין של השינה ב90 מעלות זה כדי להוריד את חומרי ההרדמה מהראש ולמנוע נפיחות.
אני ואחי ישנו כרגיל, על הצד ולאף אחד מאיתנו לא הייתה נפיחות בראש.

בלילה האחרון יצאנו כל המושתלים, ביחד עם 2 הטכנאיות לארוחת ערב. היה כיף לשמוע מה יש להן לומר על התחום, ולקבל קצת סיפורים מבפנים.
סיפרנו להן על תעשיית ההשתלות בארץ ועל כמה שהרמה פה נמוכה והן אמרו שישמחו לבקר בישראל וינסו לדבר עם קול כדי לשפר את המצב. יש הרבה מה לשפר ואנחנו נרוויח מאוד אם רופאים רציניים כמו קול יגיעו לישראל, יציעו השתלות שיער במחיר סביר ואפילו יכשירו צוותים מקומיים שיעבדו ע"פ הסטנדרטים הגבוהים ביותר.

לגבי טיפול להמשך - התחלתי לפני חודשיים מריחה של פינסטריד נוזלי, שווה ערך ל1 מ"ג של פרופסיה. אני מגיב לזה טוב, אין תופעות לוואי אבל מוקדם מדי לראות שיפור.
הזמנתי מכאן:
w ww.minoxidilmax.com/topical-finasteride-without-minoxidil-essengen-f

מי שלא רוצה להתעסק עם אתרים בחו"ל, יש אופציה ללכת לרופא עור ולבקש ממנו להוציא מרשם. רוקחים את זה בסופרפארם וזה עולה בערך 260 ש"ח לחודש.
חשוב לשים דגש שירשום finasteride 1%. פחות מזה לא אפקטיבי.

בהמשך, כשיגמרו לי הבקבוקים האחרונים של המינוקסי, אתחיל להשתמש בתכשיר המשולב של פינסטריד+מינוקסי שהם מוכרים:
w ww.minoxidilmax.com/topical-finasteride-with-minoxidil-Essengen-6-Plus

אם אמצא בארץ מקום רציני (עם המלצות של רופאים טובים כמו קול) שנותן PRP, אולי אשקול גם להוסיף כל חצי שנה.
קול סיפר לי שבהרבה מקומות הPRP לא אפקטיבי בכלל מכיוון שאין פרוטוקול מסודר וכל אחד עושה מה שבא לו.
המחירים בארץ נעים בין 800-1600 לטיפול אבל אני לא ירדתי לעומק של זה, אשמח אם מישהו מכיר מקום עם רקורד אמין שיכול להוכיח שזה באמת עוזר.
כשהכוונה הייתה לעשות את ההשתלה ביוון, קול אמר לי מזמן שהוא לא ממליץ לעשות כי הPRP שם לא איכותי. בHLC הוא אמר שהם עושים אותו טוב ולכן גם המליץ לי לעשות.

יש עוד טיפול ממש חדש בתאי גזע שקול נותן, ועם עוד מחקר ושיפורים, כנראה יהיה הפתרון הכי טוב למקריחים.
דיברתי עם מושתל שעשה אצלו את זה, אמר שהמחיר הוא 5000 יורו. לדעתי יקר מדי כרגע, אבל זה נשמע מבטיח.

w ww.forhair.com/news/exosomes-hair-restoration-treatment-with-awesome-potential

לגבי העזיבה של המרפאה ביוון, קול אמר שהצוות היווני לא היה מספיק מקצועי ולא הראה נכונות ללמוד ולהתקדם.
ביזנגה נשאר שם וממשיך לתת השתלות, כמה ימים כל תקופה מסויימת.

הוא הרגיש שצריך להאבק במרפאות הזולות ולתקוף את שורש "הבעיה", לכן החליט לפתוח מרפאה חדשה בטורקיה, כנראה באיסטנבול.
אין לי מושג מתי זה יקרה, כרגע הוא בשלב שהוא מכשיר את הצוות המקומי לעמוד בסטנדרטים שלו. כנראה ש2 הטכנאיות שהתלמדו בהשתלה שלי מיועדות להגיע למרפאה החדשה.

האיזור התורם היה רגיש מיד לאחר ההשתלה, מין תחושה שכל האיזור קיבל שפשוף. מקבלים קרם למריחה שעוזר בהחלמה של הפצעים.
אחרי 6 ימים התחילו לי גירודים רציניים. קיבלתי שפריצר מים, עזר מאוד להרגיע.
היום, 10 ימים אחרי ההשתלה, כל הגירודים עברו, אין יותר רגישות באיזור התורם שנראה גם טוב יחסית.
יש עדיין אדמומיות באיזור התורם ובאיזור המושתל, מקווה שיחלוף מהר.

אשתדל לעדכן פה כשיהיה שינוי משמעותי. אם למישהו יש שאלה מוזמן לשאול פה, בפרטי או בפייסבוק.

הפורום מגביל את גודל התמונות, העלתי לדרייב:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

הצג הודעות החל מה:  ×ž×™×™×Ÿ לפי  

פרסם נושא חדש ×”גב לנושא  [ הודעה אחת ] 

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 39 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל:  

שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן