שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן

»» חזרה לאתר רעמה: נשירת שיער ••• לפורום נשירת שיער ••• פרסום ברעמה
טיפולים לשיער: מינוקסידיל | פרופסיה | אבודרט | פרוקיור | שמפו ניזורל | שמפו רוויטה | RU58441 | דקל ננסי | פלורידיל | טריקומין | ספירונולקטון
מאמרים באתר: שלבי ההתקרחות | כושר גופני | תזונה | נשירת שיער בנשים | השתלת שיער | שיער דליל | טופיק | מסרק המחטים | חיתוך פרוקיור
תוספים ושונות: חומצה אזלאית | ל-ארגינין | ג'לטין | דטרגנט SLS | תה ירוק | חומצה רטינואית | MSM | תרופות המזיקות לשיער

נושאים אחרונים בפורום
הרשמה    התחבר    פורום    חיפוש    שאלות נפוצות

פרסם נושא חדש ×”גב לנושא  [ 17 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  ×”בא
מחבר הודעה
 × ×•×©× ההודעה: שאלה בקשר ליעילות של הדוטס
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 04/12/2008 
משתמש חדש
משתמש חדש

אני משתמש בפרופסיה כבר כמה חודשים ויצא לי לקרוא די הרבה
על התרופה עוד מלפני שהתחלתי להשתמש, מהתגובות של כל האנשים שהשתמשו הבנתי
שהיעילות של התרופה יורדת או מפסיקה אחרי חמש שנים ולפעמים גם לפני זה.
מה שרציתי לדעת זה אם למישהו קרה שהפרופסיה הפסיקה להיות יעילה אצלו אחרי שימוש של כמה שנים והוא התחיל לקחת דוטס והדוטס עזר, אם מישהו קרא על זה או סתם יודע אני אשמח לשמוע.
עוד שאלה זה אם הדוטס עוזר ליותר זמן מאשר פרופסיה, אם התרופה יכולה להחזיק מעמד למשל ל7 או 8 שנים?

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 05/12/2008 
משתמש חדש
משתמש חדש

אהלן!

לצערנו, זה אכן קורה, זה קורה גם עם מינוקסידיל. ישנה תופעה של "הסתגלות" לתכשיר.
הסיבה לא ברורה בדיוק, אבל סביר להניח שהגוף מנסה בעזרת מנגנונים שונים
"להתגבר" על התרופה, שמתערבת לו כביכול בתהליכים ביולוגיים. ממש רואים בגרפים של אנשים שמשתמשים בתרופה, עלייה הדרגתית ברמת ה-DHT לאחר חודשים של טיפול.

עוד סיבה אפשרית היא,שמיכוון שממילא שום תרופה (וגם לא דוטס) חוסמת ב-100% את האנזים ליצירת DHT,השיער מתאושש מהר יחסית כשמסלקים את אותו ה-DHT, אך לאחר כמה שנים, אחרי שהשיערהיה בכל זאת חשוף לכמות DHT מסויימת, השיער נושר.
חשוב גם לזכור, שאצל אלה שמקריחים, הזקיקים רגשים מאוד ל-DHT, ולכן בעצם קיימת ההקרחה, ולכן, גם כמות קטנה של DHT, אם נחשפים אליה הרבה שנים (5 שנים מאז תחילת הטיפול) גורמת לנשירה איטית.
מה שקורה זה, שלמעשה, זה לא שאחרי 5 שנים מתחילים לראות הקרחה חוזרת, אלא שמרגע שאפט התרופה הגיע לשיא (נומר 6 חודשי טיפול) השיער כל הזמן ממשיך בתהליך ההקרחה
אך הא איטי יותר מהתהליך ההקרחה ללא התרופה, כי כרגע רמת ה- DHT נמוכה מאשר קודם.
אחרי 5 שנים, כבר ניתן למעשה להבחין באותו תהליך איטי שמתרחש ברקע.

בכל מקרה, גם אחרי 5 שנים של טיפול, וגם אחרי 10, למרות המשך ההקרחה, המצב תמיד נשאר טוב יותר מאשר ללא הטיפול. אם מסתכלים על הגרפים, רואים שבכל זאת רמת ה-DHT נמוכה מאשר לפני הטיפול, אך גבוהה מזו שנצפתה בתחילת-הטיפול.

גם עם דוטס כנראה נראה את אותה התופעה, אם כי מיכוון שהיא לא מאושרת עדיין לטיפול בהקרחה, ממילא לא בוצעו ניסויים כדי לראות מה קורה שנים אחרי הטיפול למטרה הזאת.
אני אומר, שכמובן שנראה את זה גם בבוא היום. כל עוד לא נחסום 100% של האנזים וניוותר
עם 0% DHT, נראה הדרדרות איטית לאורך השנים.

מקווה שעזרתי,
אליעז

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
משתמש חדש
משתמש חדש

קודם כל תודה על התשובה שלך, ההסבר שאני שמעתי די דומה לסיבה
השנייה שלך שקולטנים של השיער ל- dht מתייעלים אחרי כמה שנים וקולטים גם את הרמה הנמוכה של הdht שיש בגוף.
מה שרציתי לדעת זה אם יש מקרים של אנשים שאחרי שהיעילות של פרופסיה התחילה לרדת, התחילו לקחת דוטס והנשירה הפסיקה להם שוב לגמרי (זה יכול קצת לעזור לי לדעת מה יקרה איתי), גלשתי קצת בפורומים באנגלית מאז שפרסמתי את ההודעה וראיתי שם די הרבה אנשים שפרופסיה הפסיקה לעזור להם והתחילו לקחת דוטס וזה עזר אז אם עוד מישהו רצה לדעת על זה, אני חושב שזה אמור לעזור.

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
משתמש חדש
משתמש חדש

כן. ברור שכדאי למשתמשים לדעת שאכן כדאי לעבור למשהו אגרסיבי יותר אחרי כמה שנים.

הגיוני מאוד שאכן המעבר יעזור. ע"פ הגרפים, וע"פ טענת משתמשים, נטילת דוטס פעמיים בשבוע אמורה להיות מקבילה לנטילה של פינס 5 מ"ג (פי 5 מפרופסיה רגילה) כל יום. הייתי מציע אולי למי שעובר מפינס לדוטס, שייקח באמת פעמיים בשבוע, בדיוק מאותה הסיבה, שאם "יתרגל" לדוטס אחרי כמה שנים, תמיד יהיה לאן לעלות...לנטילה יומית של דוטס. מה שנקרא "לדחות את הקץ". לחילופין ניתן, נראה לי, לעלות ל-5 מ"ג של פינס לפני הנסיון למעבר של דוטס. זה גם אמור לעזור, כי שוב, מוריד יותר רמות DHT מאשר 1 מ"ג של פינס, וכך, שוב מקשים על הרצפטורים להגיב לרמה נמוכה יחסית.

מקווה שעזרתי.
אליעז

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 09/12/2008 
משתמש חדש
משתמש חדש

אלירז
אני הייתי לוקח פרופסיה ועכשיו אני לוקח דוטס כל יום ואני לא רואה כל כך הבדל.. אבל מה בטוח שפרופסיה באיזשהו שלב אכן מפסיקה את הפעילות שלה..

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 10/12/2008 
מנהל אתר
מנהל אתר
סמל אישי של המשתמש

טעות נפוצה ,פרופסיה/אבודרט אינם מפסיקים/מפחיתים מיעילותם עם השנים.

אמנם חלה הדרדרות במצב השיער עם השנים אך רמת ה-DHT בנטילה
יומית של פרופסיה ואבודרט יורדת ב--80% ו-96-97% בהתאמה לאחר 4 שנים.

ההדרדרות אינה נובעת מירידה ביעילות התרופה אלא בהתייעלות הרצפטורים האנדרוגנים.
לדעתי באבודרט זה יהיה פחות משמעותי עקב אחוז ה-DHT הנמוך שנשאר.

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 11/12/2008 
משתמש חדש
משתמש חדש

עידו, עניין של סמנטיקה...
ירידה ביעילות תרופה משמעותה שויזואלית או מדידתית ישנה פחות השפעה על הגוף.
אין זה משנה מה הסיבה (במקרה הזה התייעלות הרצפטורים) אבל
השורה התחתונה או בשפה רפואית "ירידה ביעילות" באופן כללי.
ירידה ביעילות, משמעותה בעולם הרפואה, שאותה מנה שהספיקה עד היום
כבר לא מספיקה, ועל-מנת להשיג את אותו האפקט, יש צורך בעלייה במינון או בנוספת/החלפת תרופה. ירידה ביעלות לא בהכרח אומרת שכעת התרופה חוסמת פחות DHT...היא רק אומרת
שמה שהיה יעיל קודם כבר פחות יעיל כיום.
אתה הסברת את הסיבה/מנגנון לתופעה, אך השם נותר בעינו - ירידה ביעילות התרופה.

חשוב על זה... :)

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
מנהל אתר
מנהל אתר
סמל אישי של המשתמש

ציינת שרמת ה-DHT עולה עם זמן הטיפול ,
באתי פשוט לציין שאין כך הדבר.

אכן ,זה עניין של סמנטיקה ,אך רבים נוטים להתבלבל ולחשוב
כי התרופה מאבדת מיעילותה עקב עיכוב מופחת של DHT.

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
משתמש חדש
משתמש חדש

אני חושב ששניכם צודקים אם כי זה לא כל כך מה משנה הניסוח המדוייק של העיניין אלה מה שמשנה שכעבוד 3 -4 שנים פרופסיה או דוטס כבר לא יהיו יעילים.. לפי דעתי שווה לנסות לקחת את התרופה עם הפסקות למשל לקחת שנה ולעשות חצי שנה הפסקה ואז שוב לקחת שנה ושוב הפסקה וככה להמשיך כי רק ככה הגוף בעצם לא יכול להתרגל לתרופה וכמו שעידו אמר הרצפטורים האנדרוגניים לא יכלו להתרגל לתרופה..

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
מנהל אתר
מנהל אתר
סמל אישי של המשתמש

ציטוט:
אני חושב ששניכם צודקים אם כי זה לא כל כך מה משנה הניסוח המדוייק של העיניין אלה מה שמשנה שכעבוד 3 -4 שנים פרופסיה או דוטס כבר לא יהיו יעילים

בקרב פרופסיה חלה ירידה בספירת השיער עם השנים.
אין מחקר שמצביע על כך שגם בדוטסטרייד כך הדבר.
סביר להניח שקיימת ירידה מסויימת אך לפי דעתי לא משמעותית.
אני משתמש בתרופה מעל 3 שנים וחצי ובינתיים עושה
רושם שהתרופה עדיין עובדת.

ציטוט:
לפי דעתי שווה לנסות לקחת את התרופה עם הפסקות למשל לקחת שנה ולעשות חצי שנה הפסקה ואז שוב לקחת שנה ושוב הפסקה וככה להמשיך כי רק ככה הגוף בעצם לא יכול להתרגל לתרופה וכמו שעידו אמר הרצפטורים האנדרוגניים לא יכלו להתרגל לתרופה.

שוב ,הגוף/הרצפטורים אינם מתרגלים לתרופה. לרצפטורים האנדרוגנים קוד גנטי
מסויים. עם השנים הרצפטורים מפגינים חיבה גדולה יותר ל-DHT ע"פי קוד זה,
אין כאן תלות בתרופה. אם תפסיק לקחת את התרופה תחזור למצב
שהיית אמור להיות אילולא לקחת את התרופה בכלל.

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
משתמש חדש
משתמש חדש

עידו, איך אתה מסביר את הגרפים ששלחת לי, (לגבי ריכוז DHT בסרום של פינסטרייד מול דוטס)? שים לב שגם אלה שלקחו כל יום, אחרי כמה שבועות (בגרף התחתון) רואים עליה מתמדת בריכוז DHT בסרום, והגרף נעצר אחרי 78 ימים בלבד...
רואים בבירור ירידה דרסטית בריכוז DHT בימים הראשונים של הטיפול, ועם הזמן ריכוזו עולה,
בלי קשר למה קורה לרצפטורים. איך אתה מסביר את זה?

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 12/12/2008 
מנהל אתר
מנהל אתר
סמל אישי של המשתמש

אם התכוונת לקישור הזה ,

http://www.geocities.com/bryan50001/dut ... ow-res.htm

תקרא למטה, המשתתפים במחקר נטלו את המינונים השונים ,
הפסיקו ורק אז החלה מדידת ה-DHT.

הנה המחקר שדיברתי עליו ,אחרי 4 שנים
דוטסטרייד מעכב 95.3% DHT ,העיכוב הינו
גבוה יותר מאחרי שנתיים של טיפול.

http://www.pubmedcentral.nih.gov/articl ... id=1472913

ציטוט:
Treatment with the dual 5ARI dutasteride for 4 years resulted in sustained and consistent DHT suppression, a continued reduction in total and transition zone prostate volume, and continued improvements in symptoms and urinary flow. The median reduction in DHT from baseline was 95.3%, with 87% of patients having a reduction ≥ 90%. The extent and consistency of these DHT reductions are in accordance with previously published data. Sustained reductions in TPV and TZV occurred in men in the D/D group over 48 months. Although a reduction in TPV between months 24 and 48 was observed in these subjects, it did not reach statistical significance. However, subjects in the D/D group had significantly greater reductions in TPV versus those who received dutasteride for only the latter 24 months, suggesting that for 4 versus 2 years of treatment, a longer duration of therapy increases the likelihood of achieving a maximal reduction in TPV.

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 12/12/2008 
משתמש חדש
משתמש חדש

עידו תגיד אחי כמה שנים אתה לוקח דוסטרייד? אני שואל כי אני לוקח דוטס משהו כמו חצי שנה ואני מרגיש שלפעמים יש לי ירידה בחשק המיני כאילו זה מתבטא בכל מיני דברים קטנים כמו למשל הזקפת בוקר שלא מופיעה כמו שהייתה מופיעה פעם..ועוד שאלה , אתה לוקח כדור אחד של 0.5 מ''ל כמו שזה בא בטבליה אחת נכון?

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 13/12/2008 
מנהל אתר
מנהל אתר
סמל אישי של המשתמש

ציינתי למעלה ,מעל 3 שנים וחצי.
אני לא חשתי בתופעות בתחום המיני
חוץ מהחודשיים הראשונים.
הכי חשוב אם זה משפיע על הביצועים המיניים או לא.

כן ,אני לוקח כדור אחד ביום -0.5 מ"ג.

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

× ×•×©× ההודעה:
 ×”ודעה ×¤×•×¨×¡×: 13/12/2008 
משתמש חדש
משתמש חדש

ואתה מרגיש שזה עוזר לך<?? איך מצב שיער שלך עכשיו?

חזור למעלה 
 ×¤×¨×•×¤×™×œ אישי  

הצג הודעות החל מה:  ×ž×™×™×Ÿ לפי  

פרסם נושא חדש ×”גב לנושא  [ 17 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  ×”בא

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל:  

שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן