שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן

נושאים אחרונים בפורום
הרשמה    התחבר    פורום    חיפוש    שאלות נפוצות

עמוד ראשי » דיון כללי » כללי

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 3 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: תוספות שיער - סקירת המכונים והסלונים בארץ וחוויות אישיות שלי
 הודעה פורסם: 20/09/2018 
משתמש חדש
משתמש חדש

אהלן לכולם, השקעתי מחשבה רבה איך לכתוב את חוות דעתי על המכונים לתוספות שיער בארץ, אינני מתכוון לפרסם אף אחד ולכן לא ציינתי שמות של מכונים! מה גם שמי שמכיר ויודע גם לחפש בגוגל, ידע מיד באיזה מכונים מדובר. יש עוד כמה מכונים קטנים בארץ שאני לא ניסיתי, חלקם התרחקתי כמו מאש כי לא נראו לי מספיק מקצועיים, או שלא שמו דגש על פרטיות הלקוח. ושלא לדבר על רודפי פרסום שמדברים גבוהה גבוהה אבל נראה כאילו מוכרים לוקשים.
מציע לכולם כמוני - לחקור טוב טוב ולעשות שיעורי בית, לי זה לקח כמה שנים טובות לחקור וללמוד את התחום לפני שהחלטתי ללכת על תוספת שיער, נערכתי עוד משלב המפרצים באמצע שנות ה-20 שלי, ואת הצעד עשיתי לפני שהבחינו בהדללות שיער לקראת גיל 30, כי קונסילרים כמו טופיק כבר לא עזרו לי.
אם אתם מכירים עוד מכונים ויש לכם מה להוסיף לדיון, מוזמנים בכיף. רק אנא בלי לפרסם ובלי אינטרסנטים, גם ככה קל להריח את זה. :)

1. הסלון המפורסם בחולון:
המקום מוכר מאד ודיי מייוחצן בתקשורת, בעיקר בגלל שהבעלים מופיע בכל הזדמנות בכל פאנל טלוויזיוני והעיקר היח"צ. מי שמכיר יודע במי מדובר.
אבל אני אישית לא התרשמתי לטובה מהם, אין שם פרטיות בכלל! ומבחינתי ומבחינת רבים, פרטיות היא הכל כשזה נוגע לדבר כ"כ רגיש כמו שיער! מה גם שכול הקליינטים רואים אחד את השני (להבנתי חלק סבבה עם זה כי הם חברים לעת צרה ואפילו מכירים אחד את השני, אבל זה לא מתאים לכולנו), גם דיי פאדיחה שכל פעם מישהי אחרת מטפלת בך ובסוף כמה עשרות אנשים יודעים שאתה עם תוספת ולך תדע מי מספר למי בעידן ויראלי ומקושר כמו שלנו. לי המקום הרגיש כמו מפעל, או פס ייצור...

ואם כל זה לא מספיק, המקום מרושת כולו במצלמות (!!!), אפילו ב"חדרים הפרטיים" (עאלק חדרים, זו קבינה קטנטנה) יש מצלמות מעל לכל לקוח, שזה אבסורד בעיניי, גם אם מדובר במצלמות במאגר סגור, זה פשוט ביזיון שמצלמים את כל המתרחש בחדרון הזה, ועוד בעידן שבו הכל דולף, אפילו תמונות עירום של סלבריטאים, וכמובן גם המרתחש בתאי הלבשה (כמו שקרה לא מזמן גם למפורסמת ישראלית).
הרגע שבו החלטתי שאין מצב שאני עושה את התוספת במקום הזה היא ביום שבאתי לייעוץ, והמתנתי זמן רב מדי לאחד מהבעלים (למרות שקבענו שעה), ובזמן ההמתנה כמובן שהתבוננתי על המתרחש ובנוסף לכל מה שכתבתי כאן, שמתי לב שהיה שם בקבינה הקרובה אליי אדם שכנראה גם לו הפרטיות חשובה, ושמעתי אותו מבקש \ דורש לפחות 5 פעמים שיסגרו את הדלת של הקבינה שלו, והבנתי שזה פשוט לא בשבילי. אז פשוט קמתי והלכתי! אותו דבר עשה מכר שלי, הגיע שמע מחירים בייעוץ ועף משם כל עוד נפשו בו.

מחירים: אצלם לא זול בכלל, נע בין 3200 ל-4000 לתוספת שיער + טיפול תקופתי 200 ש"ח! ולא רק על התוספות האיכותיות מדגמי SKIN, אלא אפילו על בסיס רשת שנחשבת לפחות טובה עבור הדבק וגם ניתן להבחין בה אם היא לא עוברת תהליך בליצ'ינג.
בסלון לא תקבלו תשובה ברורה האם מדובר בתוספת עם בסיס ה-Swiss lace המפורסם, או אפילו ה-French lace שנחשב לפחות טוב ממנו. ועל Super wiss lace אין בכלל מה לדבר, נראה כאילו בשום סלון בארץ לא שמעו עליו. כולם משתמשים במונח המוזר "סקין" ותצטרכו לבד להחליט בהתאם לעובי האם מדובר בX, Y או Z.

ציוד וחומרים: הסלון מצוייד בכל החומרים, אפשר לקנות אצלם דבקים מכל הסוגים והצורות, ולמקרה שאתם צריכים לחדש את קו השיער לבד במקום לשלם להם 200 ש"ח על טיפול תקופתי, תוכלו לעשות הכל לבד בבית, או אם נתקלתם בעיה בזמן חופשה בחו"ל.
* הדבקים ממותגים תחת שם הסלון, והם לא זולים, בקבוקון קטן חוצה את ה100 ש"ח כשאפשר לקנות דבקים רפואיים של מותגים מובילים בגרושים ברשת, ולפחות על דבקים אלו יש אישור FDA!

2. הסלון הותיק בארץ, בת"א:
רק הבעלים בכבודו ובעצמו מטפל בך ואפילו העוזרת שלו לא מורשת להכנס לחדר, כך שמבחינת הפרטיות הכל מעולה אצלו, ולכן באים אליו הרבה אנשים שפרטיות חשובה להם, הבחנתי גם ב2-3 סלבריטאים יוצאים מהסלון שלו כשבאתי אליו בצורה לא מתוכננת כדי לסדר תספורת \ בעיות \ לפני ארועים וכד'...

הבעיה היא שהאיש לא הכי שקוף איתך וגם לא ברור בהתחלה מה הדבקים והחומרים שהוא משתמש בהם, הוא מסתיר אותם בקנאות בארון ייעודי ושולף את הדבק והשמפו בעת הצורך, כשהוא עושה לך חפיפה או בשלב הדבקת התוספת... בהתחלה הוא אף טען שכל המוצרים שהוא עובד איתם הם ייחודיים לו כי הוא עובד עם איזה מפעל לדבקים וכל שאר הדברים (נשמע מונפץ) אולי בזמנו הוא יכל לעבוד על אנשים, אבל בעידן האינטרנט קשה למרוח אותנו כמו חמאה...
כך שאלו מאיתנו שחיים ונושמים אינטרנט יכולים ב-5 דקות לגגל ברשת ולגלות מה הדבק, ומה השמפו ושל איזו חברה, ולמצוא אותם באתרים כמו איביי ולמי שרוצה אפשר להזמין למקרה הצורך (טיסה לחו"ל וכד').

בסה"כ הוא אדם חביב, אבל יש לו התנהגויות \ קריזות לא צפויות, בעצמו הוא אוהב לדבר המון, אבל הוא לא אוהב שלקוחות מדברים הרבה, או "משגעים אותו" בבקשות "מוגזמות", הוא נורא פדנט \ ייקי וכמעט ולא יודע לקבל ביקורת, מאד אמוציונלי בהתחלה ולוקח זמן להתרגל אליו. אבל חובה למצוא איתו את השפה המשותפת כי בסופו של דבר אתם רוצים להיות מרוצים מהתוצאה ולא להכנע לקפריזות שלו ולחזור הביתה לא מרוצים לאחר ששילמת כ"כ הרבה כסף...
יש ימים שהוא נותן את הנשמה ומשקיע בך וגם קשוב לצרכייך וקורא לך "בוס", ויש ימים שפשוט אי אפשר להשחיל מילה כי הוא "לחוץ" (בגלל שלקוח קודם איחר לו ואף עשוי להוציא עליך את הזעם).
הוא נהנה מהיתרון שיש לו כנראה כאחד הותיקים בארץ וככזה שמהווה המקום היחידי שנותן פרטיות, והוא יודע שרוב לקוחותיו לא ילכו למתחרים שנראים כמו "מפעלים" ובלי שום פרטיות. ובכלל, נדיר מאד שהוא לוקח לקוחות חדשים, בד"כ מגיעים אליו לקוחות קבועים כבר המון שנים, והוא לוקח רק לקוחות חדשים שקיבלו המלצה עליו מלקוחות קיימים שלו. קחו זאת לתשומת לב.

מחירים: דגם ה"סקין" עולה אצלו כ-2500 ש"ח + 300 ש"ח טיפול תקופתי, כך שכבר שנתיים אני ממש מרוצה מדגם ה"סקין", לא מרגיש שזה חם מדי או נושר אפילו בחום הישראלי, גם לא מרגיש משהו זר על הראש, מרגיש שיער וקרקפת טבעיים. התוספת על הנייר אמורה להחזיק רק חודש, אבל אם תשמרו עליה טוב היא עשויה לשרוד גם חצי שנה (השיא שלי).
תוספות רשת עולות אצלו יקר יותר מהסקין (למרות שבפגישת הייעוץ הראשונה בזמנו הוא נקב במחיר נמוך ביחס לסקין), אבל אני נאמן יותר לסקין כי הוא פשוט נראה אמיתי בקו השיער, בעיקר בשבוע הראשון שהדבק טרי בו. לאחר שמתחילים להזיע הרבה הדבק מסתנוור בשמש גם בתוספת הסקין ונדרש לחדש את הדבק (כישור שאפשר ללמוד לבד ביוטיוב במקום לחכות חודש שלם ללכת אל הסלון) או פשוט להסתרק קדימה ולהסתיר את קו השיער.

ציוד וחומרים: הוא לא מספק \ מוכר לכם כלום, תצטרכו לקנות דבקים אצל הסלון בחולון, או להזמין ברשת דגמים מוכרים יותר (GHOST BOND לדוגמה).

3. הסלון בת"א, כיכר המדינה (יש לו גם סניפים בערים נוספות):
לא ניסיתי אותם בעצמי, אבל מכיר מישהו שהיה לקוח שלהם עד לא מזמן, הוא מספר שמבחינת פרטיות זה יותר טוב מאלו בחולון, אבל פחות טוב מהותיק בת"א.
כלומר - נדיר שמישהו יראה אותך נכנס לסלון, יש להם 3 חדרים פרטיים (לא יודע אם בחדר ההמתנה מישהו יראה אתכם), אבל הוא ציין שלא הבעלים מטפל בך תמיד. יש ספרית שאחראית על התספורת (פאדיחה), ויש אדם אחר האחראי על ההדבקות (בד"כ הבעלים), אבל זה יכול להשתנות ולכן קחו זאת לתשומת לבכם לכל מי שפרטיות חשובה לו (לדעתי כל בר דעת צריך לשים דגש על זה).
לטענתו התוספות כנראה כולן \ רובן מבוססות על בסיס רשת ולא "סקין", כי הוא לא ידע להגיד לי בבירור אם יש להם תחרה צרפתית או שווייצרית, הוא לא מכיר את המושג כי הוא לא עשה את המחקר הדרוש. הוא פשוט ראה פרסומת שלהם והחליט לעוף על זה בלי לשאול שאלות בפגישת הייעוץ.
לטענתו התאימו לו תוספת שיער רק ע"פי סוג השיער (שיראה כמו שלו) ולא ממש דיברו על סוג בסיס (סקין תחרה, או רשת).

אבל בגדול הוא היה מרוצה לכל התקופה שבה טופל אצלם, לפי מה שהוא מספר התוספת שהוא קיבל מהם שרדה אצלו יותר משנה וחודשיים (!) ולטענתו לא דהתה, אבל הוא כן ציין שהייתה נשירה קלה בתוספת (מה שממחיש לי שמדובר בבסיס רשת) ושלאחר שנה וכמה חודשים נאלץ לקנות חדשה אצלם.

מחירים: תוספת עולה כ-5000 ש"ח + טיפול תקופתי 150 ש"ח.
ציוד וחומרים: הבחור ציין שהם נתנו לו גם דבק למקרי חירום כמו נסיעות לחו"ל והפתעות לא צפויות בשגרה...

בסופו של דבר הבחור חזר לקרחת - בפעם האחרונה שראיתי אותו שאלתי למה, והוא ענה שזה לא עשה לו טוב לעור הקרקפת...
מה גם שלאחר שהוא סיפר לי על המכון עוד בהתחלה, חיפשתי עלייהם קצת מידע בגוגל וראיתי שהם נראים מאד מקצועיים, אבל מה שהוריד לי מהם זה כל ה"כתבות" יח"צ הנורא מרקיסיזטיות באתרי חדשות, כתבות ממומנות שהבעלים או מי מטעמיו פשוט עפים על עצמם בקטע שכל בר דעת ירתע מהם. איך אומרים? "מי שעושה הרבה לא מדבר הרבה" :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

לסיכום: אני אישית מרוצה מאד מהלוק עם התוספת, אבל זהו פתרון לא מושלם. אומנם זה יותר טוב מהפתרון שהשתמשתי בו בעבר - טופיק וקונסילרים אחרים (וגם כתבתי עליו כאן לפני כמה שנים). בניגוד לקונסילר, תוספת שיער לא מצריכה התעסקות ע"ב יום יומי ופחד מרוח או גשם, תוספת שיער זה בראש שקט ובטיפול חודשי, אבל מדי שבוע-שבועיים תצטרכו לחדש את קו השיער ותצטרכו לפתח מיומנות לכך, לא חסר מידע ברשת ובעיקר ביוטיוב (אצרף קישורים במידת הצורך אם יהיה ביקוש). זה לא קשה, אבל זה כן מציק.
בנוסף החשש מפאשלות ביחידת שיער תמיד שם, נגיד בטיול של כמה שעות ביום חם כשמזיעים או עושים ספורט, בעיקר בחו"ל או עם חברים \ משפחה - תמיד זה יטריד אתכם שקו השיער לא נחשף בגלל הזעת יתר ושחלילה הדבק לא התגלה בגלל הזיעה או שינה צבע. כמובן שאפשר להסתרק קדימה ולשים ספריי או ווקס חזק שיקבע את התסרוקת כך שגם ברוח לא יתפזר השיער ותמיד יחזור לצורה המקורית, אבל זה כבר הופך להתעסקות מיותרת ואולי לא שווה לכל אחד.

אישית חושב שבקרוב אלך לעשות השתלה, אני פשוט רוצה להשכיל בנושא עוד יותר ולא רוצה להיות קורבן לשרלטנים שעלייהם כתבו בפורום הזה לא מעט. בואו נגיד שגם בטורקיה ויוון צריך להזהר, עדיף יוון אבל שום מקום לא מושלם, העיקר לא לעשות השתלה בארץ

ואם אחליט שהשתלה לא באה בחשבון, כנראה שאין מנוס ופשוט אעשה גאלח, ואולי אלך על מיקרו-פוגמנטציה טובה (לא כזו שנראת כמו קעקוע על הראש מקילומטר - מכיר כמה שיש להם וזה נראה רע!).

בהצלחה ומקווה שהמידע והחוויות האישיות שלי תרמו לכם, השקעתי שעה+ בכתיבת הפוסט.

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: תוספות שיער - סקירת המכונים והסלונים בארץ וחוויות אישיות
 הודעה פורסם: 21/09/2018 
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

כאחד שחקר המון לאחר שעברתי השתלת ביזיון בארץ
אני יכול להמליץ לך תלך רק למשתילים בעלי שם עולמי
באירופה לא חסר משתילים כמו ביזנגה פרדיוני וארדוגן טורקיה שאצלו אני עשיתי
על יוון אני לא ממליץ לך עדיין לא נחשב למשתילים עולמיים
השתלת שיער מקצועית עולה הרבה כסף ואם יש באפשרותך לך לד"ר קול אר"הב

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: תוספות שיער - סקירת המכונים והסלונים בארץ וחוויות אישיות
 הודעה פורסם: 21/09/2018 
משתמש חדש
משתמש חדש

תודה רבה ידידי.
עושה רושם שהתבלבלתי בין יוון לקפריסין, דווקא ממה שאני רואה בניגוד לטורקיה, בקפריסין יש משתילים טיפה יותר רציניים ולא פס ייצור כמו בטורקיה שאפילו לא מתחייבים לניתוח צלקות ולא נותנים אחריות, גם לא בשביל להפגין רצינות או אמון בעבודתם...

לגבי אירופה - מי לדוגמא ואיפה?

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 3 הודעות ] 

עמוד ראשי » דיון כללי » כללי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל:  

שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן