שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן

נושאים אחרונים בפורום
הרשמה    התחבר    פורום    חיפוש    שאלות נפוצות

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 8 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: רופאים בארץ וספירו
 הודעה פורסם: 14/02/2008 
משתמש חדש
משתמש חדש

שלום,

אני מבינה שאין כאן כמעט נשים (חבל!), אבל אולי מישהו מכם ידע לענות:

רקע: השתמשתי במינוקסי בריכוז 5% של תרימה כארבע שנים, והוא מאד סייע, אבל לאחרונה פיתחתי תגובה של גרד קשה וקשקשת, ונאלצתי להפסיק (לפחות עד שיגיע זה הנטול פרופילן גליקול של ד"ר לי). מאז תחילת הקשקשת התחדשה הנשירה באופן מזעזע.

קבעתי תור לרופא עור ורציתי לדעת מה הסיכויים שהוא ירשום לי ספירולנקטון. בפורום המקביל בחו"ל ראיתי ששם זה טיפול די מקובל בנשים, ואני תוהה אם ה"בשורה" הגיעה גם לארץ הקודש.

תודה!

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
 הודעה פורסם: 15/02/2008 
משתמש חדש
משתמש חדש

טוב, הבנתי, אני אצטרך לעדכן אתכם בעצמי, קוראים אלמונים.

שבת שלום.

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
מנהל אתר
מנהל אתר
סמל אישי של המשתמש

אני מכיר מקרים בהם רופאים רשמו את התרופה
לנשים לטיפול באלופסיה אנדרוגנית.

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
משתמש חדש
משתמש חדש

תודה עידו!

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
 הודעה פורסם: 16/02/2008 
מנהל אתר
מנהל אתר
סמל אישי של המשתמש

יערית, יש מאמר בנושא (אמנם לא מחקר מקצועי ומעמיק) שמתאר טיפול באישה אחת, בת 53,
שסבלה מאלופסיה אנדרוגנית. היא קיבלה ספירונולקטון אוראלי של 200מ"ג באופן יומיומי והראו
צמיחת שיער במשך 12 חודשים. אך בזמן 24 חודשים לא נצפתה התקדמות נוספת בצמיחת
השיער. בשלב הזה האישה קיבלה גם מינוקסידיל 5% פעמיים ביום ואז חל שיפור נוסף בצמיחת
השיער מה שמראה ששני החומרים יחד מועילים עוד יותר לטיפול בנשירת השיער.

ציטוט:
Australas J Dermatol. 2007 Feb;48(1):43-5.

Treatment of female pattern hair loss with a combination of spironolactone and minoxidil.
Hoedemaker C, van Egmond S, Sinclair R.

Department of Dermatology, St Vincent's Hospital, University of Melbourne, Melbourne, Victoria, Australia.

A 53-year-old woman with clinical evidence of female pattern hair loss and histological evidence of androgenetic alopecia was initially treated with the oral antiandrogen spironolactone 200 mg daily. Serial scalp photography documented hair regrowth at 12 months; however, the hair regrowth plateaued, and at 24 months there had been no further improvement in hair density. Twice daily therapy with topical minoxidil 5% solution was then introduced and further regrowth documented, confirming the additive effect of combination therapy.

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
מנהל אתר
מנהל אתר
סמל אישי של המשתמש

מחקר שנעשה הראה שאצל כ-90% מהנשים שקיבלו אנטי אנדרוגן אוראלי או שהתחילה צמיחת
שיער מחודשת או שלא היה המשך נשירת שיער (עצירה במקום). כאן הן קיבלו ספירונולקטון או
cyproterone acetate. (מדובר על 80 נבדקות).

ציטוט:
Treatment of female pattern hair loss with oral antiandrogens
.Sinclair R, Wewerinke M, Jolley D.

University of Melbourne Department of Dermatology, St Vincent's Hospital, 41 Victoria Parade, Fitzroy 3065, Melbourne, Australia. sinclair@svhm.org.au

BACKGROUND: It has not been conclusively established that female pattern hair loss (FPHL) is either due to androgens or responsive to oral antiandrogen therapy. OBJECTIVES: To evaluate the efficacy of oral antiandrogen therapy in the management of women with FPHL using standardized photographic techniques (Canfield Scientific), and to identify clinical and histological parameters predictive of clinical response. METHODS: For this single-centre, before-after, open intervention study, 80 women aged between 12 and 79 years, with FPHL and biopsy-confirmed hair follicle miniaturization [terminal/vellus (T/V) hair ratio < or = 4 : 1] were photographed at baseline and again after receiving a minimum of 12 months of oral antiandrogen therapy. Forty women received spironolactone 200 mg daily and 40 women received cyproterone acetate, either 50 mg daily or 100 mg for 10 days per month if premenopausal. Women using topical minoxidil were excluded. Standardized photographs of the midfrontal and vertex scalp were taken with the head positioned in a stereotactic device. Images were evaluated by a panel of three clinicians experienced in the assessment of FPHL, blinded to patient details and treatment and using a three-point scale. RESULTS: As there was no significant difference in the results or the trend between spironolactone and cyproterone acetate the results were combined. Thirty-five (44%) women had hair regrowth, 35 (44%) had no clear change in hair density before and after treatment, and 10 (12%) experienced continuing hair loss during the treatment period. Ordinal logistic regression analysis to identify predictors of response revealed no influence of patient age, menopause status, serum ferritin, serum hormone levels, clinical stage (Ludwig) or histological parameters such as T/V ratio or fibrosis. The only significant predictor was midscalp clinical grade, with higher-scale values associated with a greater response (P = 0.013). CONCLUSION: Eighty-eight percent of women receiving oral antiandrogens could expect to see no progression of their FPHL or improvement. High midscalp clinical grade was the only predictor of response identified. A placebo-controlled study is required to compare this outcome to the natural history of FPHL.

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: תודה על המידע, יובל
משתמש חדש
משתמש חדש

אכן נראה שספירונלקטון יכול להשפיע מצוין. אני רק חוששת מהיותו טיפול חדש יחסית, שאני מניחה שתופעות הלוואי שלו עוד לא מספיק נחקרו.
בכל מקרה, נראה מה יגיד הרופא.

:toda:

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
מנהל אתר
מנהל אתר
סמל אישי של המשתמש

ניתן לקרוא על תופעות הלוואי שלו במאמרנו באתר בלינק הבא וכן למידע נוסף:

http://raama.co.il/index/maamarim/spiro.html

חזור למעלה 
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 8 הודעות ] 

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל:  

שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן