שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן

נושאים אחרונים בפורום
הרשמה    התחבר    פורום    חיפוש    שאלות נפוצות

עמוד ראשי » דיון כללי » כללי

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 8 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: נשירה אחרי שנה עם מינוקסי
 הודעה פורסם: 20/01/2020 
משתמש חדש
משתמש חדש

אהלן, אני בן 20 הנשירה לצערי התחילה בגיל 18 מוקדם מאוד,
אז הסיפור אצלי די ארוך.. כשהתחיל לנשור לי השיער די נבהלתי וכמו רבים דעתי היא שזה רק מאיץ את הנשירה. אמנם בן אדם בלי dht לא יקריח רק מלחץ אבל מי שחשוף לגן המקולל הזה לחץ וסטרס בהחלט מאיצים את התהליך. אחרי כמה חודשים שמתי לב שקו השיער נסוג ולא כמו שהיה ובאיזור המפרצים איפה שאהבתי שהספר עושה את המסגרת.. שם כבר לא היה אותה מסגרת.
הלכתי לרופא עור שהמליץ על פרופסיה, לפני כן קראתי המון על תופעות הלוואי ובכל זאת החלטתי להתחיל, לא יודע אם זה פסיכוסומטי או לא אבל תוך כמה ימים הרגשתי חלק מתופעות הלוואי בחשק המיני המשכתי לחודשיים ליטול את התרופה והחלטתי להפסיק.. כעבור חודש משהפסקתי לקחת ראיתי את השינוי שכנראה הגיע בהשפעה מאוחרת מהפרופסיה השיער התעבה והנשירה פסקה אבל לא חזרתי לקחת והתוצאות כעבור חודשיים היו בהתאם המפרצים גדלו ואיתם הנשירה, כעבור כמה חודשים התגייסתי ודי הייתי מדוכא תקופה ארוכה גם בגלל ההתקרחות ובשילוב עם הגיוס, לא קל להתגייס במצב כזה כשל99 אחוז מבני גילך אין את הבעיה הזאת, מיותר לציין שזה רק החמיר את המצב בשיער, אפילו ניסיתי ללכת על אופציה של הדמייה שזאת כמובן היתה טעות ונעשה מתוך בהלה.
אחרי חודשיים התחלתי להשתמש בתערובת של שמנים אתרים ועיסוי הקרקפת במטרה לפחות לשקם את השיער שנותר ועור הקרקפת תוך שימוש יום יומי בכמוסות של דקל ננסי, נודע לי שלשמנים פעולה דומה לזה של המנוקסי הזרמת דם לקרקפת רק שהמינוקסי בריכוז גבוה יותר ויעיל יותר, אז הפסקתי עם השמנים ועברתי למינוקסי 5 פלוס דקל ננסי, ההתחלה היתה לא פשוטה עם גירודים וקילופי ונשירה פסיכית אבל ידעתי שאלו התופעות והמשכתי, תוך חודשיים השיער מקדימה התעבה ואפילו כמעט ונסגרו לי המפרצים.
היום כעבור שנה עם המנוקסי המפרצים חזרו, ונשירה תמיד קיימת לעיתים מוגברת מאוד, לא יודע אם לשמנים היתה השפעה ו"הכינו" טוב את השטח למינוקסי או שהוא פחות יעיל עם הזמן וגם בגלל ששיער טיפה ארוך הוא נספג פחות טוב בקרקפת, דקל ננסי אני עדיין לוקח וכדי להוריד עוד dht התחלתי גם עם פרופסיה במינון של חצי כדור ליום אבל הקו שיער ממשיך לסגת.
אשמח לעצות :)

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: נשירה אחרי שנה עם מינוקסי
 הודעה פורסם: 01/02/2020 
משתמש חדש
משתמש חדש

היי,
קודם כל רציתי לשאול האם עשית בדיקות דם מקיפות ובדקת רמות ברזל,פריטין,ויטמין די ו B12? נשירת שיער יכולה להיות ממגוון עצום של סיבות. לא תמיד הסיבה היא גנטית עקב רגישות הזקיקים ל DHT. כיצד התאפיינה הנשירה שלך? האם מדובר במאות שערות ליום או מדובר במספר שערות בודדות לאורך זמן? אני חוויתי נשירה מסיבית מאוד של שיער(מאות שערות ליום. הגבות והריסים גם נשרו), ביצעתי בדיקות דם ומתברר שיש לי מחסור רציני בברזל ובבי 12(אני צמחוני כבר עשר שנים). היו לי עוד המון תסמינים מפחידים אבל נשירת השיער הייתה הסימן הראשון שמשהו לא בסדר. הלכתי לרופא עור שטען כי מדובר ב telogen effluvium(נשירה מסיבית של שיער אך הפיכה) על רקע חסר תזונתי. אני משתמש בתמיסת מינוקסידיל בריכוז גבוה עם נגזרת של ויטמין A שמעודד חדירה של החומר אל הקרקפת(מעבר לתוספי ברזל וזריקות של בי 12 כל יומיים) בהמלצתו של רופא העור שלי(הוא מכין את התמיסה הזו בארצות הברית. הוא במקור מארה"ב). אם תיתן לי את מאפייני הנשירה שלך ואת תוצאות בדיקות הדם שלך אני אוכל להכווין אותך טוב יותר.

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

הודעה פורסם: 05/02/2020 
משתמש חדש
משתמש חדש

היי, תודה על התגובה
ביצעתי כמה פעמים בדיקות דם שגרתיות מאז שהחל אצלי התהליך, לא נמצא משהו חריג בתוצאות או חוסר משמעותי במשהו שאמור לגרום לשיער לנשור, לצערי אני אמנם לא שומר על אורח חיים הכי בריא שיש אבל לא ברמה ששיער ינשור ולא יצמח, אני מכיר המון שאוכלים הרבה פחות בריא ממני ולא חווים נשירה ונסיגה של קו השיער ומפרצים. אני מסכים שזה יכול להקדים את התהליך ולהאיץ אותו ולכן עדיין כדאי לעבור לתזונה בריאה ואורח חיים יותר בריא. הדלילות אצלי היא במפרצים וקדמת הראש שם אני מורח מינוקסי פעמיים ביום, אם זה היה המצב אצלך ותוספי תזונה עזרו לך בזה אשמח לפירוט

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

הודעה פורסם: 05/02/2020 
משתמש חדש
משתמש חדש

היי,
לא רשמת איך מתאפיינת הנשירה שלך. ללא זה באמת שלא ניתן לומר מה עלול להיות המקור לנשירה שלך. האם מדובר בנשירה של מאות שערות ביום או בודדות/עשרות לאורך זמן? כמה זמן הנשירה נמשכת? האם כל השיער שלך עם צפיפות גבוהה ורק האזור של המפרצים מידלל? למשל לי נשרו בין 400-500 שערות ליום מכל הראש(מהצדדים,מקדימה ומאחורה) וגם הגבות והריסים שלי נשרו. נשירה גנטית היא נשירה איטית לאורך שנים(זה מה שמתועד בספרות הרפואית). אני עדיין מטופל בזריקות של בי 12 וכדורי ברזל לכן כרגע לא אוכל לומר לך אם זה עזר או לא(הטיפול נמשך מספר חודשים).

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

הודעה פורסם: 11/02/2020 
משתמש חדש
משתמש חדש

לא יודע להגיד בדיוק כמה שערות נושרות, כשאני מסרק או מעביר את היד בדרך כלל נושר, השיער שלי באופן כללי הוא דק אבל במפרצים הדלילות מאוד גדולה יחד עם נסיגה של קו השיער, אציין שגם מהגבות נושר שאני מושך אבל זה נראה לי נורמלי וזה צומח בחזרה, במקרה שלי התהליך ממש לא היה איטי, כבר בגיל 19 הייתי עושה גאלח מרוב הדלילות עד שהתחלתי עם המינוקסי שדי הציל את המצב יחד עם דקל ננסי ופרופסיה במינון נמוך. בתחילת הטיפול התוצאות היו מדהימות עם צמיחה אפילו במפרצים אבל ככל שהזמן עובר נראה כי היעילות יורדת, אין לי בעיה לנסות גם b12 סך הכל זה יכול רק להועיל אם לא ליער אז לפחות לדברים אחרים כי בבדיקות דם שעשיתי דרך הצבא יש כמה תוצאות שאומנם יצאו תקינות אבל די גבוליות. ויכול מאוד להיות שזה גם משפיע על ההתקרחות ומאיץ אותה ביחד עם סטרס ולחץ

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

הודעה פורסם: 12/02/2020 
משתמש חדש
משתמש חדש

היי, המספר המדויק של שערות נושרות הוא לא חשוב. מה שחשוב הוא הסדר גודל וקצב הנשירה. האם אתה חושב שמדובר במספר שערות/עשרות ליום? אם כך סביר שזה גנטי. לעומת זאת אם מדובר במאות סביר להניח שזה telogen effluvium. אני מצרף לך תמונה להמחשה של כמות השערות שהיו נושרות לי רק מניעור השיער לפני המקלחת. במקלחת היו נופלות עוד וגם על הכרית. אם חסר לך B12, ויטמין אחר או הורמוני תירואיד, לא מדובר בהתקרחות אלא בנשירה הפיכה. ברגע שתספק את הרמות הדרושות של הויטמין/ההורמון זקיקי השיער יצמיחו שיער מחדש. במשך עשרה חודשים נשר לי משהו כמו 70% מהשיער שלי. נשירה גנטית מתועדת בספרות הרפואית כנשירה הדרגתית מתמשכת לאורך שנים ולא נשירה מסיבית של מאות שערות ביום. מעבר לכך, רצוי שתבדוק גם את הורמוני התירואיד שמיוצרים על ידי בלוטת התריס (TSH,T3 ו T4) מכיוון שתת פעילות של הבלוטה(היפותירואידיזם) קשורה בנשירת שיער ובנשירה של הגבות. אצלי יצא TSH קצת גבוה מה שעלול להצביע על תת פעילות של בלוטת התריס וכרגע אני במעקב כי זו הייתה חריגה קלה(T3 ו T4 תקינים). אם תרצה, תוכל לכתוב לי את הערכים הגבוליים שיצאו לך בבדיקת הדם שלך. לעיתים אם המדדים עדיין בנורמה אבל לא אופטימלים תתרחש נשירה.

קבצים מצורפים:
0AB9AFEC-0420-44FE-954E-010CB875CE1D.jpg
0AB9AFEC-0420-44FE-954E-010CB875CE1D.jpg [ 813.28 KiB | נצפה 4534 פעמים ]
חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

ככה הנראה מבדיקות הדם.
השיער נראה עבה מדי מכדי שיהיה נשירה גנטית.
בדוק מול רופא עור.

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

משתמש חדש
משתמש חדש

תודה...אני כבר מטופל אצל רופא עור ואצל רופא המשפחה שלי. יש לי חוסר בברזל ובבי 12 בגלל דיאטה צמחונית במשך שנים ושניהם חושבים כי הנשירה איננה גנטית אלא על רקע חוסר תזונתי.

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 8 הודעות ] 

עמוד ראשי » דיון כללי » כללי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל:  

שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן