שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן
רעמה ולא קרחת

SLS

» נשירת שיער - דף הבית
» לפורום נשירת שיער     
» שלבי ההתקרחות   
» תזונה ונשירת שיער    
» נשירת שיער בנשים   
» אירובי ונשירת שיער   
» תרופות המזיקות לשיער
» השתלת שיער           
» מדריך השתלת שיער
» שיער דליל           
» טופיק             
» טיפולים בהתקרחות    
   » מינוקסידיל              
   » אבודרט                  
   » פרופסיה               
   » פרוקיור-פרוסקר
   » חיתוך פרוקיור
   » ספירונולקטון         
   » חומצה אזלאית        
   » חומצה רטינואית      
   » שמפו ניזורל           
   » שמפו רוויטה           
   » קונדישינר רוויטה        
   » דקל ננסי               
   » טריקומין               
   » פלורידיל               
   » RU58841              
   » מסרק המחטים        
   » לוניטן                   
   » MSM                   
   » ג'לטין              
   » ל-ארגינין              
   » תה ירוק               
   » פוליגנום מולטיפורום
» S.L.S                      

רקע על SLS - דטרגנט חזק בתכשירים קוסמטיים ובשמפו.
SLS.
ה-SLS (סודיום לאוריאל סולפאט) וה-ALS (אמוניום לאורט סולפאט) הם שניהם כימיקלים שניתן למצוא במגוון מאד נרחב של שמפונים וסבונים שאינם עשויים מ-100% חומרים טבעיים, מדובר על דטרגנטים (חומרי ניקוי) חזקים מאד. ה-SLS מופק משמן הקוקוס, וכך חברות הקוסמטיקה מנסות להסוות את קיומו במגוון נרחב של מוצרים (שמפונים, סבונים נוזליים, סבוני גוף, משחות שיניים, ועוד) על ידי הגדרתו כ-"טבעי ומופק מקוקוס". אך העובדה היא שמדובר במרכיב הכי מסוכן שקיים בכל תכשיר קוסמטי לטיפוח העור והשיער. ה-SLS הוא, כאמור, חומר חיטוי וניקוי חזק ביותר המשמש לניקוי והסרת שמנים ממנועים ושטיפת רצפות מוסכים, בצה"ל החומר משמש לרחיצת מנועי טנקים. ה-SLS וכן ה-ALS הם בעלי כוח ניקוי חזק - בלעז detergency, ומסוגלים לשבור את מתח פני השטח של מים ונוזלים אחרים וכך מאפשרים לתמיסה לחדור לתוך חומרים, לכלוך, אריגי בד, עור, שיער וכו'. התמיסה המוחדרת שוברת את הקשרים שמחזקים את החומרים ובכך מאפשרת את "שחרורו" כך שהחומר נשטף החוצה ביתר קלות, ברמה כזו או אחרת, כך שמתקבל משטח נקי לאחר השטיפה.

הכימיה של SLS ו-ALS:
הרכבו הכימי של SLS.
בשניהם יש שימוש בשמן קוקוס כ"עמוד השדרה של המולקולה. שמן הקוקוס, במקרה של ה-SLS, מגיב עם אטום נתרן אחד (סודיום) ומולקולה אחת של גפרה (sulfate) המורכבת מאטום גופרית (sulfur) וכן 4 אטומי חמצן.

כך מתקבלת מולקולת SLS בעלת משקל מולקולרי נמוך (קטנה), המאפשר לה לחדור דרך העור אל תוך זרם הדם וכך ה-SLS יכול להינשא בזרם הדם ולחדור לכל איבר בגוף כגוון הלב, המוח, הכבד, העיניים וכו'. ל-SLS יש הרבה אלקטרונים לא מזווגים ולא יציבים, ולפיכך במהלך ריאקציות כימיות בין ה-SLS לתרכובות רבות שהוא בא איתן במגע, יש תגובות אגרסיביות. במגע עם לכלוך, ל-SLS יש פעילות מאכלת (corrosive), היודעת לפרק שמן מנועים, מגוון זיהומים וחלבונים.

בשל תכונותיו, ה-SLS משמש כחומר גורם גירויי עור סטנדרטי (standard irritant) במעבדות ברחבי העולם לשם מחקרים ביולוגיים על העור ומערכות הגוף השונות. אם היינו מדרגים חומרים מ-0 ועד 10 לפי תכונותיו כחומר היוצר גירויי עור, ה-SLS היה מדורג ברמה 10 בעוד המים היו מדורגים ברמה 0. ה-ALS היה מקבל דירוג ברמה של 4 לערך.

ה-SLS גורם בחלבונים לתהליכי דה-נטורציה (פירוק חלבוני), ויכול לחדור דרך עור הקרקפת ולגרום לשינויים ולנזק לעור ולעיניים. הסכנה החמורה ביותר היא בילדים, שכן אצלם יכולים להתרחש שינויים ברקמת העין וכן למנוע את התפתחות העין ועלול לגרום לעיוורון חלקי ולקטרקט. בנוסף, ה-SLS עשוי להגיב עם מולקולות שונות בגוף הנושאות חנקן ולהתרכב איתן ליצירתן של חנקות (ניטרטים) מסרטנות.

ה-SLS (שכאמור קיים ברוב השמפונים המיוצרים בעולם) יכול לגרום לנשירת שיער, וזאת בעקבות הייבוש של זקיקי השערות (תהליך ההופך את השיער ליבש, שביר ומפוצל) וגורם לגירויי עור וקרקפת (קשקשים וסבוריאה). ולכן מומלץ לא להשתמש כלל במוצרים המכילים SLS.

SLES
הרכבו הכימי של SLES.
ה-SLES, המוכר בשם Sodium Lauryl Ether Sulfate, או בשמו המוכר יותר Sodium Laureth Sulfate, נוצר בעקבות שילוב של SLS בשרשרת אלכוהול ארוכה (ethoxylation). הדבר עוזר לכך שייווצרו רמות גבוהות יותר של קצף בתכשירים הקוסמטיים השונים.

בדומה ל-SLS, גם ה-SLES מסוגל להגיב עם מרכיבים שונים ליצירת חנקות מסרטנות ואף ליצור את הדיוקסין (dioxin) המסרטן, שהוא אפילו מסוכן יותר מבחינה פוטנציאלית.

מחקרים שנעשו בגרמניה - הראו כי גם ה-SLES יכול לגרום לנשירת שיער.

ALS - Ammonium Laureth Sodium
הרכבו הכימי של ALS.
ALS לעומת זאת, הוא הרבה פחות חריף מה- SLS, ומורכב מ-lauryl coconut soap ester ומהגפרה
(sulfate), אך מצד שני אטום הנתרן הגורם לגירויים ואי נוחות איננו קיים ובמקומו יש מולקולת אמוניום ammonium (לא להתבלבל עם אמוניה) המורכבת מאטום חנקן וארבעה אטומי מימן). בתרכובת המולקולרית הזאת, הקצה של האמוניום מתרחב כך שהוא תופס שטח גדול וגורם לפיכך להגבלת התרכובת ביכולת החדירות לעור.

למעשה המשקל המולקולרי של ALS (גודל) הוא גדול מדי מכדי שיוכל לחדור לעור ולמערכת הדם. ולפיכך הקישור של האמוניום לתרכובת הוא בטוח יותר ועם מספר מועט של אלקטרונים לא יציבים שיכולים לגרום נזק לרקמות. ALS לא יכול להתרכב עם חנקן או תרכובות המכילות חנקן ליצירת חנקות מסרטנות או דיוקסינים, בניגוד ל-SLS או ל-SLES.


היכנס ולמד יותר בפורומים שמפונים

אזהרה-אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש ממנהלי אתר רעמה.נושאים אחרונים בפורום

תנאי השימוש

השימוש באתר רעמה (להלן: "האתר" או "רעמה") ותכניו השונים (כל מידע המובא באתר - מילולית, חזותית, קולית או כל שילוב שלהם) מעיד על הסכמתך לתנאים הבאים, ולכן נבקשך לקרוא אותם בקפידה.

המידע המתפרסם באתר זה, מתבסס ברובו על מחקרים. והוא נועד אך ורק להשכלה, ריכוז , הנגשה וכן שיתוף של מידע הקיים והזמין באינטרנט.

בשום פנים ואופן אין לראות במידע הזמין באתר, מכל סוג, רפואי ושאינו רפואי - תחליף ראוי לייעוץ של רופא או רוקח מוסמכים. אנו לא מתירים, ואין להתייחס לכל מידע באתר כאל המלצה לשימוש כלשהו בכל טיפול, אוראלי, טופיקלי או כל סוג אחר של טיפול כלשהו.

בעלי האתר משתדלים להביא את המידע הרפואי המדוייק והנאמן ביותר והמבוסס על מחקרים בנושא, אך אין להתייחס למידע כאל מדוייק. כדי לקבל מידע מלא אודות תרופות וטיפולים שונים המוזכרים באתר זה, יש להתייעץ עם רופא או רוקח מוסמכים, או לעיין בעלון לרופא.

אתר רעמה לא יישא בכל אחריות לכל נזק שעלול להיגרם, או ייגרם, כתוצאה משימוש מורשה או בלתי מורשה במידע ובתכנים מאתר רעמה, בין אם המידע והתכנים נכונים, שגויים, מעודכנים או שאינם מעודכנים.

כל אחד רשאי להשתמש באתר רעמה למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להשתמש בתכנים אשר מובאים מאתר רעמה למטרות ציבוריות ומסחריות כלשהן, ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש מן מנהלי אתר רעמה, וזאת בכפוף לתנאי ההסכמה (אם ניתנה הסכמה שכזאת, בכתב).

אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו, ידני או ממוחשב.


תכנים הנמסרים לפרסום באתר רעמה ובפורומי רעמה השונים על ידי משתמשים -


אתר רעמה תומך בקיום דיונים בין משתמשים שונים באתר, ובחופש הדיבור, אך בעלי האתר שומרים לעצמם את הזכות לא לפרסם, לשנות, או למחוק תכנים שלדעתם הינם שגויים, שקריים, או לא חוקיים לפי שיקול דעתם הבלעדי, וזאת ללא הפעלת שיקול דעת משפטי. למשתמש בפורומי רעמה לא תהיה כל טענה, דרישה או תביעה כלפי בעלי אתר רעמה בעניין זה.

אתר רעמה אינו נושא בכל אחריות לתכנים אלה, שנמסרו על ידי משתמשים באתר ובפורומים, והאחריות המלאה והבלעדית על תכנים אלו ועל כל תוצאה או נזק הנובע מהם חלה על המשתמש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעתם של בעלי האתר או עמדתם, ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

המשתמש צריך להקפיד שתכנים כאלה, הנמסרים והמפורסמים על ידיו, יהיו חוקיים ונכונים.

פרסום ברעמה תנאי שימוש רעמה© כל הזכויות שמורות
שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן