שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן
רעמה ולא קרחת

מסרק המחטים / Dermaroller

» נשירת שיער - דף הבית
» לפורום נשירת שיער     
» שלבי ההתקרחות   
» תזונה ונשירת שיער    
» נשירת שיער בנשים   
» אירובי ונשירת שיער   
» תרופות המזיקות לשיער
» השתלת שיער           
» מדריך השתלת שיער
» שיער דליל           
» טופיק             
» טיפולים בהתקרחות    
   » מינוקסידיל              
   » אבודרט                  
   » פרופסיה               
   » פרוקיור-פרוסקר
   » חיתוך פרוקיור
   » ספירונולקטון         
   » חומצה אזלאית        
   » חומצה רטינואית      
   » שמפו ניזורל           
   » שמפו רוויטה           
   » קונדישינר רוויטה        
   » דקל ננסי               
   » טריקומין               
   » פלורידיל               
   » RU58841              
   » מסרק המחטים        
   » לוניטן                   
   » MSM                   
   » ג'לטין              
   » ל-ארגינין              
   » תה ירוק               
   » פוליגנום מולטיפורום
» S.L.S                      

מה זה דרמרולר (מסרק מחטים)?


איך עיקרון ניקוב העור עוזר לנו בשיפור צמיחת השיער, ולאיזה תוצאות אנו יכולים לצפות מהדרמרולר?

dermaroller דרמרולר הוא אחד מהטיפולים היחסית חדשים (המוצר Dermaroller קיבל פטנט בגרמניה בשנת 2006, אך גם לפניו היה מוצר דומה אחר בשם CIT-Roller) שניתן להסתייע בהם לבלימת נשירת שיער, אשר זמינים לנו בשוק. הוא לא מיועד ספציפית לנשירת שיער, אך יש מספר סיבות למה כדאי לשקול להשתמש בו. אני אישית הזמנתי אחד כזה בעצמי לפני כשנה-שנתיים אחרי שקראתי על זה והחלטתי שאני רוצה לקנות אחד כזה. אני משתמש בזה לשתי מטרות עיקריות – כדי לנסות ולשפר את מצב השיער בקרקפת וכדי לטפל בפצעים ואדמוממית קלה על הלחיים שלי, כנראה כתוצאה מרגישות לסכין הגילוח. מניסיון אני יכול לומר שלדעתי האישית הדרמרולר מאד עזר לי והעלים את הפצעים במהירות. קשה יותר לתת תשובה אובייקטיבית לגבי אם זה עזר לי אישית בקרקפת, מאחר ולא השתמשתי בזה בקביעות אלא רק מדי פעם, ולכן במאמר זה רק אתן סקירה על הדרמרולר כמוצר בלי קשר לנסיוני האישי עם הדרמרולר.

הדרמרולר (נקרא גם מסרק מחטים, מסרק סיכות) הוא מתקן קטן סמי-רפואי לשימוש ביתי, עם רולר שתקועות בו עשרות סיכות זעירות. בדרמרולר שלי יש 92 סיכות קטנות, המסודרות על 8 שורות. אך דרמרולרים של יצרנים אחרים עשויים להכיל מספר שונה של שורות ושל סיכות.

איך דרמרולר מטפל בנשירת שיער?


בתיאוריה, עם רולר המחטים אתה גורם למיקרו-פציעות בעור, שהם בלתי נראים ובלתי מורגשים עבורנו, אך העור משדר סיגנלים מהאיזור "שנפגע" ומקבל זרימת דם מוגברת, המביאה עמו חמצן, ומתחיל ייצור מקומי מוגבר של קולגן ואלסטין (חומרי בניין של העור), מה שמביא להתחדשות של האיזור. תהליך החלמת העור מעודדת תהליכי צמיחה מחודשת של העור והשיער.

סיבה שנייה לשימוש במסרק המחטים היא שיפור יעילות הספיגה של הטיפולים הטופיקליים: כפי שכבר הוכח במחקרים (עוד על המחקרים הנ"ל – קרא בהמשך המאמר) מסרק המחטים יוצר מיני-תעלות בעור, ומאפשרות להגביר פי כמה את יעילות הספיגה של הטיפולים הטופיקליים שמורחים על העור לאחר מכן. יש להבהיר שמחקרים אלו לא בוצעו בהקשר של נשירת שיער אלא בהקשר כללי יותר, אך בתיאוריה שימוש משולב של מסרק מחטים עם מינוקסידיל ישפר את הספיגה של המינוקסידיל בעור הקרקפת ובעקבות זאת ייתכן שכך ניתן להגביר את יעילותו של המינוקסידיל או טיפולים טופיקליים אחרים. חשוב לזכור עם זאת, שמינוקסידיל הוא חומר שמרחיב כלי דם ושימש במקור לטיפול בלחץ דם גבוה, אומנם יש אנשים שמשתמשים בגרסאות חזקות יותר של מינוקסידיל כמו 10% ואף 15% על מנת למקסם את השפעת המינוקסידיל (ללא קשר לשימוש בדרמרולר), אך תמיד רצוי לנקוט במשנה זהירות כשמנסים להגביר את יעילות הספיגה של מינוקסידיל 5% בעור הקרקפת.

אם המחטים קצרות, הן לא יוכלו לחדור לשכבות העמוקות של העור, כך שהטיפולים הטופיקליים לא אמורים להספג בזרם הדם, ולפיכך יש סיכון נמוך להיות מושפע מתופעות לוואי כתוצאה מהשימוש במסרק המחטים. בזמן השימוש במסרק המחטים, חשוב לא ללחוץ על העור באגרסיביות! גלגל את המסרק בעדינות, ולא לנסות לגרום לדימום. ובמיוחד אם אתה משתמש בטיפול טופיקלי כלשהו לאחר השימוש במסרק המחטים.

מה העקרון שעומד מאחורי מסרק המחטים?


ניקוב העור. זה אולי יישמע קצת מפחיד אבל זה לא! עם מסרק המחטים אתה יכול לגלגל אותו על קו השיער הנסוג שלך כדי ליצור ניקובים זעירים בקרקפת (או בעור שלכם, במקרה שרציתם להשתמש בדרמרולר למטרות אחרות, כמו טיפול בפצעי אקנה, העלמת צלקות, סימני מתיחה או קמטים וכו'). מסרק המחטים בקושי מנקב את העור, ולא חודר לעומק, כך שהוא רק גורם לגירוי מקומי קל בעור אך תהליך הגלגול של מסרק הסיכות על העור הוא בהחלט נסבל ואם מדי פעם נגרמת אדמומיות בעור היא תיעלם בתוך דקות ספורות. אחרי מספר שימושים שכאלה, העור שלך מסתגל ואתה מתרגל לכל תהליך הגלגול. כאשר מגלגלים את מסרק המחטים בעדינות ובצורה הנכונה, המחטים של מסרק המחטים לא חודרים עמוק מעבר לאפידרמיס (השכבה העליונה של העור) ולכן גם לא אמורים לגרום נזק לזקיקי השערות הנמצאים בעומק העור.

איך בנוי הדרמרולר?


הדרמרולר הוא למעשה מקל עם גלגלת שמחוברת בקצהו, הגלגלת מכילה מספר שורות כשבכל שורה יש עשרות מיקרו סיכות. הדגמים נבדלים ביניהם באורך המחטים, החל מ-0.25 מ"מ ועד 3.00 מ"מ, ובהתאם לאורך המחטים גם נקבע הייעוד של מסרק המחטים. האורך הרצוי לטיפול בנשירת שיער הוא בין 0.5 מ"מ ל-1.0 מ"מ. מחטים ארוכות יותר אינן מתאימות לטיפול בנשירת שיער ונועדו למטרות אחרות כגון טיפול ברקמות מצולקות, שיקום צלקות אקנה, סימני מתיחה ואף קמטים בעור ע"י עידוד צמיחת עור חדשה למראה טוב יותר של פני העור, ולטשטש את המראה של העור הפגוע.

מחקרים על מסרק המחטים:


בשנת 2009 פורסם מאמר במגזין: Journal of cutaneous and aesthetic surgery שסיכם מחקר אשר בוצע ב-36 פציינטים ושהראה כי 34 מתוכם הראו הפחתה בחומרת הצילוק שלהם לאחר טיפול במסרק המחטים וזאת ללא תופעות לוואי בולטות. המסקנה מהמחקר הנ"ל הייתה שתרפיית המיני-ניקובים יכולה לשמש כטיפול אפקטיבי לצלקות על עור הפנים.

במחקר נוסף שמאמר שלו פורסם בשנת 2009 במגזין: European Journal of pharmaceutical scienes שכותרתו הייתה "הגברת החדירות לעור באמצעות מתקן מיקרו-מחטים (דרמרולר) – תלות בגודל המחטים ובחומר שמטפלים איתו"

Skin penetration enhancement by a microneedle device (Dermaroller) in vitro: dependency on needle size and applied formulation

בחנו את היעילות של הדרמרולרים לפי גודלי מחטים של 0.15 מ"מ, 0.5 מ"מ ו-1.5 מ"מ בהגברת חדירות הטיפול לעור – והגיעו למסקנה שהשיטה של מסרקי המחטים נראית כשיטה מבטיחה להחדרת הטיפול לעור.

חשוב לזכור בזמן שימוש במסרק המחטים:


מומלץ להשתמש בדרמרולר על קרקפת נקייה, ולשמור על ניקון מסרק המחטים על בסיס קבוע על מנת למנוע זיהומים, ניתן לעשות זאת ע"י ששמים במים חמים מאד למספר דקות (לא מתאים אם מסרק המחטים עשוי מפלסטיק), או לשטוף את הגלגלת של המחטים עם אלכוהול מחטא פעם – פעמיים בשבוע. אפשר אפילו להשתמש בוודקה לחיטוי המחטים, לחילופין ניתן לשים בכוס מים עם ריכוז גבוה של מלח.

את הדרמרולר יש לגלגל בעדינות על העור ולעולם לא לנסות לגרום לדימום! אל דאגה, צריך ללחוץ עם מסרק המחטים על העור די חזק כדי לגרום לניקוב כזה שיגרום לדימום. כל עוד עושים זאת בלחץ פיזי מתון סביר – ייתכן שתופיע אדמומיות מקומית וזמנית.

כשמגלגלים את הרולר מחטים על הקרקפת, ניתן לגלגל הלוך וחזור על פני שטח העור שרוצים לטפל בו, ולחזור על הפעולה מספר פעמים. תדירות השימוש היא אינדיבידואלית, אך אני מציע להשתמש רק מספר פעמים בשבוע, פעם ביום.

כינויים נוספים:


מסרק מחטים, רולר מחטים, רולר סיכות, דרמה-רולר, דרמרולר
Dermaroller, Derma-roller, scalp roller, CIT-roller

כמה עולה מסרק מחטים?


העלות של מסרק המחטים יכולה לנוע בטווחי מחירים שבין 10 דולר ל-80 דולר, תלוי בדגם, באיכות ועוד.
רוצים לקרוא עוד? להגיב? לשאול עוד? פורום טיפולים נסיוניים

אזהרה-אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש ממנהלי אתר רעמה.נושאים אחרונים בפורום

תנאי השימוש

השימוש באתר רעמה (להלן: "האתר" או "רעמה") ותכניו השונים (כל מידע המובא באתר - מילולית, חזותית, קולית או כל שילוב שלהם) מעיד על הסכמתך לתנאים הבאים, ולכן נבקשך לקרוא אותם בקפידה.

המידע המתפרסם באתר זה, מתבסס ברובו על מחקרים. והוא נועד אך ורק להשכלה, ריכוז , הנגשה וכן שיתוף של מידע הקיים והזמין באינטרנט.

בשום פנים ואופן אין לראות במידע הזמין באתר, מכל סוג, רפואי ושאינו רפואי - תחליף ראוי לייעוץ של רופא או רוקח מוסמכים. אנו לא מתירים, ואין להתייחס לכל מידע באתר כאל המלצה לשימוש כלשהו בכל טיפול, אוראלי, טופיקלי או כל סוג אחר של טיפול כלשהו.

בעלי האתר משתדלים להביא את המידע הרפואי המדוייק והנאמן ביותר והמבוסס על מחקרים בנושא, אך אין להתייחס למידע כאל מדוייק. כדי לקבל מידע מלא אודות תרופות וטיפולים שונים המוזכרים באתר זה, יש להתייעץ עם רופא או רוקח מוסמכים, או לעיין בעלון לרופא.

אתר רעמה לא יישא בכל אחריות לכל נזק שעלול להיגרם, או ייגרם, כתוצאה משימוש מורשה או בלתי מורשה במידע ובתכנים מאתר רעמה, בין אם המידע והתכנים נכונים, שגויים, מעודכנים או שאינם מעודכנים.

כל אחד רשאי להשתמש באתר רעמה למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להשתמש בתכנים אשר מובאים מאתר רעמה למטרות ציבוריות ומסחריות כלשהן, ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש מן מנהלי אתר רעמה, וזאת בכפוף לתנאי ההסכמה (אם ניתנה הסכמה שכזאת, בכתב).

אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו, ידני או ממוחשב.


תכנים הנמסרים לפרסום באתר רעמה ובפורומי רעמה השונים על ידי משתמשים -


אתר רעמה תומך בקיום דיונים בין משתמשים שונים באתר, ובחופש הדיבור, אך בעלי האתר שומרים לעצמם את הזכות לא לפרסם, לשנות, או למחוק תכנים שלדעתם הינם שגויים, שקריים, או לא חוקיים לפי שיקול דעתם הבלעדי, וזאת ללא הפעלת שיקול דעת משפטי. למשתמש בפורומי רעמה לא תהיה כל טענה, דרישה או תביעה כלפי בעלי אתר רעמה בעניין זה.

אתר רעמה אינו נושא בכל אחריות לתכנים אלה, שנמסרו על ידי משתמשים באתר ובפורומים, והאחריות המלאה והבלעדית על תכנים אלו ועל כל תוצאה או נזק הנובע מהם חלה על המשתמש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעתם של בעלי האתר או עמדתם, ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

המשתמש צריך להקפיד שתכנים כאלה, הנמסרים והמפורסמים על ידיו, יהיו חוקיים ונכונים.

פרסום ברעמה תנאי שימוש רעמה© כל הזכויות שמורות
שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן