שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן

נושאים אחרונים בפורום
הרשמה    התחבר    פורום    חיפוש    שאלות נפוצות

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 19 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: סיכום בדיקות שעשיתי ברשת
 הודעה פורסם: 23/12/2019 
משתמש חדש
משתמש חדש

היי, רק רציתי לעדכן אותך כי מסתבר שאין לי רק מחסור בברזל אלא גם B12 נמוך. התחילו לי כל מיני סימפטומים- פגיעה בזכרון,קשיי ריכוז, ציפורניים לבנות, לשון לבנה, כאבים בכל הגוף, עקצוצים בידיים וברגלים וירידה במשקל. אני חושב שהנשירה אצלי היא לא רק בגלל ברזל נמוך אלא גם מחסור ב B12. אני מקבל זריקות עכשיו במשך חודש, יום כן יום לא. ה B12 שלי יצא 300. ורשמת לי ששלך יצא 367 שזה נמוך(עדיין בטווח התקין אבל מאוד נמוך. הטווח הוא בין 200 ל 1200). בגלל זה אני חושב שאתה צריך ללכת לרופא ולקבל זריקות. אני לא אומר שהנשירה אצלך זה בגלל זה אבל זה בהחלט יכול להיות. B12 בסופו של דבר גורם לאנמיה שגורמת לנשירת שיער. אם יש לך סימפטומים נוספים תבדוק את זה(זה לא קשור אם אתה אוכל מספיק בשר כי בישראל לרוב האנשים יש בעיה בספיגת B12 ככה שהברזל שלך תקין אבל ה B12 נמוך).

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

הודעה פורסם: 04/01/2020 
משתמש חדש
משתמש חדש

היי.
רציתי לעדכן שהגעתי לפגישת ייעוץ אצל פרופסור נוביק ולשתף במה שהוא אמר לי (את כל מי שיתעניין). אז ממבט מהיר הוא אבחן את ההתקרחות שלי כהתקרחות על רקע גנטי (בתבנית נורווד 1-2). אח"כ הוא המליץלי על שימוש בשמפו ניזורל (בו אני משתמש כבר חודשיים) ועל טיפול טופיקלי (מריחה על הקרקפת) של פינסטרייד ומינוקסידיל 15%. את התרופות הוא מזמין מכימאי איתו הוא עובד בארה"ב לפי נוסחה ספציפית. הוא טוען שהייחודיות במה שהוא נותן להבדיל ממה שיש בשוק הוא שיש בתרופות שלו חומרי ספיגה שלא ניתן למצוא במוצרים הרגילים ושזו הפואנטה. כלומר, למשל במינוקסידיל 15% שיש בשוק, אין מרכיבים הידועים כמשפרי ספיגה של החומר לקרקפת וזה ממש קריטי שהחומר יחלחל לעומק הרקמה וזקיקי השיער. אפרופו מינוקסידיל, עולה השאלה למה לרוב מומלץ על ריכוז של 5% ופרופסור נוביק ממליץ על 15%. אז לדבריו, סיכויי ההצלחה של מינוקסידיל להצמחת שיער חדש הינם 48%. אבל, וזה אבל גדול, רק 12% מהאנשים מצמיחים שיער שניתן לראות באמת בעוד ש 36% מצמיחים שערות דקות/פלומה שלא מוסיפה למראה השיער בכלל. מה שכן, המינוקסידיל 5% כנראה כן משמר מצב באחוזים די גבוהים (~65-80% אם אני לא טועה). לכן, לטענתו כדי לראות תוצאות צריך ריכוז גבוה בהרבה. באשר לפינסטרייד, להבדיל משימוש בכדור לבליעה, בשימוש טופיקלי, החומר לא אמור להגיע למחזור הדם ולכן לא ישבש את המאזן ההורמונלי שמביא איתו תופעות לוואי בעייתיות כמו דיכוי חשק מיני ופוריות. לכן, הוא משתמש בפינסטריד בריכוזים גבוהים משמעותית בתמיסה למריחה בהשוואה לכדור פרופסיה ללא חשש (אני מאוד מקווה שזה נכון.). גם כאן, הרבה מהסיפור זה חומרי ספיגה המאפשרים ספיגה בקרקפת. לגבי שתי התמיסות השונות, עולה השאלה למה אין מוצר תרופתי כזה על המדפים. פרופסור נוביק עונה שזה עניינים של כסף ופטנטים. חברות שונות מחזיקות בפטנטים על אלמנטים שונים בתמיסות שלו ולא כדאי להן להכין תרופה אחת יעילה המשלבת את כל הידע הזה מבחינה כלכלית.

באשר לכל הטיפולים שציינתי בשרשור (PRP, RIGENERA, מסרק/קסדת לייזר, DIMEDICO...) הוא אמר שמחקרית אין הוכחה ליעילותם וכרגע זה בגדר שטויות ומסחטת כספים. לגבי רולר מחטים הוא אמר שזה עשוי לשפר את יכולת הספיגה של תמיסות טופיקליות אבל עקב הסיכוי לגירוי הקרקפת, הוא לא ממליץ.

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

הודעה פורסם: 24/08/2020 
משתמש חדש
משתמש חדש

עבר לא מעט זמן ורציתי לעדכן למקרה שמישהו יתעניין בטיפול בפינסטרייד טופיקלי (Topical Finasteride), שזה פרופסיה בתמיסה למריחה על הקרקפת.

במהלך ינואר 2020 התחלתי טיפול אצל הדרמטולוג פרופסור נלסון נוביק (רעננה) בעצת המגיב לשרשור (תודה לך!). הטיפול החל בלבחון את התגובה של הקרקפת שלי לתמיסת מינוקסידיל 10% משולבת עם 0.01-0.025% tretinoin = retinoic acid. הנשירה הואטה משמעותית החל מהתחלת הטיפול אבל לא נעצרה לחלוטין.

(ה tretinoin הוא חומר שבין היתר מסייע בטיפול באקנה ולוקמיה, אבל בהקשר של נשירת שיער הוכח שהוא מסייע בספיגה של חומרים מוצרים טופיקליים לשכבות עמוקות יותר של העור. לכן, בלעדיו, המינוקסידיל והפינסטרייד עלולים שלא לחלחל עמוק עד לאזור זקיק השיער ולכן הטיפול לא יועיל כלל).

במקביל התחלתי שימוש בשמפו ניזורל/קטקזנול (2-3 פעמים בשבוע). נוצר גירוי בקרקפת שלי (לעיתים קרובות אני רגיש לאלרגנים וכדומה) והיה קושי בלבודד את הטיפול שגרם לכך. בדיעבד, הסיבה כנראה הייתה שימוש בשמפו למשך יותר מדי זמן (5+ דקות) מה שגרם לגירוי. גם התמיסה של המינוקסידיל לא עזרה ככה"נ. לאחר שימוש בתמיסת סטרואידים טופיקלית לפני כל שימוש במינוקסידיל, הקרקפת שלי נרגעה לאט לאט והתרגלה לעניין. כל הסיפור הזה ארך כחודשיים -שלושה, וזה כמובן חבל כי המטרה היא להגיע לפינסטרייד הטופיקלי שיטפל ב DHT וכו' כמה שיותר מהר. היום אני אחרי כ -4 חודשים של טיפול משולב של מינוקסידיל 8% ו tretinoin 0.01% (עדיף מינוקסידיל 10% ו tretinoin 0.025% אבל עקב הגירויים הרופא שלי הוריד את הריכוזים). התחלתי להבחין בשערות דקות (יותר עבות משערות פלומה שלא יצמחו לשיער אמיתי) בקו השיער הקדמי וגם עובי השערות בשיער הקיים, שהתחיל בעבר להיות דק כחלק מתהליך המיניוטיאריזציה, החל עכשיו לגדול והשערות מרגישות יותר חזקות ופחות שבריריות.

לסיכום, ייקחו עוד כמה חודשים כדי להיות בטוח בתוצאות אבל כרגע יש סימנים חיוביים ואני ממליץ לכל מי שסובל מהקרחה גנטית לבדוק את הנושא של טיפול: תמיסה 1 - מינוקסידיל 8%+, %tretinoin 0.01-0.025 ותמיסה 2 - Finasteride 1%. צריך להדגיש שיש חשיבות גדולה לאופן הרקיחה של התמיסות ושם מגיע הניסיון של רופא עור שעובד עם רוקח/כימאי שהוא מכיר ויודע את הביצועים של התרופות שהוא מכין.

רופאים מומלצים:
ד"ר בועז גבאי - רעננה
ד"ר מיכאל גולדנהרש - ירושלים
פרופסור נלסון נוביק - סגר את הקליניקה שלו בישראל עקב הקורונה.

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

הודעה פורסם: 18/10/2020 
משתמש חדש
משתמש חדש

conclusions כתב:
עבר לא מעט זמן ורציתי לעדכן למקרה שמישהו יתעניין בטיפול בפינסטרייד טופיקלי (Topical Finasteride), שזה פרופסיה בתמיסה למריחה על הקרקפת.

במהלך ינואר 2020 התחלתי טיפול אצל הדרמטולוג פרופסור נלסון נוביק (רעננה) בעצת המגיב לשרשור (תודה לך!). הטיפול החל בלבחון את התגובה של הקרקפת שלי לתמיסת מינוקסידיל 10% משולבת עם 0.01-0.025% tretinoin = retinoic acid. הנשירה הואטה משמעותית החל מהתחלת הטיפול אבל לא נעצרה לחלוטין.

(ה tretinoin הוא חומר שבין היתר מסייע בטיפול באקנה ולוקמיה, אבל בהקשר של נשירת שיער הוכח שהוא מסייע בספיגה של חומרים מוצרים טופיקליים לשכבות עמוקות יותר של העור. לכן, בלעדיו, המינוקסידיל והפינסטרייד עלולים שלא לחלחל עמוק עד לאזור זקיק השיער ולכן הטיפול לא יועיל כלל).

במקביל התחלתי שימוש בשמפו ניזורל/קטקזנול (2-3 פעמים בשבוע). נוצר גירוי בקרקפת שלי (לעיתים קרובות אני רגיש לאלרגנים וכדומה) והיה קושי בלבודד את הטיפול שגרם לכך. בדיעבד, הסיבה כנראה הייתה שימוש בשמפו למשך יותר מדי זמן (5+ דקות) מה שגרם לגירוי. גם התמיסה של המינוקסידיל לא עזרה ככה"נ. לאחר שימוש בתמיסת סטרואידים טופיקלית לפני כל שימוש במינוקסידיל, הקרקפת שלי נרגעה לאט לאט והתרגלה לעניין. כל הסיפור הזה ארך כחודשיים -שלושה, וזה כמובן חבל כי המטרה היא להגיע לפינסטרייד הטופיקלי שיטפל ב DHT וכו' כמה שיותר מהר. היום אני אחרי כ -4 חודשים של טיפול משולב של מינוקסידיל 8% ו tretinoin 0.01% (עדיף מינוקסידיל 10% ו tretinoin 0.025% אבל עקב הגירויים הרופא שלי הוריד את הריכוזים). התחלתי להבחין בשערות דקות (יותר עבות משערות פלומה שלא יצמחו לשיער אמיתי) בקו השיער הקדמי וגם עובי השערות בשיער הקיים, שהתחיל בעבר להיות דק כחלק מתהליך המיניוטיאריזציה, החל עכשיו לגדול והשערות מרגישות יותר חזקות ופחות שבריריות.

לסיכום, ייקחו עוד כמה חודשים כדי להיות בטוח בתוצאות אבל כרגע יש סימנים חיוביים ואני ממליץ לכל מי שסובל מהקרחה גנטית לבדוק את הנושא של טיפול: תמיסה 1 - מינוקסידיל 8%+, %tretinoin 0.01-0.025 ותמיסה 2 - Finasteride 1%. צריך להדגיש שיש חשיבות גדולה לאופן הרקיחה של התמיסות ושם מגיע הניסיון של רופא עור שעובד עם רוקח/כימאי שהוא מכיר ויודע את הביצועים של התרופות שהוא מכין.

רופאים מומלצים:
ד"ר בועז גבאי - רעננה
ד"ר מיכאל גולדנהרש - ירושלים
פרופסור נלסון נוביק - סגר את הקליניקה שלו בישראל עקב הקורונה.

שלחתי לך הודעה פרטית אחי

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 19 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל:  

שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן